video killed the radio star
Konec srpna byl pro mě dost přelomový. Několikrát jsem - byť dost nesmělým - krokem vystoupila ze své komfortní zóny a překonávala sebe samotnou. A jsem za to strašně ráda. Jednak jsem sama letěla do Polska na opravdickej photoshoot, kam mě pozvala značka Mohito, o tom se vám ale rozepíšu až v dalším článku. A jednak jsem se zúčastnila dvou natáčení pro značku Answear. A to pro mě byla opravdu výzva, proto jsem si říkala, že se vám o tom dneska rozpovídám trochu víc.

Abych to trochu uvedla - strašně nerada mluvím do kamery, dokonce nerada telefonuju s cizíma lidma nebo spíš s lidma obecně, natáčení mluvených stories na instagram je pro mě za trest. Takže představa, že povídám něco před profesionálním kameramanem, a ještě k tomu v přímém přenosu, pro mě byla vražedná. Když jsem od Asnwear dostala nabídku na oboje natáčení, jedna má polovina křičela ne, proboha markéto jenom to ne!, ta druhá, ta odvážnější a plna očekávání, na natáčení k mému vlastnímu překvapení ale nakonec kývla. Říkala jsem si, že to hecnu, Že to prostě nějak zvládnu. No a když to bude tragédie, že to alespoň bude zkušenost do budoucna, nad kterou se třeba jednou budu smát. A pouštět svým dětem psům.

Čím více se dva natáčecí dny blížily, tím kreativnější byla má fantazie při výmýšlení výmluv a omluv, proč na natáčení nepřijít. Hlavou mi prolétly snad všechny existující nemoci a choroby. Ještě v předvečer prvního natáčení jsem nebyla přesvědčená, jestli tam následující den zvládnu přijít. O skoro probdělé noci plné nočních chmurů jak před maturitou ani nemluvě.

Ale zvládla jsem to. Oboje. Jakš takš. Stream byl teda trochu slabší, co si budem.. S takovou nervozitou a strachem z mluvení na kameru ale mohlo živé natáčení s člověkem, co pomalu nikdy předtím před kamerou nestál, dopadnout ještě mnohem hůř :D. Mnohem mnohem hůř. Alespoň noc před tím jsem si v duchu malovala ty nejhrůznější scénáře. Třeba že omdlím. Nebo se hystericky v přímém přenosu rozbrečím. A pak omdlím. Takže těch pár přeřeků a křiklavě rudá barva dekoltu, který se spolehlivostí zčervená pokaždé, když jsem nervózní, byly ve výsledku ještě docela fajn. A o čem že stream byl? Spolu se stylistkou Šárkou Štursovou jsme si takovou uvolněnou formou (alespoň to tak mělo působit :D) povídaly o letošních trendech na podzim a zimu, takže pokud by Vás zajímalo, jak jsem si vedla nebo co si vlastně o nadcházejících trendech myslím, tady máte záznam z celého streamu <3.

Další natáčení bylo hned následující den, takže doznívající nervozitku z prvního dne před kamerou suverénně zastínil stres z toho druhého. Tentokrát už ne živě streamovaného, zaplať pánbuh. O něco lépe připravená a s rolákem ke krku, takže dekolt si mohl červenat do aleluja, jsem se po ani ne 24 hodinách ocitla v záři reflektoru podruhé. A sice pro stejnou značku a ve stejných prostorách nádherného hotelu The Emerald, ale pro docela jiný projekt. Natáčeli jsme medailonky k soutěži Bitva stylistů, ve které, představte si, budu následující týdny působit jako porotce. Spolu s Jitkou Nováčkovou, Klárou Klempířovou a Sabrinou Karasovou budeme hodnotit a vybírat nejlepší stylingy jednotlivých soutěžících, až se shodneme na jednom vítězném - ve zkratce. Takže se dost těším a věřím, že i já sama ze soutěžních stylingů načerpám spoustu inspirace.


Soutěž je podle mě skvělou příležitostí, jak se zviditelnit v českém módním světe a získat zajímavé kontakty. A - co je asi důležitější - otrkat se a dodat si kuráž :). Jsem si docela jistá, že pokud bych na Bitvu Stylistů narazila já před pár lety, kdy jsem s blogováním začínala, neváhala bych a zkusila své štěstí. Tady se o soutěži dozvíte všechno potřebné.

Bitva už dva týdny běží, i tak ale ještě máte kopu času na to, abyste se přihlásili. Uzávěrka prvního kole je patnáctého října. Jediné, co do té doby musíte udělat, je zaregistrovat se na této stránce a poslat nám pět svých nejlepších stylingů. Pak už jen můžete doufat, že se trefíte do našeho vkusu, do vkusu poroty ^^, a my vás pošleme do top desítky. A abych nezapomněla, nenechte se zmást názvem soutěže! Vůbec nemusíte být stylisty, abyste se zúčastnili. Soutěž je pro VŠECHNY milovníky módy, nehledě na to, jestli se jí věnují profesionálně nebo je jen jejich koníčkem :). A co vlastně získá ten jeden absolutní vítěz? Jeho stylizace budou publikovány na stránkách jarního vydání Cosmopolitanu, dále pak výherce dostane roční předplatné časopisu, fotoaparát Olympus PEN E-PL8 a zapůjčení vozu MINI na víkend. Nezní to bezva? :)

Na závěr chci ještě moc poděkovat holkám z Answear.cz, že mi důvěřovaly a daly mi příležitost na sobě zapracovat v tomhle směru. Myslím tím především mou performance před kamerou :D. Věřím, že po dalších třeba padesáti takových natáčeních už bych mohla být o něco míň nervózní :D. Takže 48 more to go <3. Vy mi dejte vědět, jestli alespoň uvažujete, že byste se soutěže zúčastnili :). Už se moc těším na všechny soutěžní outfity!

Mějte se bezva!
M.


photos: Aneta Vrkotová
place: The Emerald
in cooperation with Answear
aneb jak jsem překonávala sebe samou.
„Udělej krok do světa módy. Přihlaš se do Bitvy Stylistů!“
ANSWEAR TALK
Bitva
Stylistů
ANSWEAR TALK: Podzimní trendy 2018

Zveřejnil(a) ANSWEAR dne Čtvrtek 30. srpen 2018
stripe_vibes_pic1
stripe_vibes_pic1
stripe_vibes_pic3
stripe_vibes_pic4
stripe_vibes_pic5
stripe_vibes_pic7
stripe_vibes_pic7
5 comments