sun-kissed

Sedmnácté stěhování. Zní to šíleně, že? Mít v pětadvaceti letech za sebou už sedmnáct stěhování. Člověk by si řekl, že po takové bohaté stěhovací historii budu už profík a že mě nic nevyvede z míry. Že budu mít celý ten otravný proces v malíku a bude v něm alespoň náznak řádu. Nope. Pořád stejný chaos jako poprvé. Tampony vysypané v krabici s knihama,

Neumím se s váma podělit o všechny ty okamžiky, které prožívám. O všechna ta místa, která navštěvuji. Většinou se zmůžu na několikero stories, ale tím to hasne. Nejvíc jsem si to uvědomila po návratu z Budapešti.
(Která mně mimochodem naprosto učarovala. Celé ty tři dny jsem se jen kochala a žasla, jak okouzlující je. Od Lisabonu, jehož uličkami jsem se před několika lety brouzdala za svitu prvních ranních paprsků čekajíc na pokračující let do New Yorku, jsem roky v žádném městě nepocítila to samé. Až konečně v Budapešti.)

Projížděla jsem si instagram dalších blogerek, které letos zavítaly do maďarské metropole. Feed plný krásných fotek a naučených póz před budapešťskými dominantami. A já? Ani ň. Nic. Nezmohla jsem se na jedinou fotku. A bohužel sama nevím, čím to je.
Možná jsem jenom líná? Možná se stydím?

Nebo chci ten okamžik, to místo prožít v tu danou chvíli a nemám potřebu se o něj s někým dělit?

Po šesti letech v Brně, nepočítaje mou devítiměsíční zaoceánskou pauzu, jsem se vrátila na nějaký čas do svého rodného kraje. Po šesti letech mého pseudo-dospěláckého života na vlastní pěst se nakufrovala se zpátky k rodičům. Vypadali, že z toho mají radost, no po týdnu stráveném pod společnou střechou se už tak šťastně netváří. Snažím se je uchlácholit (i sebe samou) tím, že je to jen dočasné, než si zase najdu něco svého. Ať už zpátky v Brně nebo v Praze. Nebo kdekoliv jinde na světě. Že teď si jen dopřávám oddychu, abych před tou symbolickou osmnáctkou načerpala trochu sil.

Celý život jsem si říkala, že chci žít ve městě. Kde se neustále něco děje a život utíká tak nějak rychlejc.

(Jasně, jasně. Brno není zrovna velkoměsto. Ale pokud vyrůstáte ve vesnici městě o osmi tisíci obyvatelích, vnímáte ten kontrast maloměsta a velkoměsta trochu jinak.) Poslední měsíce se ale ve mně cosi zlomilo a vyloženě se těším z toho klidu, který mi Náchod dává. Vím, že to je jen dočasné. Na to se znám moc dobře. Že se toho brzo nabažím a ucítím potřebu odsud utéct.

Do té doby si ale hodlám užívat kadeřnici pod kopcem, která mě ostříhá za dvě stovky, a každodenní dodávku čerstvých rajčat a ostružin od paní sousedky.

Stěhování ale naštěstí není to jediné, co mě tohle léto potkalo. Na konci června, kdy přítelovi skončila basketová sezóna, jsme se byli na pár dní podívat v Budapešti. Hned potom jsme si odskočili zaplakat na bráchovu svatbu do Prahy. V červenci jsme si zaletěli chytnout bronz do Tuniska a pak si udělali menší výlet po východním Česku. A před pár dny jsme se vrátili z nezapomenutelného výletu z Ukrajiny, kam jsme byli pozvaní na nefalšovanou ukrajinskou svatbu o dvě stě padesáti lidech a minimálně pět seti vodkách. Bez nadsázky.

Já si, častěji zabalená než vybalená, uvědomila zásadní věc. Jak strašně špatná blogerka/instagramerka jsem. Proč?
Ať už je to tím, že nerada fotím na mobil, ale současně se mi nechce všude tahat má obří zrcadlovka, nebo tím, že se stydím házet pózičky před stovkami turistů všude kolem mě. (Nemám na takové věci náturu, připadám si hloupě a trapně. A směšně. Přitom bych už měla být dávno zvyklá a umět takové pocity odfiltrovat. Sakra, vždyť jsem blogerka!)

Ať už za tím stojí cokoliv, vždy mě to zpětně šíleně mrzí.
Za týden mě čeká naprosto snový press trip do Varšavy, tak si s sebou spolu s asi osmnácti páry bot zabalím i předsevzetí, abych se v tomhle směru trochu polepšila.


Do Varšavy mě pozvala značka Mohito a já dodnes moc nechápu, že si vybrali právě mě jako jedinou blogerku z Česka. Teda alespoň to tvrdili, tak snad si tu jen nepouštím pusu na špacír a na letišti se nepotkám se zástupem pražského boggers gangu - v jedné ruce olympus pen, v druhé vytisknutý kód se slevou dvacet procent na hodinky Daniel Wellington.

Zkusila jsem si pro Mohito pracovat jako stylistka pár dní zpátky při příležitosti otevření nové prodejny v pražském Palladiu a přesvědčila se, jak skvělé a super milé vedení značka má. Takže už se strašně těším, až se s nimi znovu potkám. Navíc v tak nádherném městě. První den je v plánu press event, na kterém nám bude představena nová kolekce pro podzim a zimu. Druhý den budeme ještě s jednou ruskou a polskou blogerkou onu kolekci fotit pro sociální sítě značky, takže si zkusím zahrát na modelku a střihnu si mé oblíbené bolíměhlava a hledámněconazemi pózy na profesionální úrovni. No jsem na sebe zvědavá.Hned po příletu z Polska zůstávám ještě necelý týden v Praze. Jednak mě tam čeká natáčení spotu pro zajímavý projekt, o kterém vám toho zatím nemůžu moc říct. Prozradím vám pouze to, že mě čeká Solo Dolo povídání na kameru a online stream, takže nervíčky už teď pěkně pracují, a to vlastně ještě ani pořádně nevím, o čem bych měla mluvit. Dovezená ukrajinská vodka to jistí.

A jednak se samozřejmě chystám na čtyřdenní MBPFW startující prvního září, kam jsem letos poprvé ofiko pozvaná jako blogerka a konečně nemusím shánět press vstupy přes značky nebo časopisy, jako všechny uplynulé ročníky.

Nemůžu se dočkat, až se s váma o to všechno podělím. A tentokrát nejen skrze stories. Doufejme ^^. Toť asi vše k mému uplynulému i plánovanému letnímu programu. Snad i vy si letních měsíců užíváte a probíhají podle vašich představ. Já se teď jdu vrhnout na poslední tři tašky mých brněnských pokladů na vybalení, tak mi v mezičase můžete napsat, co říkáte na nový edit fotek, který jsem pro tento článek zvolila. A vůbec se nebudu zlobit, když nadhodíte i nějaká témata na články budoucí. Co by vás zajímalo a co by se vám dobře četlo <3.

Mějte se skvěle a užijte si zbytek víkendu! <3

MakuMANGO pendant necklace via ASWEAR
PROMOD striped dress, NA-KD
square earrings, MANGO straw bag
  in this look -
  Promod maxi dress, Mockberg gold watch
  NA-KD earrings, secondhand polka dot scarf,
  Tezyo black sandals, Mango straw bag
  Mango necklaces via ASWEAR

  photos: Mariánek Hrabovský
  in cooperation with Tezyo & Promod
photos: nejlepší Mariánek
in cooperation with Tezyo and Promod


stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
stripe_vibes_pic6
SUN-KISSED
mokrý kartáček zaklíněný mezi poloprazdnýma kořenkama.
Zábava při vybalování zaručena.12 comments

 1. Nádherné fotky (ostatně jako vždycky) a press trip ti moc přeji - pořádně si to užíj! :) Jinak já už delší dobu prožívám něco podobnýho... asi nějaká blogokrize.. :D
  Blog Everythin Kate

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslíš to s tím focením? Já s tím strašně válčím. Na druhou stránku je ale asi dobře, že jenom nežijeme instagramem a ta daná místa se snažíme hlavně zažít, ne je vyfotit :). Jinak moc děkuju za pochvalu, od tebe to vždycky potěší! <3

   Delete
 2. Mám presne rovnaký problém. Každá "správna" blogerka postuje v jednom kuse príspevky z osobného života. Cestovanie, móda, leňošenie... aj ja si prezerám profily ostatných blogeriek a čudujem sa sama nad sebou ako môžem byť až tak lenivá pridať čo i len jeden jediný post. Blogovanie milujem a fakt si myslím a súhlasím so slečnou hore, že to musí byť len nejaká blogerská kríza. A to sťahovanie ma naozaj prekvapilo. Čudujem sa, že ešte stojíš nohami pevne na zemi a nezbláznila si sa z toho!
  WOLF CHILD

  ReplyDelete
 3. No vidíš a já si to v poslední době, ty momenty, že nefotím a jsem v offline módu, užívám. Dřív jsem fotil a publikoval všechno, ale není víc kvalita nad kvantitou? Pomalu poznávám tu radost, když si můžu užívat věcí kolem sebe a nemyslet přitom na to, že jsem ještě nic nevyfotil nebo nedejbože víc jak týden nepřidal nic nového na IG. :) může ještě někoho bavit stopadesátá fotka mého lenošení? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak já to takhle mám vlastně vždy, myslím si, že nejsem obětí sociálních sítí (=instagramu) a udržuju si odstup, nepotřebuju se světem sdílet každou prkotinu, která se mi v životě děje, takže s tebou naprosto souhlasím :)

   Delete
 4. Anonymous26/8/18 18:11

  Milá Market, jsi opravdu krásná a máš krásné fotky! Mě by zajímal nějaký beauty článek - co používáš za vlasovou kosmetiku, kam jsi v Brně chodila na vlasy, jakou používáš pleťovou péči, jaké produkty na líčení, no prostě nějaké tipy, které máš ozkoušené a stojí za to! Budu se těšit, Nela. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na něčem takovém pravě pracuju, takže jsem ráda, že už teď mám alespoň jednoho čtenáře jistého, hehe! <3

   Delete
 5. Pekný out, tá kabelka ma dostala. Niečo také vidím asi prvý krát. Si si musela troška dávať pozor aby si ju nezlomila nie? :D

  www.letnyhit.sk

  ReplyDelete
 6. Lovely Outfit,Looking Perfect on you!
  Regards.
  Coopanz.com
  Codeswodes.com

  ReplyDelete
 7. This dress is pretty classy and it looks great on you!
  Regards.
  Codesarrival.com
  Couponsvolcano.com

  ReplyDelete