Back in the game

Poslední dva měsíce jsem se cítila naprosto bez inspirace. Nevěděla jsem co fotit. A i kdybych věděla, neměla jsem s kým. Nenapadalo mě o čem psát. Sváděla to na zimu a snažila se pro klid svědomí i sama sobě namluvit, že je to opravdu ta otravná zima, která stála za mou blogerskou hibernací. Doufajíc, že duben a s ním i první známky jara všechno zlomí. A že vy nade mnou do té doby nezlomíte hůl. Věděla jsem, že by každý potenciální článek byl jen snůškou docela bezduchých a prázdných myšlenek.
For past two months I've been feeling totally uninspired. And how could an uninspired blogger even inspire anyone? I didn't know what to write about, didn't know what to take photos of. Didn't even have a photographner haha! I put the blame on winter and fooled myself into believing that it's really THE WINTER and the bloody cold weather what caused my blogger hibernation. Hoping that April along with the first hints of summer would help me out. I knew that every single article I would have written would be notnhing more than a bunch of vacuous thoughts.
Tak jsem se snažila soustředit na jiné věci, na různé mimo-blogové projekty a akce, hledání nového dalšího fotografa, na organizaci několika instagramových soutěží.

Samozřejmě také na březnový Prague Fashion Week, který byl naprosto skvělý a já si ho vůbec poprvé užila se vším všudy. Byl to třetí MBPFW, na kterém jsem byla, a oproti mým dvěma předchozím fashion-weekovým zkušenostem, kdy jsem tak urputně řešila, co budu mít na sobě a co si o mně budou ostatní myslet, jsem tentokrát veškeré pochybnosti hodila za hlavu. Zcela ze mě opadla nervozita, byla jsem sama sebou a bylo to strašně fajn. Navíc jsem se konečně osobně potkala s hrstkou skvělých žen (čti blogerek), které jsem doposud znala jen virtuálně. A především se mi poštěstilo vidět několik parádních přehlídek. Až na to šílené počasí samá superlativa <3. Už se strašně těším na další!

No a v neposlední řadě spoustu času trávím nad hledáním nového bydlení, ale to je kapitola sama o sobě. Brzy Vám o tom ale povím víc!

So I rather focued on some side projects and events not or not directly related to the blog. I've started looking for a new photographer to strengthen my "team" so I can plan outfit photoshoots more often than before.

I also went to Prague to attend another season of Mercedes Benz Prague Fashion Week <3. It was the third Fashion Week I've attended and it was by far the best one for me. I didn't care that much about my outfit and about what other guests would have thought of me. I was totally true to myself and it felt soooo great :). Furthermore, I finally got to meet some of my instagram girlfriends there for the very first time IRL and I'm sooo happy for that! Except the worst weather you could imagine (it was freezing and snowing pretty much the whole time!) it was way beyond reproach! I enjoyed it to the fullest.

Last but not least I started looking for a new place to live and preparing for moving out, which is A- super time-consuming and B- definitely not something I look forward to be honest.Ale teď jsem zpět! Konečně zpátky s dvěma novými dalšími skvělými fotografy v týmu <3. Zpátky s hlavou plnou nápadů na články i outfity. Zpátky a celá natěšená na všechny ty projekty, které mám na příští měsíce pro Vás nachystané.

Vy už mě moc dobře znáte. Víte, že je to se mnou jako na horské dráze, tak věřím, že Vás má dvouměsíční pauza ani tolik nepřekvapila. Nebudu se Vás snažit uchlácholit tím, že se zkusím polepšit. Že začíná nová etapa mého blogu a ze mě se stane důsledná - týden co týden přispívající - blogerka. Všichni víme, že jsem ztracený případ. A že stálost i pravidelnost budou vždy největšími slabinami tohodle mého virtuálního HTML království. Nikdy jsem se do psaní nenutila a nehodlám s tím začít. I přestože tímhle svým tvrdohlavým přístupem docela určitě přicházím o návštěvnost, o nabídky spolupráce a - což bolí nejvíc - o čtenáře. Myslím si ale, že tím by blogování ztratilo své největší kouzlo. To, co dělá blogování blogováním. Že člověk píše, fotí a tvoří, protože to tak cítí, protože ho to baví a protože zkrátka a jednoduše chce. A ne proto, že mu za to někdo zaplatí. Jelikož není nic smutnějšího, než když se z blogerů stávají pouhé prodejné obrandované loutky a jejich blogy ničím jiným než cenově dostupným reklamním prostorem.But now I'm back in the game! Finally back along with two new photographers. With a head full of thoughts and ideas. I'm back and super excited about all the projects I've prepared for you for the upcoming months.

You guys know me well enough to know that this is not something new. This blog has always had its ups and downs ever since I started blogging and I guess this little break didn't even surprise you. Most of you at least. I won't try to appease you with some empty promises of how much better I'll try to get. Because we all know that I'm way beyond help when it comes to consistency or regularity. These have always been the biggest weaknesses of this little HTML kingdom of mine. I have never forced myself to write just to be productive or just to fulfil conditions of some cooperation I agreed on. In my opinion bloggers happen not to be bloggers anymore when they get to this point. When they become purchasable puppets and their blogs nothing more than an affordable advertising space.

Because this is what makes blogging so beautiful and priceless. That we write only when we want, when we feel like it, only when there's something we want to tell you no matter how meaningful or reasonable the subject we decided to write about is. And - most importantly - not because we get paid for it.

Čímž se dostávám k otázce na Vás. Mám nachystaných (a POZOR! některé už i předepsané :D) několik článků, tak by mě zajímalo, které téma byste chtěli, abych tady na blogu rozpitvala nejdříve. Prvním je můj pohled právě na blogerské spolupráce. Na základě čeho a jakých kritérií si vybírám, kterým nabídkám dám zelenou. Druhým tématem je samotný Fashion Week, mé pocity a dojmy z jeho dalšího ročníku, názor na tamější steetstyle a také zhodnocení přehlídek, které se mi poštěstilo vidět. Třetím je další článek ze série Six random fact s novou šesticí perliček, které na sebe prásknu. No a posledním tématem, které mám v hledáčku už delší dobu, je instagramová dokonalost. Vyumělkovanost. Perfektnost. A především jeho zkreslená realita. Které z těchto čtyř témat Vás zajímá nejvíce? Dejte mi PROSÍM vědět v komentářích pod článkem! :)Mějte se skvěle a užívejte JARA!! <3
Vaše Maku


In closing I want to ask you which of the following topics would you like me to talk about first. First article I had prepared talks about blogger-brand colloborations in genreal and also in my perspective, second is the one and only Fashion Week again, third is another post from your - hopefully - favourite series of Six random facts posts. And the last one is about instagram and its pretended perfection which I hate to the bone. Please let me know which one sounds the most tempting for you! Look forward to your comments! <3

Yours,
Maku

in this look -
Stradivarius brown faux fur jacket,
Mango striped shirt via Answear,
Esoria gold watch, Stradivarius vinyl pants,
Luisa Spagnoli wide belt, Bershka patent boots
Mango earrings via Answear, Bershka nautical hat,
Pomikaki white studded bag
photos: Lukáš Puchrik & Lukáš Morávek
in cooperation with Answear14 comments

 1. Všechny témata znějí skvěle a já si všechny články rád přečtu! Blogerské spolupráce a (nejen) instagramová vyumělkovanost, na ty se těším nejvíc, resp. na tvoje názory a zkušenosti ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc za komentář, beru na vědomí! :))

   Delete
 2. Mňa by veľmi zaujímal článok o blogerských spoluprácach. Často mám pocit, že veľa blogerov sa tvári, že nič také neexistuje a že všetky výrobky sú v článkoch spomenuté úplne nezištne. Preto je vždy veľmi osviežujúce, keď o tom niekto píše otvorene a človek môže trošku nahliadnuť do zákulisia :)

  Petra z Bez rozmyslu
  https://bezrozmyslu.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je podle mě ta nejhorší forma, když se daný influencer tváří (de facto snaží tvářit), jakoby se o žádnou spolupráci nejednalo. Moc díky, Petro! Článek o spolupracích mám už dokonce napsaný, tak se tu asi objeví brzy :)).

   Delete
 3. Anonymous5/4/18 17:07

  Zaujíma ma všetko okrem toho Fashion weeku. Perličky a instagramový fejk život asi najviac.
  Ty nie si nijaký stratený prípad, jasné?! Už to nehovor. Teším sa, že si nazad. Počkám pokojne aj ďalšie dva mesiace. Si super. Ťa ľúbim, ty trdlo moje!

  ReplyDelete
 4. Anonymous13/4/18 13:08

  Mě by zajímal Váš názor na vyumělkovanost a perfektnost, která vládne jak blogové, tak instragramové scéně:) Eunika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zkusím to nějak uchopit a sepsat, je to věc, ke které mám už delší dobu se vyjádřit. Děkuji moc za Váš komentář!! :)

   Delete
 5. I love your style <3 greetings

  ReplyDelete