Six Random Facts
Six Random FactsPřiznám se, že pravidelně sleduju jen malou hrstku blogerek. A jen u některých z nich pravidelně čtu všechny články, které zveřejní. Před pár dny jsem přemýšlela, jaký druh článků mám u těchto několika málo blogerek nejradši a čtu s největším zapálením.

Jsou to random facts články s nějakými perličkami o osobních vlastnostech, zlozvycích, raritkách. Je mi strašně milé, když na sebe prásknou nějaké kostlivce, které sice nemusí být ničím skandální a šokující, ale i přesto čtenářky pobaví a zároveň trošičku poodkryjí tu "nedokonalou-neinstagramovou" stránku dané blogerky. Říkala jsem si, že se pokusím něco podobného taky sesmolit, a poprosila několik mých nejbližších přátel, aby mi vypsali nějaké nejvíc weird a fun facts, které bych na sebe mohla prásknout já. (Víceméně jsem jim všem rozeslala totožnou otázku, co nejdivnějšího a nejprdlějšího by na mně vypíchli.) A sice to nejsou žádná "wooohooo fakta", ze kterých by Vám spadla brada, ale věřím, že Vás alespoň některá z nich trošku rozesmějou :).

A abych nezapomněla! Taky mě napadlo, že bych mohla sepsat Q&A článek. Tedy pokud se mi podaří nashromáždit od Vás dostatečné množství otázek, aby se z toho vůbec nějaký článek dal poskládat. Takže! Tímto se obracím na Vás, abyste mi pod článek napsaly otázky mířené na mou osobu. Cokoliv Vás napadne, cokoliv Vás zajímá. Cokoliv! Klidně i nějaké osobní, vy máte tu výhodu, že se můžete ptát anonymně hehe. A já budu přinejhorším předstírat, že jsem danou otázku přehlédla, pokud bude až moc na tělo :D. Snad se nám povede vytvořit materiál na další podobný článek, budu se těšit na Vaše otázky!

I can't read an analog clock.

Neumím ručičkové hodinky. Nikdy jsem se je nenaučila a už asi ani nikdy nenaučím. Kdykoliv někdo, koho se na ulici zeptám na čas, s velkou slávou vyhrne rukáv a v dobré vůli mým směrem namíří svými ručičkovými hodinkami, jsem naprosto ztracená. Naprosto. Trvalo by mi asi deset minut, než bych ten hlavolam o třech ručičkách rozluštila, takže většinou jen poděkuju předstírajíc, jak naprosto na sekundu přesně vím, kolik je hodin. A ve skutečnosti tápu dál. A hledám spásu v podobě hodin digitálních.
I'm a terrible driver.

Když už jsem u toho, co neumím, tak řídit. Jsem tragická řidička. Myslím, že kdejaká devadesátiletá babička s patnácti dioptriemi řídí lépe než já. Nálepkou "žena za volant nepatří" bych měla být polepená od hlavy až k patě. A ani tak by to dostatečně nevyjádřilo to, jak strašně špatně řídím. A vlastně už ani radši neřídím. V rámci bezpečnosti lidstva. Pokaždé, když chci někoho v dobré vůli rozesmát, začnu vyprávět své pravěké řidičské příhody - za ta léta už trošičku přibarvené samozřejmě, ale to nikomu neříkejte - a pokaždé uspěju!People eating at the movies drive me nuts.


Nenávidím, NENÁVIDÍM, když lidi v kinech jedí popkorn, nachos a nebo jiné - hluk a smrad produkující - dobroty, jejichž prodej bych univerzálním zákonem ve všech kinech na světě zakázala, pokud bych k tomu měla pravomoc. A taky když srkají z kelímků, za to bych bezpodmínečně vyhazovala z kin. S ročním zákazem vstupu. Ó ano, já jsem ten člověk, co ostatní v kině okřikuje, pští a hází vražedné pohledy. I na děti. I na hodně malé děti. Kina miluju, ale kvůli bezohledným lidem, kterým se zkrátka nedá vyhnout, zároveň nenávidím. Pokud už se nechám na kino přemluvit - například na všechny Nolanovy filmy, které natočil od doby, kdy jsem propadla kráse kinematografie - můj doprovod, ať už přítel nebo kamarádi, mi musí pod trestem minimálně týdenní ignorace odpřisáhnout, že zvládnou přemoct jejich pudy a vydrží trapné tři hodiny bez jídla. Ale vůbec. Copak je to tak těžké? Uvědomují si ti lidi, jak moc svým mlaskáním, srkáním a žvýkáním můžou filmovým fajnšmekrům, jako jsem například já, zkazit film, na který se rok těšili!??!?!?!?!?!?

At home, I wear my clothes inside out.


Věci na doma nosím naruby, jelikož jsem moc líná je po svléknutí obracet. Když mě tedy potkáte v domácím úboru, je padesáti procentní šance, že na sobě budu mít něco rubem ven. A občas i obráceně, takže mi vašek - jak u nás v rodině říkáme cedulce - bude viset pod bradou.

I probably have podophobia.


Nemám ráda, když mi někdo sahá na chodidla. Masáží nohou si mě proto žádný mužský nezíská. Mám asi takovou mírnou chodidlovou fóbii, je to má nejméně oblíbená část lidského těla. A když přítel naopak chce, abych chodidla po tréninku namasírovala jemu, jsou to muka. Nejmukovatjší muka. Chodidla jsou strašně podivná věc.


I used to be addicted to video games.


Celý nižší gympl jsem byla naprostý nerd. Hrála jsem každý den několik hodin v kuse počítačové hry (konkrétně World of Warcraft, pro ty znalejší) a neměla jsem moc potřebu se socializovat. Socializovat v reálném světě. V tom virtuálním jsem měla přátel hromadu! A dokonce i kluka! Ale v reálném světě? Nechodila jsem na party, nezajímala se o holčičí věci, nezajímala se o kluky. Nosila jsem XXL outdoorové oblečení, měla jsem obočí asi ještě pětkrát hustější než dnes (ano, je to možné) a zuby mi zdobila rovnátka. A jediné, co se mi celé dny strávené ve škole honilo hlavou, bylo zabíjení alíků v bgčkách. Aaaah <3. Musím se přiznat, že ještě dnes, když někdo začne mluvit o WoWku, zpozorním a vášnivě se připojuju do diskuze.

Bye!!!


Tak. Pro dnešek by stačilo :). Vy mi, prosím, nezapomeňte napsat nějaké otázky, jak jsem zmínila výše. Tedy pokud Vás vůbec něco zajímá samozřejmě. Aaaaa! Ještě jednu prosbu na Vás mám. Dneska končí hlasování v soutěži Czech Blog Awards a stejně jako loni mě nějaká dobrá duše nominovala v kategorii fashion. Tak pokud byste mě chtěli podpořit, můžete pro mě hlasovat TADY. Budu nejvíc na světě vděčná za Vaše hlasy! A ještě jedna věc - moc děkuju Pétě za půjčení kožíšku, v tom šíleném větru, ve kterém jsme fotili, přišel vhod <3.

Snad se Vám článek líbil, mějte se moc krásně!

Vaše Maku

1

2

3

4

5

6

in this look -
Miss Selfridge denim culottes via ZOOT,
Zara metallic boots, Tezyo dark purple bag,
Zaful faux fur jacket, Tezyo sunglasses
Blancheporte turtleneck top

photos: Zdeněk Svoboda
in cooperation with Tezyo & Blancheporte

13 comments

 1. Musím sa priznať, že aj ja mám podobné články veľmi rada. Nie len že sa človek čo to dozvie, ale niektoré fakty rovnako aj pobavia, čo sa mi stalo aj po prečítaní tvojho článku. :D Si prvá osoba, o ktorej som sa dozvedela, že nosí domáce veci naopak. U mňa je ten problém skôr opačný, keďže som mierny puntičkár a niečo naopak na vlastnom tele by som nezniesla :D No najviac s tebou súhlasím s jedením a sŕkaním nápojov v kinách. Najradšej by som to tým ľuďom vytrhla z rúk a hodila im to na hlavu :D
  A čo sa týka tvojho plánovaného Q&A článku mám na teba jednu neanonymnú otázku. Kde čerpáš inšpiráciu, keďže ty sama si inšpiráciou? <3
  WITHGREYWOLF

  ReplyDelete
  Replies
  1. To moc ráda slyším, že i Tobě se takové články líbí. Příště zase zkusím vymyslet něco podobného :). Já jsem právě taky šílený puntičkář a detailista, ale tohle mi nevadí z nějakého podivného důvodu. Děkuju moc za otázku do Q&A článku, jsi zlatá! Měj se krásně :).

   Delete
 2. Super článok, inak o tých chodidlách..sú veru podivné hahah :D asi naozaj najpodivnejšie na ľudskom tele a v podstate ani ja nemám rada, ak sa mi ich niekto dotýka.. :P no a naopak veci nezvyknem nosiť, aj ked sa mi ich nechce pretacat, tak ich pretocim :D inak pekný outfit :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, Simonko! Je fajn slyšel, že někdo chápu mou averzi k chodidlům :D.

   Delete
 3. Wau, tak posledný bod by človek na teba nepovedal. Uplne iná ako teraz. A že vraj ludia sa nemenia...
  Štýl ženy

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslím, že bys mě ani nepoznala. V té době by asi nikdo nevěřil, že se ze mně kdy stane fashion blogerka :D.

   Delete
 4. S tím kinem s tebou souhlasím, taky nemám rád, když slyším křoupání popcornu nebo nachos, kazí mi to dojem z celého filmu. Nesepíšeme nějakou petici? :) Nechápu, proč mají lidé tendenci v kinech něco konzumovat!

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mě těší, že to někdo vidí stejně! A co se petice týče, s mým podpisem můžeš počítat hehe!! ^^

   Delete
 5. Boží článok :D:D prekvapila si ma. Najvioac si cením práve takéto články, kde nám o sebe prezradíš niečo viac. ;)

  Viki Ceglédyová

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mě moc těší, že tě článek bavil <3. Zkusím psát víc takových.

   Delete
 6. Ahoj Markétka, ja mám na Teba takúto otázočku. Na instagrame vždy obdivujem Tvoje raňajky. :P Zaujímalo by ma čo všetko v nich máš a celkom rada by som vedela, ako sa stravuješ. Potešili by ma nejaké typy. Ďakujem. PS: Brutálne uotfity dávaš! :)
  Mária

  ReplyDelete
 7. hezký článek makulko - mohla jsi svoje řidičské umění trošku zkonkretizovat - na prázdném parkovišti když jsi chtěla zaparkovat svojí felicií vedle mého beetla a celého jsi mi ho nabořila .... no, stalo se :-) už se nezlobím. ještě jsi na sebe mohla prásknout, že jsi až do promoce nesila každou ponožku jinou a ještě dnes, když odjedeš, hledáme ponožky do páru. ale možná je opravdu žere pračka :-)

  ReplyDelete
 8. Mě by zajímalo, jakto, že chodíš na brněnský basketbal? Jestli jsi fanynka, nebo tam máš někoho blízkýho? :)

  ReplyDelete