KFW 2017
Ahoj ahoj! Konečně se mi povedlo sesmolit článek o mém listopadovém výletu do východoslovenských Košic. Při příležitosti tamějšího Fashion Weeku, který se konal druhý listopadový víkend, jsem dostala pozvání strávit v Košicích zážitkový pobyt se spoustou úžasných lidí (čti blogerek ^^). Jelikož přítel kvůli zápasu nemohl jet se mnou, vzala jsem si jako svůj doprovod Péťu a společně s další brněnskou blogerkou Lenkou a jejím přítelem Járou jsme v pátek brzy ráno vyrazili směr Slovensko!

Celý „presstrip“ pro nás zorganizovala úžasná Veronika a já jí tímto ještě jednou strašně moc děkuji. Měla pod palcem absolutně všechno a náš víkendový program neměl jedinou chybičkou. Doprava, ubytování, strava, doprovodné aktivity. Všechno bylo úplně pohádkové. Nejednou jsme si s holkama během víkendu shodly, že se cítíme jako princezny. Pro módu zapálené princezny ubytované v malebném hotýlku a obrážející vyhlášené košické restaurace a módní přehlídky světových formátů. Krásně o nás bylo postaráno <3. Víc takových víkendů, prosím!

„Všechno bylo úplně pohádkové. Nejednou jsme si s holkama během víkendu shodly, že se cítíme jako princezny!“


V Bratislavě pro nás Verunka zařídila novou Ford Kuga v plné výbavě (ještě jednou děkujeme Ford Slovakia za půjčení!) a tou jsme se s Lenkou, Péťou a naším dvorním šoférém Járou vozili celý víkend. Já si za volant samozřejmě nesedla, jelikož - jak už jsem tu párkrát zmínila - jsem tak tragická řidička, že by Kuga byla na odpis, ještě než bychom vůbec vyjeli z autosalonu, šoférské břemeno na sebe naštěstí vzal Lenčin Jára a já mu tímto ještě jednou moc moc děkuju, že to do Košic i zpět odřídil. A taky že vydržel ten užvaněný babinec, co si s sebou spolu s hromadou kufrů plných oblečení a doplňků vezl! Ač věřím, že by nás tři za ty kufry chvílemi nejradši vyměnil a naskládal nás do zavazadlového prostoru :D.

Ubytovaní jsme byly v krásném historickém apartmánovém hotelu City Residence, kde jsme tedy moc času nestrávili, jelikož pro nás byl připravený opravdu nabitý program, každopádně pokud by se mi poštěstilo se do Košic ještě někdy podívat, určitě bych zakotvila opět tam. Hotýlek je v samém centru města a jeho apartmány jsou nádherné. V tom našem byla dokonce i sauna a krb, takže když jsme v noci po dlouhém dni dorazily s holkama na pokoj, zahřály jsme se raz dva!

V pátek navečer jsme se po příjezdu do Košic jen v rychlosti ubytovali (a dívčí část naší čtyřčlenné výpravy stihla i bleskurychle zrestaurovat osmihodinovou cestou poznamenaný make-up) a sešli se se zbylými blogerkami a jejich polovičkami. Naší partu tak doplnila Ivanka se svým Péťou, Linda s Dominikem a Simonka s Kubou. Všichni společně jsme se pak prošli do nedaleké Soupculture vyzkoušet polévku na stojáka, a doplnili tak síly po zdlouhavé cestě horkou krémovou polévku z jedlého kelímku. Zbytek večera se nesl v jménu módy, takže jsme se cupitali na hotel hodit do gala a vyrazili na páteční blok přehlídek košického Fashion Weeku, konkrétně na fahionshow BCBGMAXAZRIA a Alizé fashion house. Páteční noc jsme zakončili návštěvou Dva Dve, naprosto kouzelného baru, kde pro nás bylo připravené úžasné degustační menu (i s veganskými a bezlepkovými chody <3) a přednáška o oranžovém víně. O kterém tedy většina z nás slyšela prvně, no someliérovo poutavé vyprávění plné hlubokých metafor a zamyšlení nás příjemným způsobem uvedlo do obrazu. Místo mně naprosto učarovalo svou přátelskou atmosférou, majitel byl strašně ochotný a celá naše návštěva Dva Dvě se nesla s takovém bezprostředním a přátelském duchu. Až mi bylo líto, že jsem po celodenním programu byla šíleně unavená a nezůstala v baru déle. Vidina bublinkové koupele, rozžhaveného krbu a postele s osmnácti polštářema byla ale silnější.V sobotu ráno po společné hotelové snídani jsme se vydali do nedalekých opálových dolů doplnit si mezery v našich (ne)znalostech minerálů a v poledne potěšili chuťové pohárky obědem v malebné francouzské retauraci A La Maison lehkým obědem. Pan majitel účesem i vzrůstem připomínající sicilského závodníka Formule 1 mi bez mrknutí oka donesl bezlepkové špagety s rajčatovým ragú a lístky čerstvé bazalky naaranžovanými se stejnou precizností s jakou byla pomádou uhlazená jeho černá kštice. Já se tetelila blahem. Z těch špaget, samozřejmě! Víte, já nejsem ten vegan, co Vám na potkání vypráví o své dietě a soudí ostatní. A hází na vás vražedné pohledy, když si objednáte steak. Stejně tak v restauracích strašně nerada vymrzuju a vyžaduju si speciální zacházení. Raději si dám obyčejný salát, než abych otravovala s něčím, co není na menu. Verunka, která celý výlet naplánovala, však myslela i na mě a ve všech restauracích pro mě zařídila bezlepkovou veganskou variantu, což bylo strašně pozorné a milé <3. Jak říkám - královsky o nás bylo postaráno!

Po sobotním obědě následovalo další zpestření programu, a to návštěvou LAVI X3M GAMES, kde jsme se všichni dosyta vyblbli například s tamější virtuální realitou nebo v x-box zóně. Ze všeho nejvíc jsme se vybláznili během laser game, kde sice holky i přes mírnou početní převahu dostaly na frak a pánové tak v plné síle předvedly své testosteronové já. Věřím ale, že v druhém kole bychom skóre obrátily! Já osobně bych těch kol zvládla ještě dobrých pár, opět se ve mně probudila má gamerská nátura a vybavily se mi vzpomínky na střední, kdy mě Call of Duty a World of Warcraft zajímaly více než make-up nebo móda. A taky více než kluci, protože jsem sama jedním byla. Žádné druhé kolo se ale (naštěstí pro pány!) nekonalo, jelikož jsme pospíchali na sobotní blok přehlídek, tentokrát pod taktovkou čtveřice inspirativních žen a skvělých návrhářek Jaroslavy Wurll Kocanové, Dajany Rodriguez, Zuzany Hakové a Mišeny Juhász.

Třešničkou na dortu a zároveň posledním bodem našeho krásného víkendu pak byla pozdně večerní návštěva Mondieu, kde jsme nad sklenkou vína a esteticky i gastronomicky dokonalou večeří už jen společně rozjímali nad uplynulými dvěma dny. Dvěma úžasnými dny, které určitě nikdo z nás jen tak nezapomene. Ještě jednou, Veru, mockrát děkujeme. Bylo to dokonalé! <3 A také moc moc moc děkuji Tezyu za zapůjčení dvou překrásných crossbody kabelek! <3

Zbytek článku je věnovaný vybraným módním přehlídkám, které jsme měli tu možnost zhlédnout, tak se - alespoň touto cestou - můžete také pokochat. Snad se Vám budou líbit!

Alizé fashion house je - hádám - takovou mekkou pro všechny slovenské fashionisty a milovníky high-fashion kousků. Nabízí modely od světoznámých značek a nejvyhlášenějších designerů, ať už milujete Valentina, Versaceho, nebo Vivienne Westwood, u Alizé si na své přijde každý. Ehm. Každý, kdo nemá hluboko do kapsy :D. A modely, které jsme měli tu šanci vidět v Košicích? Pastva pro oči!

Košická rodačka Zuzana Haková předvedla mladistvou kolekci plnou nápaditých střihů a materiálů. Některé modely mi stylingem asociovaly padesátá léta, jiné zase sedmdesátá, no celkově se celá fashion show v mých očích nesla v retro duchu, což byl příjemný kontrast proti všehochuti nadčasových až extravagantních modelů Alizé.

Nejnádhernější kolekci nám bezesporu předvedla Jaroslava Wurl Kocanová. Její úchvatné houslemi doprovázené modely inspirované tradičním slovenským folklórem nám všem vyrazily dech. Během přehlídky a vlastně počas celého večera jsem si říkala, že je veliká škoda, že čeští návrháři české tradiční kroje a vlastně folklór celkově ignorují. Nevybavím si jednoho jediného, který by ve své současné tvorbě nechal inspirovat českým folklórem. A pokud někdo takový u nás je, budu moc ráda, když mě vyvedete z omylu a dáte mi na něj nebo ní odkaz v komentáři pod článkem :).

Na druhou stranu na Slovensku se to návrháři, kteří se vracejí ke slovenským kořenům a snaží se zakomponovat slovenské tradiční folklórové prvky do novodobé tvorby jenom hemží. A možná je to jen takový boom, který za rok odezní, ale i tak je mi to strašně sympatické. I modely návrhářky Mišeny Juhász, které si můžete prohlédnout níže, se navrací ke slovenským kořenům a folklóru. Jsou zhotovené řemeslnou technikou modrotisku, tradiční ruční metodu barvení látek v minulosti využívanou při zdobení lidových krojů (děkujte wiki).

Co Vy a folklór? Jak vnímáte inspiraci v tradičních krojích a návrat k folklórním prvkům? A které modely Vás nejvíce zaujaly? :)

Košice

Fashion Week

ALIZÉ

BCBGMAXAZRIA

Zuzana

Haková

Jaroslava
Wurll

Kocanová

Mišena
Juhász

in this look -
Mango plaid pants,
Botovo sock boots, Tezyo crossbody bag,
Zaful faux fur jacket, Reserved floral blouse
Nebudu lhát, značku BCBGMAXAZRIA jsem donedávna vůbec neznala a načetla jsem si o ní pár vět až po zjištění, že se objeví na Košice Fashion Week. A samozřejmě po zjištění, že se tam objevím i já hehe. V těchto vodách se moc nechytám, mám strašné mezery, co se návrhářů a značek týče, ale s každou módní akcí a fashion weekem se pojí i takové mé menší samostudium, jelikož se ráda dozvídám něco nového, čtu si o návrhářích, o módních domech. A také jelikož se nechci cítit jako naprostý barbar, když už se takové akce zúčastním.
Takže hodně stručné info pro ty z Vás, kteří jsou na tom stejně bídně jako já. Značku BCBG založil (nečekaně) Max Azria, francouzský návrhář tuniského původu, a stejně jako je tomu u většiny high-fashion značek, Azria už více než rok značku nevlastní, ta už dnes v podstatě "jen" nese jeho jméno. Co se přehlídky týče, BCBGMAXAZRIA předvedla převážně romantické až elegantní modely v pastelových a přírodních barvách a nadčasových střizích, víceméně docela nositelnou módu, nic výstředního, zároveň ale ani nic dechberoucího, co by Vás posadilo na zadek.

6 comments

 1. Wau tak to muselo byť perfektné! Ja by som také niečo tiež rada zažila..no a najviac ma uchvátila kolekcia inšpirovaná folklórom..uplna nádhera a ja milujem náš folklór ♥ A vyzerala si krásne, rovnako ako ostatné blogerky :)))

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Vypadá to opravdu zajímavě!

  ReplyDelete
 3. Folklór je život a som rada, že aspoň niečím sa môžme pýšiť. <3 Muselo to byť úžasné no momentálne najviac obdivujem spracovanie fotiek! Neviem ako si to urobila, ale vyzerá to bombovo! <3
  WITHGREYWOLF

  ReplyDelete
 4. Skvelý článok :) Museli ste si to naozaj užiť !!

  Viki Ceglédyová

  ReplyDelete
 5. Tak to muselo být perfektní! Moc hezké fotky a hezky vložené ..

  ReplyDelete
 6. Amanda Press1/2/18 13:06

  You should compile togetheragainbook with all your outfit ideas and fashion tips. That would be wonderful as everybody loves your style.

  ReplyDelete