Oribe Haircare ReviewWhen I decided to get my hair cut at the beginning of summer and give up my super long hair for good, I made a big resolution at the same time. I decided to start taking much better care of my hair and to give them what they deserve. That's why I didn't hesitate for one second when I recieved an e-mail with a collaboration proposal from Oribe Hair Care, brand with luxurious hair care and hair styling products and probably the best hair care you can even treat your hair with.

I didn't know much about Oribe. Okay okay... I didn't know anything at all. But that's because I have never been into hair cosmetics and never really cared about what I used. So - not surprisingly - this was the very first time I heard about Oribe and right after their PR manager had reached out to me I googled some brief info about the brand and its founder. And guess what I found. Only five star reviews and also certification, that all of the Oribe products are cruelty-free and not tested on animals. Pretty amazing, huh? ^^ I got really excited about the whole cooperation and as I had been told to I contacted Kateřina, an incredible hairstylist from Brno and at the same time owner of one of a few hairdressing salons with the exclusive privilege to represent Oribe products in the Czech Republic.

„And guess what I found. Only five star reviews and also certification, that all of the Oribe products are cruelty-free and not tested on animals. Pretty amazing, huh?“


As to my visit of Kateřina's salon and at the same time my very first experience with a true professional hairstylist - it was sensational! I enjoyed every single minute I spent in Kateřina's hand while admiring unconventionaly beautiful and beautifuly unconventional interior of her salon. I loved it there!Když jsem na začátku léta shodila svou dlouhou hřívu a nechala se ostříhat na kratičké mikádo, dala jsem si zároveň předsevzetí, že se budu více starat o své vlasy a budu jim dopřávat péči, jakou si zaslouží. A když mi na začátku července přišel e-mail s nabídkou na spolupráci se značkou Oribe, v současné době snad nejluxusnější vlasové kosmetiky na trhu, neváhala jsem ani minutku. Dneska Vám povím něco málo o mé čerstvé zkušenosti s touto relativně novou značkou a zároveň o mé návštěvě jednoho vyhlášeného brněnského kadeřnictví :).

„...a já si ten čas s ní neskutečně užívala, stejně jako nekonvenčně nádherné a nádherně nekonvenční prostory jejího salonu.“


O Oribe jsem toho moc nevěděla. No. Vlastně vůbec nic, ale to především z toho důvodu, že jsem se nikdy moc aktivně o vlasovou kosmetiku nezajímala. Proto jsem si toho o Oribe předem něco málo načetla - pídíc se především po informaci, zda značka testuje na zvířatech či nikoliv. Netestuje! <3 - a během googlení jsem narazila na obrovské chvály a samé pětihvězdičkové reviews jednotlivých Oribe produktů, takže jsem se celá natěšená objednala na stříhání v rámci domluvené spolupráce k úžasné Kateřině, jejíž salon Kateřina stříhá vlasy se jako jeden z malé hrstky salónů v České republice stal výhradním salónem značky Oribe.


A u Kateřiny to bylo skvělé. Byla to má první zkušenost se stříháním od opravdového profesionála a já si ten čas s ní neskutečně užívala, stejně jako nekonvenčně nádherné a nádherně nekonvenční prostory jejího salonu.While cutting my hair and at the same time being the best "DJing hairstylist" ever haha (but seriously, music is a big thing for me as you may know and Kateřina won my favour pretty much right after I walked through the door of her salon and heard The XX playing <3 <3 - total icebreaker and gamechanger!!) Kateřina recommended me four Oribe products perfect for my hair, which finally I recieved from www.oribe-hair.cz a couple of days ago so let me tell you few words about them.
Kateřina mi v rámci našeho krátkého sezení protkaného skvělou hudbou (aaaaaano, když přijdu někam, kde hraje KVALITNÍ hudba a navíc nějaký můj oblíbený interpret, hned se tam cítím líp, a Kateřina si mě proto díky The XX získala takřka mezi dveřmi) udělala nový sestřih a speciálně pro mé vlasy doporučila čtyři produkty značky Oribe, které jsem posléze od www.oribe-hair.cz dostala domů na vyzkoušení.And what is my impression after two weeks of using these four Oribe products? First of I need to tell you one thing - all of them smell so awesome that it fascinates me! Apparently, Oribe Canales, founder of the brand, took inspiration from French perfumes to get their signature fragrances just right. No surprise it smells so freakin' good. The brand's signature scent is so well liked that it released an eau de parfum spiked with the same notes of decadent jasmine, sandalwood, and bergamot. Definitely putting it on my Christmas wish list haha. But, more importantly, they not only smell like heaven, they do magic with my hair as well. Even though I had never been into hair care and hair products, shampoo along with a conditioner do make that much difference. I love it. It leaves my hair hair feeling so soft and clean and looking truly healthy, smooth and shiny.

Kateřina also told me how important it is to blow my hair after every washing so upon her recommendation I started blow drying my hair reguraly while using styling cream. It hydrates without weighing my hair down and gets rid of the flyaways I get from broken hair pieces and at the same time lefts my hair feeling so silky, and so full and lush. And the texturizing spray? My favourite. I use it in place of hairspray to give my hair some texture and fullness without making it sticky. It leaves my hair look natural and slightly messy in the best way <3.

The only disadvantage of Oribe products is the price. They're really expensive and not everyone can afford a 50$ shampoo. And I can't niether, therefore I'm super grateful for this cooperation which gave me an opportunity to try how amazing this brand is. On the other hand, same as we are willing to save all our money so we an buy our dreamed-of purse or shoes, why not to save some money and give our hair what it deserves? It's worth it! Have you guys ever tried any of Oribe products? Or have you ever heard of it? Let me know in the comments!

Yours,
MakuA jaký dojem na mě udělaly samotné Oribe vychytávky? V prvé řadě musím říct, že božsky voní. Jako vážně. Vybavte si vaši oblíbenou vůni a znásobte jí asi tak sedmnáct tisíckrát. Tak takhle voní Oribe. Pokud se vám někdy poštěstilo si Oribe "oňuchat", určitě mi dáte za pravdu. Přála bych si mít i tělové mléko se stejnou vůní. A aviváž. A pěnu do koupele. (Ano, jsem tou vůní lehce těžce posedlá. Před chvilkou jsem navíc zjistila, že kvůli obecné popularitě, jakou vůně Oribe ve světě získala, je i k dostání Oribe parfém!! Takže. Ježíšku, pokud si toto čteš, moc bych si ho přála pod stromeček.)

Vás ale asi mnohem více než vůně zajímá, jaká kouzla dokážou ty čtyři výše zmíněné poklady s mými vlasy. Musím se přiznat, že vlasové kosmetice rozumím asi jako Trump politice. A jako Trump vlasové kosmetice. Ale i já - absolutní vlasový analfabet - dokážu ocenit, o kolik vypadají mé vlasy po dvou týdnech používání Oribe šamponu a kondicionéru lesklejší a zdravější. A řekla bych, že jsem se částečně zbavila dojmu polámaných a suchých vlasů. Kateřina mi navíc promluvila do duše o tom, jak důležité je, abych si vlasy po každém mytí vyfoukala (na což jsem teda ultra extra lajdák, celý život si vlasy myju před spaním a chodím spát s "mokrou hlavou" s tím, že do rána vlasy uschnou), takže se od návštěvy salónu její rady držím a poctivě vlasy fénuju. Spolu s ochranným stylingovým krémem tak díky foukání získám objem, který krásně s pomocnou rukou texturizing spreje drží druhý i třetí den po umytí. Což je pro mě s mými jemnými vlasy naprostá spása a už s sebou nemusím neustále tahat lak na vlasy, který mi zabere přes půl kabelky.

Jediná - pro někoho možná zásadní - nevýhoda Oribe prouktů je jejich cena. Co si budem, tři tisíce za šampon s kondicionérem si nemůže dovolit každý. Mně by se o takové kosmetice mohlo leda tak zdát, pokud bych nedostala tuto příležitost v rámci spolupráce na blogu, a jsem za to strašně moc vděčná. Na druhou stránku si ale říkám, že stejně jako jsme schopné si našetřit penízky na vysněnou kabelku nebo boty, můžeme jednou za uherský rok dopřát našim hřívám opravdu špičkovou péči a zainvestovat do toho nejlepšího, co současný trh nabízí.

Jak jste na tom vy? Máte nějaké nejvíc top top vlasové produkty, na které nedáte dopustit? A co značka Oribe, slyšely jste už o ní, máte s ní nějaké zkušenosti? Budu se těšit na Vaše komentáře!!

Mějte se super,

Maku <3
Za fotky nejvíc na světe děkuju Mariánkovi! <3

2 comments

 1. Právě jsem díky Daybyme objevila tvůj blog a musím říct, že nic tak kvalitně zpracovaného jsem na SK nebo CZ scéně ještě neviděla, máš opravdu krásný blog a jsem ráda, že jsem zase objevila někoho kdo mě bude inspirovat.
  Hezký den
  Klára
  myfashionconnection.com

  ReplyDelete
 2. Právě jsem dostala chuť zajít si do nějakýho pořádnýho salonu, abych se nechala opečovávat. Mrknu jestli v Praze neni přímo salón, který by tyhle produkty používal, pokud tam pojedu. Přijde mi, že poslední kadeřnice mi trochu to mikádo "zmršila" protože se mi vlasy kroutí jako okapy a to jsem předtím neměla. Byla to celkově divná zkušenost a je vidět, že zkazit se dá i tak jednoduchej účes... Já používám Lush a jsem super spokojená, ale vždycky je místo pro zlepšování. Všechno čeknu. :D
  Ps, nevěděla jsem, že by se to mělo vyfoukat vždycky. Ale vstávám už tak ve čtyři ráno, tak to úplně nevim. Zapřemýšlim. :)

  ReplyDelete