Ruched sleeves


Everyday I run across half-naked girls on social medias and most of them haven't even graduated ftom high school yet. Every time I bumb into a picture of a young girl only in her underwear standing in the sexiest pose possible to show everyone her boobs or butt, to show her new Calvin Klein underwear, I must ask myself WHY? What for God's sake make these girls do it? What's on their mind everytime they pose in front of their bathroom mirror trying to find the right position to get hunderds of likes and perverse comments on their instagrams? What are these young girls thinking about everytime they post a new selfie-picture of their half-naked bodies?

„...everytime they're posing in front of their bathroom mirror trying to find the right position to get hunderds of likes and perverse comments on their instagrams?“


Ok. If we just have to show a new bikini we've just bought in H&M "in action", there's a way how to do it elegantly and not vulgarly. How not to look like you're trying to seduce the men's part of your followers. In the most cases all these girls publish cheap "sexy" pics though. Pics taken in order to show the online world how incredible hot these girls are. Honestly, I despise these girls. In my opinion, there are things only our closest and beloved ones should be allowed to see. Our boyfriends and husbands. And of course girlfriends and wifes to be LGBTQ correct :). Simply these whom we could totally trust and therefore share part of ourselves with them. Both physically and mentally.

I'm wondering if these girls even realize that within those hundreds or thousands of online stalkers slobbering over their half-naked selfies could be their mom or dad? I can't imagine how would I even talk to my mum If I knew that she had found such pictures on my instagram or facebook. I'm fine though because I've never published and even made any in my life. If any of you, who are reading this right know, publish pics like that, I want you to have a think about something. Do you realize that most likely one day you'll become mothers yourself and you will have you beloved little princess you'd die for? And try to imagine that she's in her 17th and starts posting pictures just in her underwear. Do you really think you'd be ok with that? Finding out she regularly posts her half-naked body on her instagram profile? I don't think so.

Dnes a denně na sociálních sítích narážím na fotky polonahých holek, které ve většině případů ještě ani neodmaturovaly. Pokaždé, když vidím ty slečny, pracně naštelované do co nejvíc sexy pozice, ve které ukážou své vnady a přednosti v tom nejlepším úhlu a současně mistrně zakryjí nedostatky, probleskne mi hlavou otázka PROČ? Proč to probohaživého dělají? Co se sakra těm slečnám, dívkám a mladým ženám honí hlavou, když stojí ve spodním prádle před zrcadlem v koupelně hledajíc tu správnou pózu, která jim vyslouží pár set lajků a úchylných komentářů na instagramu? Na co myslí, když klečí před zrcadlem v pokoji s tričkem vyhrnutým pod bradavky?

Ok. Pokud už mermomocí chceme vyfotit nové plavky nebo vysněnou podprsenku "v akci", jde to i vkusně. Jde vyfotit částečně obnaženou kůži s elegancí. Tak, aby výsledná fotka nekřičela vulgárností a erotikou na všechny strany. Vesměs však narážím na laciné záběry vyfocené za účelem celému online světu, jak neuvěřitelně sexy dokáže dotyčná být. A upřímně, takovými slečnami a ženami já pohrdám. Některé pohledy na naši osobu, na naše tělo, bychom dle mého měly poskytnout jen našim partnerům a manželům. A přítelkyním a registrovaným partnerkám, ať jsme korektní :D. Zkrátka těm, kterým můžeme 100% důvěřovat, se kterými sdílíme část svého já. Duševně i fyzicky. A ne stovkám nebo tisícům dalších.

„Některé pohledy na naši osobu, na naše tělo, bychom dle mého měly poskytnout jen našim partnerům a manželům. A přítelkyním a registrovaným partnerkám, ať jsme korektní :D.“


Uvědomují si ty slečny, že mezi těmi online pozorovateli mohou být i jejich rodiče? Copak už tenhle aspekt je neodradí od onoho svůdného pózování před zrcadlem? Já bych se své mamce nedokázala podívat do očí, kdybych věděla, že na takové mé fotky narazila. Pokud některé z Vás, které si tohle čtou, výše popsané fotky bez ostychu zveřejňují, zkuste se - když už nic jiného - zamyslet nad jednou jedinou věcí. I vy jednou v budoucnu s největší pravděpodobností budete maminkami. Budete mít svou krásnou dceru, jedinou princeznu, která pro Vás bude znamenat svět. A myslíte, že Vám bude příjemné zjistit, že se Vaše dcera veřejně vystavuje s našpulenými rty ve spodním prádle před zrcadlem v koupelně nebo zkušební kabince? Nemyslím si. 
Enough of philosophizing though. Let's talk about something nicer. I've just returned from a holiday trip with my boyfriend and I'm so excited to tell you more about it in a special article full of beautiful pictures from there. We went to High Tatras and it was the very first experience with alpine hiking for both of us. And we loved it!! Can't wait to tell you more about it!

As to my outfit, it's a premiere of this gorgeous off-shoulder wrap blouse with ruched sleeves. It combines baby blue color with ruched sleeves and a big bow, the main fahsion trends of last three months. Threfore blouses similar to this one are pretty much everywhere right now. I've seen the same one for example in Zara, Mango or H&M and the one I'm wearing in the pictures is from Reserved. I love it to death! It's incredibly feminine and looks great with pretty much everything. You should definitely get one! In the pictures I'm wearing it together with white lose shorts (even though I hate wearing shorts and skirt of this lenght but it was like hundred degreed outside) and grey heeled sandals from ASOS. But if you're not a big fan of shorts or mini-skirt as me, these puffy blouses look great with skinny jeans, mid-length pencil skirts and culottes as well :). You can't go wrong unless you decide to wear it together with joga pants haha.

Dost ale bylo "úvah nad světem". Bavme se o něčem hezčím. Před pár dny jsem se vrátila z Tater, kam mě vzal můj přítel, a nemůžu se dočkat, až vám o tom povím více. Pro nás pro oba to byla první zkušenost s pořádnější vysokohorskou turistikou a dost nás to nadchlo, Vysoké Tatry jsou opravdu úchvatné. Brzy se mi snad povede sesmolit nějaký ucelenější fotočlánek :).

Co se mého outfitu týče, vzala jsem si na sebe poprvé tuhle krásnou pruhovanou halenku s nabíranými rukávy. Jistě jste postřehly, že proužky, volány, nabírané rukávy a off-shoulder střihy jsou posledních několik měsíců snad nejžhavějšími trendy, a halenky podobné této proto teď najdete ve většině módních řetězců. Viděla jsem skoro stejnou například v Zaře, H&M nebo Mangu. Ta má je z Reserved, ale kupovala jsem ji už před nějakým časem, tak nevím, zda ji ještě v prodejnách objevíte. Já se do halenky zamilovala, je to neskutečně ženský a šmrncovní kousek a vypadá naprosto skvěle takřka s čímkoliv. Před focením jsem ji zkoušela se skinny i cigarette džínami, s bodycon sukní, s culottes, pokaždé vypadala božsky. Jediné, čemu byste se měly vyvarovat, jsou legíny, ale to snad ani nemusím zmiňovat. Za legíny na běžné nošení do města bych dávala na potkání pokuty :D. Já jsem nakonec sáhla po jednoduchých bílých šortkách, jelikož v den focení bylo venku asi milion stupňů a v čemkoliv delším bych se upekla.

One last thing. I am trying to think of a new name for this blog. Something smart a playful and at the same time easy to remember. Why do I want to change this one? The main reason is that none of my friends or family call me Markéta, they all use Maku, a shortened version of my childhood's nickname Makula. To be honest, I don't even like when someone calls me Markéta, sounds too cold and impersonal. Furthermore, I might change my last name eventually haha, who knows. Another reason is, that the current name of my blog is probably very hard to prenounce and also remember for those of you guys, who don't speak Czech, am I right?

Sooooo, what do you think about www.makulottes.com? A combination of Maku and my beloved culottes. (Hopefully I will still love them in next few years as much as I do now :D.) Another name that came up to my mind was www.bagtomaku.com or www.getbagtomaku.com. It's probably not as playful as makulottes, but more universal and sounds more like a name for someone's fashion blog. Anyway, both of them contain of Maku and are somehow fashion related, and that's what I'm going for. Please tell me which one do you like more and what do you think about my idea of changing the name. And don't hesitate to critize both of them if you don't like them, now - more than ever before - I need you to be 100% honest with me :).

Look forward to your comments, have a great week!!

Yours,
Maku

Na závěr bych s Vás chtěla zeptat, co byste řekly na změnu jména blogu? Přemýšlím o něčem hravém, lehce zapamatovatelném. Něčem osobitém a jedinečném. Jak by se vám líbilo www.makulottes.com? Přezdívku Makula, zkráceně Maku, mám už od svých šesti let a nikdo z mých přátel a rodiny mi neříká jinak než Maku. Obecně nemám oslovení Markéto a ani odvozeniny od něj moc v lásce, je to strašně neosobní a tvrdě znějící. Navíc - kdo ví - třeba časem změním i příjmení. Současný název blogu je také nejspíše těžko vyslovitelný a zapamatovatelný pro čtenáře mimo Česko a Slovensko. Tedy pokud nějaké vůbec mám :D.

Tak mě napadlo spojení Maku a mých milovaných culottes, které - pevně doufám - budu mít i za rok nebo za pět stejně v lásce jako teď. Budu muset haha. Další návrh, se kterým si pohrávám, je www.bagtomaku.com, případně www.getbagtomaku.com, což je více univerzální, ale zase méně hravé. Každopádně obě jména obsahují Maku a zároveň jsou spjatá s módou, což jsem chtěla. Budu Vám opravdu moc vděčná, pokud se k oběma jménům vyjádříte. A nešetřete mě, klidně oba zkritizujte, budu ráda za Vaši upřímnost.  A napadne-li Vás něco jiného, sem s tím! :)

Budu se těšit na Vaše komentáře, vždycky mi udělají šílenou radost! Mějte se super!

Vaše Maku


photos by: Zdeněk Svoboda

GET THE LOOK!

white high waisted shorts: ewomen.cz
black quilted crossbody bag: Zara
grey heeled sandals: ASOS
wrap blouse with ruched sleeves: Reserved
vegan leather watch: VOTCH


32 comments

 1. Víc se mi líbí getbagtomaku, i když si myslím, že název není potřeba měnit. Souhlasím s každým slovem co píšeš o těch slečnách, taky si říkám "proč", outfit i fotky jsou skvostný.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc Baru za názor i za pochvalu!

   Delete
 2. Hezký zamyšlení. Jen dodám, že v tom nejedou jen slečny, ale tenhle problém se týká i druhého obecenstva, teď mužů. Já nemám nic proti hezkým fotkám od profi fotografa nebo od bazénu, sám se na ně rád podívám, ale ty pozóvky ve zkušebních kabinkách nebo v koupelnách, to je trend kterej asi nikdy nepochopím, hlavně když to má podobný účel, jako jsi popisovala sama! Opravdu mě zajímá, jaký nosí spodní prádlo a jak moc velkou výbavu má? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vidíš, to mě vůbec nenapadlo zamyslet se i na mužskou polovičkou. Ale máš pravdu, že čas od času také narazím na nějaké manekýny mající potřebu vyfotit své nové Calvin Klein boxerky. A vesměs mi to přijde spíše úsměvné no. Jinak naprosto souhlasím s tím, že pokud se jedná o vkusné a umělecké fotky od profesionálních fotografů, ať už z ateliéru nebo někde venku, nemám s tím absolutně žádný problém, ženské tělo (jak které samozřejmě :D) je nádherný objekt a pokud je dobře zachycený, krásně se na něj dívá. Sama si občas pohrávám s myšlenkou, že bych se nechala nějak vkusně od profesionála nafotit. Stejně tak nějaké fotky v plavkách z dovolené nebo koupaliště, na nich také nevidím nic špatného. Díky moc za koment a za mužský pohled na věc :)).

   Delete
 3. Já bych název neměnila! Ale když už na tom trváš, makulottes mi zní fakt skvěle. Outfit ve tvém podání prostě budu milovat vždycky, jakýkoliv, tohle je opět skvostné. A s tvým názorem na ty slečny na sociálních sítích nemůžu než souhlasit, taky si vždycky říkám proč? To, aby se zamyslely nad tím, že až jednou budou mít taky dceru, je fakt dobrá pobídka...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc, Aničko, za názor! Já se jen trochu obávám, že pokud si nějaká slečna, která takové fotky pravidelně publikuje, ten text přečte, spíš přestane sledovat můj blog, než aby se nad věcí zemyslela. Ale kdo ví, třeba to nějaký efekt mít bude :).

   Delete
 4. Maku, krásné fotky jako vždy. Sledovala jsem aspoň částečně váš výlet do Tater na Instastories. Bylo vidět, že si užíváte přírodu a jeden druhýho :) A k té problematice rádoby sexy slečen, to je něco, co mi přijde naprosto ujetý a vlastně i trochu ubohý... Aspoň já se snažím být takovou "bohyní" pouze v očích svého budoucího muže a to hlavně v reálu. Žádné posílání sexy fotek neřešíme. Název blogu by se mi líbil makulottes ;)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc, Evi :). Tatry byly skvělé, strašně moc jsme si to užili. S tou ubohosti souhlasím. Já si jen říkám, jestli je to otázka věku a ty slečny z toho "vyrostou".

   Delete
 5. Ta halenka je opravdu moc zajímavá, a sluší ti! :)
  K tvému zamyšlení... přijde mi, že je v tom nedostatek sebeúcty a i nedostatek pozornosti rodiny, hlavně rodičů. Pak mají potřebu se takhle prezentovat. Viděla jsem to v okolí, a nějak jsem vypozorovala, že tohle bývá často ten problém.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zuzi, jak myslíš nedostatek pozornosti rodiny, to by mě zajímalo. Zkus to prosím trošičku rozvést :).

   Delete
 6. Wow! srší z teba elegancia, vyzeráš nádherne :) inak názov blogu Makulottes znie super, je to hravé a dobre zapamätateľné ;)

  ReplyDelete
 7. Za legíny pověsit za palce do sklepení...
  Ahoj, Markét.
  Ta halenka je skvost, to je jasný. Ale nejhezčí na tomhle outfitu je doplněk, kterej nikde nekoupíme - a to ty tvoje nádherný nohy modelky. Musela jsem to zmínit - je to do očí bijící. :D
  Od minula jsem si sehnala dlouhej růžovej trenčkot... Ale neboj, za tvym oknem nestojim a nestalkuju tě. Ale samu od sebe by mě asi růžovej trenčkot nenapadlo koupit. :D No a máš pravdu - na tu halenku jsem koukala v Zaře, která se, mimochodem, konečně zařadila mezi normální obchody s normální dopravou zdarma... A ne že tam utratíte bůhvíkolik a ještě za to zaplatíte 129 kč.
  A co se týče nahejch fotek - nejsem z toho nadšená, ale prošly jsme si tim skoro každá druhá. V pubertě dělaj lidi leckdy i horší opovržlivější věci. Jako zesměšňování hendikepovanejch a podobě. Moje vyšší studium bylo vyučovaný v budově střední školy, takže jsem byla ve svý dospělosti svědkem nevýslovnejch ohavností. Ale samozřejmě pokud to dělaj lidi, kdy už by měli mít rozum, tak to je jiná... To jsou prostě tupí. :D
  Za mě makulottes, protože culottes... Nemám slov. Jsem zamilovaná. Teď jsem je měla v Praze když bylo 35 a nemůžu si to vynachválit.
  Se srdečnym pozdravem Domča.

  ReplyDelete
  Replies
  1. A ještě jsem si dneska vzpomněla při cestě parkem - co mi hrozně vadí jsou kraťasy vykrojený do půlky zadku. Připadám si trapně i za ně... A je úplně jedno, jestli má dotyčná pěknou postavu. Po městě by se prostě v džínovejch skoro kahlhotkách chodit nemělo. Ale to jsou jen moje dojmy. :D

   Delete
  2. Domčo <3
   Vidíš to, já svoje nohy nesnáším :D, ale ono toho je na mně málo, co bych ne-nesnášela. Každopádně mockrát děkuju! Kde jsi sehnala ten trenč? :) Já přemýšlím, že si koupím ještě jeden, nějaký ze silnější látky, jelikož ten, co mám, se moc nedá nosit na podzim. Kraťaso-kalhotky jsou taky perla. A nejhorší je, že je často nosí slečny, které si to zrovna nemohou moc dovolit. Soudnost level - 34949. Občas se nestačím divit.
   Opět moc děkuju za komentář, tvoje slova mi vždycky zvednou náladu :). Měj se super, Domčo! Někdy zajdem na kafe. Ahoj!!

   Delete
 8. Dokonalý fotky, dokonalej outfit a dokonalej text! <3

  ReplyDelete
 9. Moc se mi líbí outfit a hlavně ten vršek :)

  ReplyDelete
 10. Love so so much this outfit!!
  Regards.
  Savecatch.com

  ReplyDelete
 11. Nádherný outfit!! :)
  A za mě rozhodně makulottes, je to moc originální a roztomilé a zapamatovatelné :))

  ReplyDelete
 12. Jako první bych chtěla říci, že ten model je naprosto nádherný. A poté, že tvé myšlenky naprosto chápu. Také nad těmi fotkami mnohdy žasnu, ale to je bohužel dnešní svět a myslím si, doufám že né naivně, že do mnohé míry je to i výchova rodičů.

  NEPLECHA NA PLECHU

  ReplyDelete
  Replies
  1. Asi je to tak, na mě byli naši relativně přísní, takže věřím, že výchova je jeden z klíčových faktorů. Každopádně nejpodstatnější podle mě je, jak to má daná osoba srovnané v hlavě :/.

   Delete
 13. Anonymous12/8/17 10:21

  Súhlasím s každou čiarkou v úvode článku. Pravda pravdúca, tiež vždy myslím na otca, čo by asi povedal.
  Blog má dobré meno. Tvoje. Ale keď zmena, mne by sa páčilo makulottes.
  Košeľa je parádna. Na tebe. Keby som ju obliekla ja, vyzerala by som ako bageta z fast foodu v papierovom obale. Mimochodom, čo tak urobiť článok o hmotnosti našich ženských tiel? Z tvojho pohľadu. Myslím, že diskusia s babami by bola fajn.
  Eva

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evi, jako bageta si v ní upřímně připadám taky, ale subway má každý rád, takže proč ne. Co přesně tím máš na mysli? Můj osobní vztah k mému tělu nebo tak nějak obecně? :)

   Delete
 14. Anonymous16/8/17 15:48

  Tak všeobecne. Prečo si všetky pripadáme ako bagety. Aj tie ženy, ktoré sú ako záložka do knihy ako ty. Zaujímalo by ma, ako to vidíš ty.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evičko, příští článek věnuji "sebelásce" a trošku tam zabrousím i do té přehnané sebekritiky, kterou některé z nás vůči sobě samým chováme. Tak uvidíme, co na to řekneš :).

   Delete
 15. Anonymous16/8/17 16:51

  za mne prostě super :-)

  ReplyDelete
 16. Ahojko krásny outfit, krásne nafotený opäť!! Čo sa týka názvu - nie sú tie všetky názvy tak trochu dlhé? A to cullottes je len sezonne o rok to moze byt nieco ine a potom budes chciet zase meniť názov :D Čo keby iba www.maku.com? :)

  Desire fashion blog

  ReplyDelete
 17. Panebože <3 Jsi nádherná!

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  ReplyDelete