Bodycon dress


Most of you guys know how much I love high heels. I wear them pretty much every day. I got about five pair of shoes with really high heels that are super comfy and I can painlessly walk in them whole day despite their high heels. These are the most common shoes you can see me rocking while running around the city of Brno. Another group of heeled shoes are the extremely uncomfortable ones blistering my feet after five minutes of wearing. I go for them only when I know I won't need to walk much and even though it's a true torture I just undergo the pain because they're so beautiful and worth it. My scarred feet would probably disagree though :D.

As to my tiny collection of flat shoes, I only have about ten pairs of sneakers and a couple of flat sandals and I usually wear them while long-distance traveling. And when I feel like going for a three-hour walk in the middle of the night to think about a purpose of life. (But seriously, I'm not exaggerating, I do that from time to time :D) One of them are these classic white Dorothy Perkins sneakers with a silver detail and last week I decided to make an outfit-post with them because I was thinking that A - some of you may not be as big fans of heeled shoes as I am and B - you may appreciate a simple and casual outfit for a change.

The whole look is based on a dark grey mid-length dress, a pair of bacis white sneakers and a black bag with a silver chain, all from Dorothy Perkins. This British women’s fashion brand was established more than 100 years ago and with nearly 600 UK stores and more than 124 international outlets one of the biggest fashion retailers in the United Kingdom. I found out about Dorothy Perkins thanks to ZOOT, the main retailer of this British brand in the Czech Republic, and I'm so glad I did! Speaking of which, If you're thinking of purchasing anything out of these three pieces or anything else from Dorothy Perkins via ZOOT, you can use a coupon "ZOOTADOROTHY" to get 15% discount! :) But don't need to hurry, coupon is valid till the fifteenth of August so you have enough time to pick your favourite Dorothy Perkins pieces ^^.

Kdo mě sleduje dlouho, moc dobře ví, že podpatky nosím takřka pořád. Mám několik párů bot na relativně vysokém podpatku, o kterých vím, že jsou i přes svou výšku super pohodlné a vydržím v nich celý den. A mně v nich proto můžete vidět nejčastěji. Pak několik nohy trýznících párů bot s podpatky, které jsou zabijácky nepohodlné a vezmu si je jen tehdy, kdy mám jistotu, že toho moc nenachodím. A jednoduše to v nich protrpím, jelikož jsou prostě tak krásné, že musím :D. Ač věřím, že pokud by tohle četly mé zjizvené nohy od puchýřů a oděrek, moc vtipné by jim to nepřišlo.

Co se plochých bot týče, skoro žádné nemám. V současném letním botníku mám asi tři páry basic plochých bot a pak ještě několikero extravagantních milovaných sneakers, ve kterých mě ale asi nikdy na blogu neuvidíte, jelikož je nosím jen při svých hlavučistících/splínzahánějících nočních procházek. Říkala jsem si, že se výjimečně nafotím v těchto teniskách se stříbrným detailem, jelikož je dost možné, že některé z Vás podpatkům neholdují tak jako já a třeba ocení inspiraci na nějaký outfit s klasickými bílými teniskami, které alespoň jedny vlastníme asi každá :). Je to dost obyčejný outfit, ale snad alespoň špetku inspirace najdete i v něm.

Outfit je postavený na tmavě šedivých šatech až ke kolenům od Dorothy Perkins, britské značky, kterou Vám jistě nemusím blíže přibližovat. Minimálně těm z Vás, které rády nakupují na ZOOTu. Tedy aspoň mně pokaždé, když jsem jen tak z rozmaru brouzdala nabídkou ZOOTu, přišlo, že ty nejlepší kousky byly skoro vždy právě od Dorothy Perkins. Od britské značky jsou i tenisky a černá koženková kabelka s řetízkem, a pokud byste si některý z těchto tří kousků chtěly koupit, případně cokoliv jiného od Dorothy Perkins, můžete uplatnit slevový kód "ZOOTADOROTHY" a získáte 15% slevu na Váš nákup :)). Kód je platný do 15.8. na vše kromě zlevněných věcí a sleva bude platit na celý nákup, takže si k Vašemu vysněnému kousku od Dorothy Perkins můžete klidně přihodit i něco od jiných značek ^^.

„We see our hips fifteen bags of chips and eighteen bars of chocolate bigger than they really are,...“


I realize that bodycon dresses and skirts (or pencil skirts) are not for everyone. The thought of tight, figure-hugging clothing probably inspires fear in the majority of women. For some reason we are all extremely self-critical. We see our hips fifteen bags of chips and eighteen bars of chocolate bigger than they really are, our legs half shorter than they are, and altogether we don't feel well in dresses and skirts showing every our curve. Therefore I decided to give you a couple of tips how to outsmart the figure-hugging dresses and chase away all your doubts.

If it won't affect the cut of a dress you're thinking of purchasing in its shoulder area or its waistline, go for a dress one size bigger. I usually wear 34 and sometimes even 32 but I bought this dress in size 36 because of a looser skirt so I don't feel like a baguette wrapped with a plastic wrap and don't need to take super small steps like Japanese Geishas wearing their traditional wooden shoes called okobo with extremely high platforms.

Avoid thin and elastic materials like jersey, which are super clingy and may exaggerate the wrong areas. Instead, make sure your dress is made from thicker material ideally in some dark color to help you feel more confident since we all know that dark colors are way more flattering. Detailing like ribs and paneling also help to create a more structured and neat look. As to the underwear (if you wear any haha), wearing the right bra and knickers is crucial when wearing a bodycon dress. Visible panty lines are disastrous, as they draw attention away from the smooth lines of the dress and can make the wearer and observers - which may be quite embarassing - feel very very uncomfortable.

„It highlights your hips at the same time and that's probably not what you're going for if you have a pear shaped body and feel little self-conscious about being too showy with your figure.“


Another tip I got for you if you don't feel confident enough for bodycon dresses is layering. Well, layering in quotation marks. You can wrap a denim jacket or your favourite biker around your waist to take the focus off your hips and you won't feel as "naked" as you might feel while wearing a super tight skirt. And when it's a little bit colder outside throw on a long airy trenchcoat as I did last week. Trench would hide your hips as well and on the top of that it would adds a pop of "something-something" to your outfit.

Another great helper may be a belt or a corset belt which draw attention to your waistline but - back to the problem number one - it highlights your hips at the same time and that's probably not what you're going for if you have a pear shaped body and feel little self-conscious about being too showy with your figure. I know, it may sound ridiculous when a girl like me - having body of a fourteen-year-old boy and boobs like a chubby fourteen-year-old boy - talk about hiding big hips. Anyway I went through a period of time when I felt really overweight (thank you very much, dear USA) and struggeled everytime I stood in front of my closet trying to think of what to wear. And some of these tips helped me out from time to time.

Aaaand this time it's not only about pictures! I have a short video for you created by my amazing boyfriend (thank you so much!!!). He decided to go shooting with me and my photographer last week and made this short "making-of" video to let you peek to the backstage of my outfit shooting. Hope you'll like it :)!

Have a great week!!

Yours,
MakuUmím si představit, že šaty tohoto střihu nejsou pro každou z nás. Jsme sebekritické, vidíme vlastní boky o patnáct tabulek čokolády a osmnáct pytlíků chipsů širší. než ve skutečnosti jsou, naše nohy asi o polovinu kratší, než ve skutečnosti jsou, a celkově nám takové šaty - postavu po skoro celé délce obepínajícího a každou křivku odhalujícího - střihu spíše nahánějí hrůzu. Mám pro vás pár tipů, jak nad těmito výplody naší sebeshazující fantazie vyzrát.

Pokud se to výrazně neodrazí ve střihu v oblasti ramenou nebo pasu, kupte si šaty o číslo větší. Já běžně nosím 34 a občas 32, a sáhla jsem radši po 36 kvůli o chlup volnější sukni. Jelikož přes prsa ("prsa" v mém případě) a v pase byly široké skoro stejně, jen od pasu dolů jsou o něco volnější, a já si v nich proto nepřipadám jak bageta obmotaná potravinovou fólií, a navíc nemusím dělat slepičí krůčky (při psaní článku jsem pro jistotu googlila pravidla Honzo vstávej, jestli se jim vážně říká slepičí :D) jak do tradičních japonských kimon nasoukané gejši. (Googlení číslo dvě - údajně tak kratičké krůčky dělají nikoliv kvůli takzvaným okobo sandálům na vysokánských patformách, nýbrž kvůli dlouhým až po kotníky sahajícím kimonům, která by se při delších krocích obmotávala kolem nohou, a to by jednak nevypadalo příliš dobře a jednak by to ztěžovalo chůzi.)

Vyhněte se světlým a příliš tenkým elastickým materiálům, které ukážou naprosto všechno. Mnohem lépe se budete cítit v bodycon šatech ušitých z nějaké hrubší látky ideálně v tmavších odstínech. Skvěle poslouží také žebrované nebo prošívané materiály, díky nimž se v šatech nebudete cítit tak nahé. A ať už jsou vaše bodycon šaty z jakéhokoliv materiálu, musíte pod ně zvolit správné spodní prádlo, ideálně bezešvé - minimálně co se kalhotek týče -, které se nebude nikde zařezávat a tvořit nelichotivé faldíky.

„...asi to zní strašně komicky, když já se svou postavou čtrnáctiletého chlapce a prsama čtrnáctiletého lehce obézního chlapce radím o takových věcech,...“


Druhý tip, který pro Vás mám, pokud si úplně nevěříte na šaty podobných střihů, je "vrstvení". Dejte si kolem pasu koženou bundu nebo džízku, nebudete se cítit tak odhalené. Pokud navíc stejně jako já žijete v představě, že máte gigantické boky neúměrné k vaší postavě, bunda kolem pasu vaše boky částečně schová. Aaaa pokud je chladněji, můžete sáhnout po dlouhém vzdušném trenčkotu, který bude plnit stejnou funkci a navíc v dodá outfitu šmrnc.

Vděčný pomocník může i pásek nebo korzetový pás, který zdůrazní Vaší siluetu a nechá vyniknout Váš pas. Na druhou stranu ale - návrat k problému numero uno - pokud se stydíte za své boky, pásek na ně ještě více upozorní, a tudíž pokud si k šatům neplánujete vzít ještě nějaký dlouhý svršek (vivat trenčkot!), pásek bych raději nechala doma. Já vím, asi to zní strašně komicky, když já se svou postavou čtrnáctiletého chlapce a prsama čtrnáctiletého lehce obézního chlapce radím o takových věcech, každopádně jsem si prošla obdobím, kdy jsem měla o patnáct kilo navíc (děkuju velmi pěkně, Ameriko) a strašně se v souvislosti s oblékáním natrápila. A vím, že těchto několik tipů mi nejednou pomohlo, když jsem beznadějně stála před svou skříní tápajíc, co si vzít na sebe.

Chtěla jsem se Vám omluvit za mou neaktivitu poslední měsíc. Měla jsem dost zdravotních problémů a celkově mi nic nevycházelo, jak mělo. V dalším článku se o tom rozpovídám trochu více. A vynasnažím se, aby červenec byl mnohem lepší :). Jinaaaak... tenhle článek je výjimečně obohacený i o video "making of", které si vzal na starost můj přítel (děkuju nejvíc na světě, Majoránko!), a spolu se mnou a fotografem Tomem, kterému také strašně moc děkuju za fotky, vyrazil minulý týden na outfitové focení, aby natočil pár záběrů a sestříhal je do tohodle kratičkého videjka. Snad se Vám bude líbit :).

Mějte se skvěle a užijte si nový týden!

Vaše Makuphotos by: Tomáš Cirkl

GET THE LOOK!

grey bodycon dress: Dorothy Perkins
black crossbody bag: Dorothy Perkins
white sneakers: Dorothy Perkins
dusty pink trenchcoat: Front Row Shop
vegan leather watch: VOTCH


17 comments

 1. Markét, já jsem tak ráda, že nemám problémy se svejma bokama. Jsou obrovský, oproti mýmu pasu enormní a já jsem na ně hrozně pyšná. :D Jako bylo by hezký, kdybych k tomu měla ještě tak velký prsa... bohužel, ale s tim nic neudělám. :D Tenhle typ šatů je muj nejoblíbenější, boky a zadek v tom krásně vyniknou. KKW vibes.:D
  Takže si mě zase inspirovala a možná je i zakoupim. :D Od posledně jsem si vypátrala bílý culottes. Baby blue koženkovou bundičku jsem si koupila minulej rok v Zaře, takže je dokonáno.
  P.S. miluju ten trenchcoat. Ta barvička. ♥ Občas mi připadá, že bych nejradši kupovala jen kabáty. Zimní, jarní - to je jedno, ale je to moje nejoblíbenější část outfitu.
  Postavu čtrnáctiletýho chlapce určitě nemáš, spíš postavu dvacetiletý modelky. To určitě.
  Jo a ještě musim dodat, že miluju do jakýho tvaru si vykresluješ obočí. Já si ho teď nechávám zarůst a snim o tom, že ze mě bude Cara nebo Lily Collins.
  Culottes a plisovaný sukně - na tom teď ujíždim. Domča.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj Domčo!
   Je super, že umíš nosit své větší boky. Já jsem šíleně sebekritická a neustále sama sebe shazuju, s čím souvisí i nedostatek sebevědomí na příliš upnuté sukně a šaty. Snad se jednou dopracuju k stejnému sztahu k mému tělu, jako máš ty s tím svým :). Aaaa strašně moc mě těší, že jsem tě motivovala ke koupi culottes i šatů, je to obrovské zadostiučinění zjistit, že v mých outfitech někdo nachází takovou inspiraci, děkuju!! A zálibu v kabátech máme společnou, už se nemůžu dočkat podzimu :)). Měj se moc krásně a děkuju za skvělý komentář!!! M.

   Delete
 2. Ty si perfektná, Markétka :) Inak hovoríš mi z duše, ja som tiež opätková a momentálne mám v šatníku tiež asi 4 nízke topánky...z toho jedny biele tenisky, jedny farebné (oranžové), jedny espadrilky, ktoré sú najpohodlnejšie a jedny krásne elegantné bordové oxfordky, ktoré považujem za elegantnejší kúsok..ale inak nosím to veľmi málo, plus som bola "nútená" kúpiť si nejaké nízke, keďže som sa na 2 roky presťahovala do Írska jednak je tu vždy zima, vždy fúka, vždy prší a naviac nemáme tu auto, čo nám sťažuje situáciu a všade chodíme peši..či von či do mesta či do obchodu..a tak musím nosiť aj takýto typ topánok...teším sa keď prídem spät domov a budem chodiť aj na aute :D a v opätkoch haha inak šaty su pekné a hlavne trenčkot..plus nezvyk ťa veru vidieť v takýchto topánkach ale aj tak ti to pristane ako vždy :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jééj, musím prohledat tvůj blog, zajímají tvé zkušenosti ze života v Irsku, musí tam být nádherně. A koukám, že botovou situaci máme dost podobnou haha. Kdy se vracíš zpět na Slovensko? :) Měj se!!
   M.

   Delete
 3. Docela tě obdivuji, že nosíš téměř pořád podpatky - a že je nosit umíš! :) Musím říct, že šaty jsou opravdu nádherný, celý outfit mě moc zaujal ♥ A video také bezvadný :)
  BLOG EVERYTHIN KATE

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nojo, je to moje prokletí ^^. Děkuju moc!

   Delete
 4. Růžová a šedá, to je jedna z nejskvělejších, nejvděčnějších barevných kombinací jaký znám :) ten pásek a kabelka tomu dávají správnej šmrnc ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Souhlasím, také mně vždy kombinace šedé s růžovou naprosto učaruje :).

   Delete
 5. Anonymous11/7/17 13:59

  Markét, takhle se Ti vlasy vlní přirozeně, nebo s nimi něco provádíš? :-) Tohle je přesně to, co bych chtěla na svém hřebíkovitě rovném mikádu vykouzlit, ale natáčky mi to udělají tak staromódně vlnité prostě...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Musím si je kulmovat, takhle zvlněné je bohužel od přírody nemám. Takže ti jen poradím kulmu plus šílené množství laku na vlasy :D.

   Delete
 6. Markétko, ty vlasy ti takhle ohromně sluší! A jsem ráda za outfit s teniskami, já zase téměř nenosím podpatky, maximálně lodičky někdy na ples nebo nějakou významnou příležitost, a už i to mi činí obtíže :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc, Aničko!! Hah, já jsem si právě říkala, že ne každá má podpatky v lásce tak jako já, tak se pokusím přidávat články s teniskami častěji :)).

   Delete