Baby Blue


Pretty much every time I'm working on a new article and thinking of what to write, what to tell you within these few lines in between my pictures, I start having doubts and must aks myself, if it!s even worth it. Less pageviews, less comments and less new followers every month. And not only in my case. It seems like most of my favourite bloggers, either Czecho or foreign, are dealing with the same thing and our articles are only read by the moct devoted fans and followers. (Love you guys!!!) But in fact our blogs are the only place where we could be who we really are, the only platform which is 100% ours and doesn't belong to anyone else, therefore we're absolutey free here to write and post whatever want and don't have to worry about any rules or censorship.

Sometimes it's myself who I blame the most, thinking that my post are not as entertaining as they used to be. And if that's the problem, please!! give me your hand and tell me what my articles are missing? What do you want me to write about? Sometimes I put a blame on other - blog killing - social medias such as artificial Instagram or mighty YouTube. But despite all the self-questioning and blaming, I still spend hours on every new article either by selecting the pictrues or wirting a text I always want it to be better than the last one. Because I still belive that one day things will change and this "blogger crisis" will end. And followers, fashion lovers, sponsors and brands will be able to finally fully appreciate what bloggers do. How do you girls who also work like a dog on your blogs see it? Am I too prejudiced or do you struggle same as I do?

Skoro pokaždé, když pracuji na novém článku a přemýšlím, o čem psát, co Vám prostřednictvím těch několika řádků mezi fotkami sdělím, dopadne na mě tíha pochybností a ptaní se sama sebe, jestli to má vůbec smysl. Méně prokliků, méně komentářů, méně sdílení. A nejen u mě. Vidím to všude kolem sebe, u svých oblíbených československých i zahraničních blogerek, jak blogy zajímají čím dál tím méně lidí a naše články si chodí číst jen ty nejvěrnější z nejvěrnějších. (Jste boží!! <3) Přitom právě zde jsme nejvíce samy sebou. Je to jediná platforma, která je 100% naše, která nepodléhá nikomu jinému než nám, a my si tu proto můžeme psát, co chceme, o čem chceme, jak chceme. Tady jen my rozhodujeme o obsahu, o tom, co zveřejníme, a nejsme omezovány a vázány žádnými pravidly nebo cenzurou.

Občas hledám chybu sama v sobě, že mé články už nejsou to, co bývaly, ptám se, co dělám špatně, co můžu změnit a marně tápu. (Pokud Vás něco napadá, co Vám na mých článcích chybí, prosím!! napiště mi to do komentářů.) Jindy zase dávám vinu ostatním - blogy zastiňujícím - sítím, které momentálně zažívají pré, v čele s vyumělkovaným Instagramem a mocným Youtube. I přes všechno to sebe-zpochybňování a obviňování však nad každým článkem trávím hodiny až dny, ať už výběrem a úpravou fotek nebo psaním textu, a vždy se snažím, aby byl o chlup lepší než ten předchozí. Jelikož stále věřím - ačkoliv čím dál tím méně -, že jednou se to obrátí, že skončí tato pomyslná "blogerská krize" a lidé - ať už nezaujatí čtenáři, sponzoři nebo kritici - docení to, co blogeři dělají. Jak to vnímáte Vy, "kolegyně blogerky"? Jsem až příliš zaujatá nebo máte podobné pocity?

„On wednesday morning, when I was standing just in underwear above my bed staring at my clothes ironed and prepared for the afternoon shooting, I started laughing.“


On Thursday morning, when I was standing just in an underwear above my bed staring at my clothes ironed and prepared for the afternoon shooting, I started laughing. I just found funny that I went for culottes again even though I promised you in my last article that I would wear something else. Don't get me wrong, please, it's not like I decided to wear (my beloved) culottes and break my promise out of spite :). The day before, I was even standing in front of the mirror and tried how would this blouse look together with white skinny jeans, but I just didn't feel good in them for some reason. I don't even remember when I realized that I didn't feel comfortable wearing skinny jeans as I used to. For over ten year they were my essential type of jeans but nowdays I barely wear them. I just feel much better in oversized cut and airy materials covering my body and that's probably the main reason why I fell for culottes big way :). Moreover. These white ones from VIPme are TOTALLY GORGEOUS!! You must agree with me. If you're thinking of ordering the same ones or anything else from VIPme use my unique coupon code Marketa620 to get $5 OFF on orders over $50.

I took me a while to find a pair of minimalist grey sandals with chunky heel for this summer I'd been dreaming of for quite a long time. Most of the sandals I run across had either stiletto heels or an ungly robust platforms. One week ago I found these perfect ones on ASOS, because I wanted to try PlnáPeněženka.cz and ASOS is one of many partner e-shops connected to it. Have you heard about it? If not, listen close! PlnáPeněženka.cz is a cool server which helps you save money while online shopping. Sounds like a nonsense, huh? But it really works. When you register there, you can pick from hundreds of online stores that are connected to PlnáPeněženka.cz and whenever you purchase anything from these stores, no matter for how much or how often, you get some money back to your account. And once you have a nice amount of money saved there, you can use it as a discount for your next purchase or simly send it back to your bank account :). Isn't it amazing? I think it's a genious way to save money, at least if you prefer online shopping same as I do.

I completed my outfit with a lovely baby blue DOCA crossbody and a quilted biker jacket from Zara the exact same color. I love this jacket to death. I bought it from blogger friend Petra (TheTasteofViolet.com) on the blogger's market a couple of years ago . Although I must admit it's not very comfortable to wear because of its thick material. Every time I try to wear it with a long sleeve shirt under I feel like - always sexy - Jeremy Renner rocking his bomb suit in my favourite Hurt Locker. Anyway! Nowdays, when the streets are crowded by girls wearing these boring pink/beige/grey suede biker jackets from Zara - but seriously guys, it seems like every girl has it at least in one of the mentioned colors, it totally blows my mind, I'm sick of these jackets - I love my baby blue one even more for it's unique design. Thank you, Petra, one more time!! <3

„But, more than my new blouse, it's probably my new hair cut what caught your attention today, am I right?“


But, more than my new culottes or sandals, it's probably my new hair cut what caught your attention today, am I right? Yeah, I finally did it and it feels great. How do you like it? I'm sure I'll be crying into my pillow for the next few days regreting that I got my super long hair cut. Naaaah, I'm exaggerating, I went to my hairdresser's on Wednesday and the only reason why I cried since then have been the terrible orange spots on my neck from badly applied self-tanner :D :D. It took me hours to remove them them in these pictures using magical Photoshop. Back to my hair though. Everyone keeps asking me why I decided to get my beautiful long hair cut. In fact, it wasn't as beautiful as it might have seem. You know I was really sick of my hair and therefore too lazy to take care of it as it deserved. I'd been wearing my hair up in a bun almost everyday for a couple of years for the sake of which it was awfully damaged. And it was the main reason why I made this quite spontaneous decision. I believe new haircut will make me start taking better care of my hair. At least for a while :D. What do you guys think about it? And about bobs in general? Do you prefer long haircuts or do you like shorther ones better? Please let me know your opinions on the comment section, I’d love to read all of them! :)

Když jsem ve čtvrtek ráno stála ve spodním prádle nad postelí, na které jsem měla připravené vyžehlené oblečení na odpolední focení, začala jsem se smát. Trošku mě pobavilo, že si opět beru ty prokleté culottes, ač jsem Vám v minulém článku slíbila, že se pokusím o změnu a ukážu, že ještě "umím" nosit něco jiného. Asi neumím. Nemějte mi to za zlé, prosím :). Nechtěla jsem se přemáhat a jít sama proti sobě. Na okamžik jsem zvažovala, že bílé culottes vyměním za bílé skinny, ale já se v nich už zkrátka necítím. Když nad tím tak přemýšlím, ani nevím, kdy nastal ten zlom a mně se začaly protivit dříve toliko milované skinny džíny. Čím jsem starší, tím méně mám potřebu všem ukazovat, že jsem relativně hubená a že si můžu dovolit nohy obepínající nohavice. (Čímž samozřejmě nechci říct, že slečny s kily navíc nemohou, každá ať si nosí, co se jí zachce.) Z nějakého důvodu mám poslední dobou tendenci se spíše zahalovat nebo minimálně schovávat za vzdušnými a oversized střihy, a možná proto jsem toliko propadla culottes. A navíc. Tyhle bílé, které jsem si vybrala na VIPme, jsou naprosto BOŽSKÉ!

„Když jsem ve středu ráno stála ve spodním prádle nad postelí, na které jsem měla připravené vyžehlené oblečení na odpolední focení, začala jsem se smát.“


Šíleně dlouho jsem sháněla minimalistické šedivé sandálky na širokém vysokém podpatku. Jelikož šedivou jednoduše miluju a jelikož sandálky skoro žádné nemám. Před pár týdny jsem si objednala jedny z Botovo.cz, bohužel jsem v nich ale nedokázala udělat ani pár kroků, jak šíleně nepohodlné byly. Takže hon ze šedivými kráskami pokračoval dál, než jsem docela náhodou narazila na tyto z Asosu. Chtěla jsem totiž vyzkoušet portál PlnáPeněženka.cz, o němž jste už nejspíše slyšely, a Asos je jedním z jeho partnerských e-shopů. Pokud nevíte, o co se jedná, je to server, na který jsou napojeny desítky a desítky českých i zahraničních internetových obchodů jako například Choies, Asos, Queens, Footshop, Zoot, Bibloo a spousta spousta dalších. Když se na Plné Peněžence zaregistrujete, poté proklinete a něco si koupíte na některém z partnerských e-shopů, připíše se Vám zpět na Váš účet určitá procentuální částka, kterou jste v e-shopu utratily. Peníze, které se Vám budou na Plné Peněžence hromadit, si pak můžete nechat jednoduše vyplatit nebo uplatnit jako slevu při některém z dalších nákupů :). Takže dámy, pokud stejně jako já holdujete nákupům přes internet, věřím, že tohle je pro Vás to pravé ořechové.

„...a když si pod ní vezmu delší rukáv, připadám si jak do protibombového obleku nasoukaný Jeremy Renner v oskarovém Smrt čeká všude.“


Šedé sandálky a bílé culottes jsem doplnila nejvíc obyčejným šedivým pánským tílkem od Vietnamců a baby blue dvojkou - koženkovou bundou ze Zary, kterou jsem si kdysi koupila od Péti z TheTasteofViolet.com na jednom blešáku brněnských blogerek, a kabelku DOCA, která s bundou parádně ladí. Musím se přiznat, že jsem strašně ráda, že jsem si tu bundu kdysi od Péti koupila. Nepatří sice k nejpohodlenějším, jelikož je ušita z šíleně pevné a silné koženky a celkem těžko se v ní pohybuje (a když si pod ní vezmu delší rukáv, připadám si jak do protibombového obleku nasoukaný - a i přesto furt strašně sexy - Jeremy Renner v oskarovém Smrt čeká všude). Nicméně! Vzhledem k tomu, jak jsou momentálně ulice přeplněné béžovými, růžovými a šedivými semišovými super kratičkými bikery z Bershky a Zary a má ho snad každá holka minimálně v jedné ze zmíněných barev, jsem vděčná za tuhle baby blue krásku, která mi dnes svým střihem a provedením přijde ještě ještě jediněčnější než tenkrát, když jsem si ji na bazárku za hubičku koupila <3. Díky, Peti!!

Ale Vás asi mnohem více než mé culottes, nové sandály nebo opěvovaná baby blue bunda zaujal můj nový účes, že? Nojo, konečně jsem našla odvahu se nechat ostříhat. Sice jsem si jistá, že několik příštích dnů budu po večerech brečet do polštáře a litovat, že jsem si nechala ustřihnout své dlouhatánské vlasy. (Ne, to kecám, už jsem ostříhaná několik dní a vlasy jsem zatím neoplakávala :D. Ale třeba to ještě přijde. Teď spíš brečím smíchy nad příšernými fleky na mém krku od špatně rozmazaného samoopalováku, které jsem musela na fotkách dost pracně odretušovávat.) Mě už ty vlasy opravdu strašně unavovaly, nebyla jsem schopná se o ně starat tak, jak by si vlasy do půli zad zasloužily, a nosila jsem je takřka každý den smotané do drdolu. Možná trochu naivně věřím, že nový střih mě alespoň donutí se o ně lépe starat. Minimálně na příštích pár desítek dnů :D. Co na nové vlasy říkáte? :) A celkově, jak se Vám líbí účesy z krátkých vlasů? Jste zastánci dlouhé hřívy nebo preferujete kratší střihy? :) Budu se těšit na Vaše názory v komentářích!

The second half of the last week I spent in Prague together with my boyfriend and finally found time to visit an exhibition of Gerhard Richter in the National Gallery in Prague. The exhibition is organized as part of the Czech-German Spring of Culture 2017 and I was really excited to see his paintings, especially his expressive abstract compositions reminding me of action painting and my favourite Jackson Pollock and Jack Tworkov. It's been a while since I last visited a good exhibition, it was back then when I lived in D.C. and visited a couple of times The National Gallery of Art. Anyway - if your at least a little into art, you should definitely visit Richter's exhibition :).

One last thing guys. I was wondering if those of you, who sometimes don't know what to listen to or who like discovering new music, would be interested in articles with my music tips, with new bands and artists I discovered recently on Spotify, with albums I love to death, with my favourite songs.. I got inspired by Eliška from timetofit.com, who posts such articles every month. And, as you may know, I am a crazy music addict, I listen to music - either old or new - every day for hours and hours. That's why I was thinking that maybe you would appreciate my music tips from time to time. Would you? :) I'm heading back to Brno tomorrow because I have arranged a couple of shootings there so I'll be back soooon.

Have a great week!!

Yours,
Maku

Skoro celou polovinu předminulého týdne jsem strávila u bráchy v Praze a mimo jiné si tak konečně našla čas na skvělou výstavu Gerharda Richtera v Paláci Kinských. Těšila jsem se hlavně na jeho abstraktní tvorbu a díla připomínající mé dva milované představitele action paintingu Jacksona Pollocka a Jacka Tworkov. Ve výsledku mě ale nejvíce učaroval obraz hladiny moře za bouře (Sea-Sea), před kterým jsem beze slov stála dobrých pár minut a jen obdivovala každý dokonale ledabylý tah štětce. Na pořádné výstavě jsem byla naposledy ve Washingtonské národní galerii a dost mi to chybělo, musím se přiznat. Pokud se - ať už aktivně nebo jen z pozice pozorovatele - o umění zajímáte, určitě se na výstavu zajděte mrknout, stojí to za to!

Ještě jsem se chtěla zeptat těch z vás, které občas hudebně tápou a nemají co poslouchat, zda byste měly zájem o články, ve kterých bych sdílela své aktuální srdcové písničky, nové interprety, které jsem třeba náhodou objevila na spotify, nebo alba, na kterých momentálně nejvíce ujíždím. Inspirovala mě k tomu Eliška z timetofit.com, která podobné články zveřejňuje tuším každý měsíc. A já hudbou zkrátka žiju. Denně poslouchám hodiny a hodiny staré věci nebo objevuji nové. Proto mě napadlo, že bych začala psát podobné články, co vy na to? :) Teď už ale utíkám se zase zabalit. Byla jsem na pár dní v mém skoro rodném Náchodě za rodiči a zítra zase odjíždím do Brna na dvě focení, takže brzy na viděnou :).

Mějte se super a užijte si nový týden!

Vaše Maku


photos by: Zdeněk Svoboda

GET THE LOOK!

white culottes: VIPme
baby blue crossbody bag: DOCA via FASHIONPLANET
grey heeled sandals: ASOS
baby blue jacket: Zara
silver watch: Daniel Wellington


32 comments

 1. Podle mě je to asi především tím, že je blogů šílené množství...:) Outfit jako vždy nádherný a nový sestřih ti moc sluší, je krásně svěží! :)
  BLOG EVERYTHIN KATE

  ReplyDelete
  Replies
  1. Máš pravdu, to asi také hraje roli :/.
   A děkuju moc, jsi zlatá!!

   Delete
 2. Anonymous13/6/17 12:42

  Ahoj,
  podle mě máš jeden z nejlepších módních blogů v ČR.
  Tvé outfity jsou vždy sladěné do puntíku a je vidět, že si dáváš velkou práci i s textem - nikdy to není takové to vzala jsem si takovou a makovou sukni, boty z tohohle obchodu, blabla a nazdar. Je to opravdu vždy plnohodnotný článek, který ti musí sám o sobě žrát hodně času. Sama jsem přemýšlela, proč lidé už moc na blozích nereagují. Přijde mi, že většina blogerek, které jsou v našem věku a frčely před několika lety, už s blogem sekla a jsou vidět jen na instagramu. Žezlo převzaly holky mladší, ale t u nich mi také nepřijde, že by s nimi lidé nějak extra na stránkách komunikovaly.
  Podle mě jsme se dostali do dalšího extrému, už nás nebaví číst ani ty články, raději zkoukneme něčí pár vteřinové instastories, max. se podíváme na něčí vlog na YT a tím to hasne. Já sama například z blogů sleduji už jen tebe a ještě možná pár holek, ostatní mi přijde jako hrozný balast.
  Kdybys někdy uvažovala o youtube, tak mně by se třeba od tebe líbila fashion videa ve stylu Claire Marshall, např https://www.youtube.com/watch?v=kc_bXP_cI-4 , to mi na české scéně děsně chybí..
  Tereza

  ReplyDelete
  Replies
  1. Terezko, moc děkuju za komentář. Strašně mě těší Tvá podpora. Myslím, že to vidíme uplně stejně, ve všem s Tebou souhlasím. Otázkou je, zda se to někdy změní. Co myslíš ty? Jsou blogy už definitivně za zemitem nebo si k nim lidé jednou zase najdou cestu? Jinak - podobná videa už mě také napadla, ale moc nevím, jak je realizovat :/. Popřemýšlím o tom :). A děkuju za tip!
   Měj se krásně!

   Delete
 3. Nemaj pocit, že už nie si zaujímavá. Práve naopak! Tvoje články sú skvelé, to len ľudia sa menia. Všetci sú skôr pohodlný a radšej si pozrú video než by sa zamysleli nad akýmkoľvek článkom. Mám rovnaké pocity ako ty. Tiež som si to začala všímať ako sa všetko postupne stráca. Už v polovici roku 2016 to ide dolu vodou.
  Ináč tie culottes sa mi veľmi páčia! V bielej farbe sú veľmi zaujímavé <3
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jsi zlatá, Noro! <333 Děkuju moc za pochvalu. Uvidíme, jestli se dočkáme zlomu. Já stále věřím že ano :).

   Delete
 4. Ja mám práveže oveľa radšej fashion posty obohatené o zaujímavé témy alebo nejaký osobný pokec, vtedy sa necítim ako konzument, ktorý si iba prekliká fotky a hotovo. V podstate mi blogy už roky nahrádzajú dámske časopisy v ktorých sa človek aj tak nič nové nedozvie..A toto je oveľa lepší spôrob ako si prečítať niečo "babské" a nemusí sa to týkať len módy :) Myslím že to chce len chvíľku čas a musí si ťa nájsť to správne publikum! to čo robíš ti ide skvele, nestrácaj motiváciu:))
  Zuzka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky moc, Zuzanko, za Tvé postřehy :). A především za podporu! Příští články se pokusím ještě více "obohatit" o nějaké osobní zkušenosti a aktuální témata. Je super vědět, že o to má někdo zájem :)). Taky se mi nelíbí, když jsou články jen povrchní a prázdné.
   Měj se krásně! M.

   Delete
 5. Nové vlasy ti veľmi pristanú. Prednedávnom som sa dala tiež ostrihať,chcela som zmenu a som spokojná. A outfit je ako vždy veľmi pekný. :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju! A jak ses nechala ostříhat Ty? :)

   Delete
 6. Bohužel si myslím, že blogy jsou válcovány youtuby.. Každý si raději oddechne při obědě něčím, kde mu běhají obrázky a lidé mluví, než aby se namáhal se sáhodlouhým čtením :/ mám ráda you tube, ale blogy jsou pro mě stále na prvním místě :))
  Já ulítávám na dlouhých vlasech, ale na ostatních se mi líbí i krátké střihy- a tobě to moooc sluší, máš takový krásný francouzský šmrnc :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hah, na Francouzku mě často tipovali ještě s dlouhými, takže teď to budu slýchávat asi ještě častěji :D. S tím youtube je to pravda, mně ale osobně youtubeři absolutně nic neříkají, nebaví mě, proto bych to ani nechtěla dělat. Ač je dost možné, že by se mi pak dařilo mnohem lépe. Šla bych tím ale sama proti sobě.

   Delete
 7. Vyzeráš geniálne! Úplne ťa s tou premenou chápem, tiež mám v poslednej dobe dojem, že sa vo mne niečo zlomilo a ja začínam (alebo aspoň chcem začať) nosiť trochu iné veci .. napríklad čo sa týka témy "braless", ku ktorej som sa nedávno vyjadovala na blogu .. myslím že aj tam ide o dospievanie a o zmenu štýlu. Inak čo sa týka čítania blogov, tieež mám ten dojem. Tri roky dozadu som zatvorila svoj starý blog lebo som už nestíhala a vtedy to bolo práve o tom blogu. Nikto veľmi nerešil instagram, youtube sa začal len vtedy používať ako doplnok k blogu, ale stále išlo najmä o ten blog. Keď som blog teraz v Marci zas spustila, všimla som si ten obrovský rozdiel. A aj o to, že ľudia čítajú články, len keď sú krátke a stručné. Je to smutné, ale snáď sa éra čítania blogov, poriadneho čítania, ešte vráti :)

  www.nasklee.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. "let my girls enjoy a little freedom" :D... Právě jsem dočetla ten článek, je to skvěle napsané. Já jsem na klasické podprsenky rezignovala, takže nosím maximálně krajkové triangle bras anebo nic. Před pár týdny jsem si snad po roce vzala klasickou kosticovou push up podprsenku a umírala jsem, jak strašně nepohodlná byla :D. Budu se těšit na další Tvé podobné články, píšeš bezvadně :).

   Delete
 8. Na tvojom blogu sa mi páči, že si necháš záležať na tom, čo píšeš, ako píšeš, aké máš fotky, všetko je premyslené a naozaj vidieť, že sa tomu s láskou venuješ hodiny i dni. Veľmi sa mi to páči. Okrem toho usím vyzdvihnúť tvoj nový účes, vyzeráš mega krásne..♥ veru teraz podľa mňa zažíva blogová scéna pokles alebo "krízu" a myslím si, že veľa blogeriek do toho dáva takto srdce a dušu ako aj ty...a je to málo hodnotené. Jasné, blogy sme si vytvorili sami, sú naše a sú pre nás a aby aj inšpirovali iných..viem že nas nikto nenutil si ich vytvoriť a potom plakať, že sa na nich málo kliká atd..ale je naozaj pravda, ze je to tak a už je menej klikajucich, komentujucich a všetko sa už presuva na youtube a instagram. Co uz. Ja tiež dúfam, že sa to vráti späť a blogy zažijú ešte boom! Ja mám síce málo čitateľov, ale veľmi ma to baví a ako sa vraví...trpezlivosť ruže prináša. :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Simonkooo <3. Je to tak, jeden článek mi zabere klidně tři dny, k textu i fotkám se vždy několikrát vrátím, jelikož to stále není úplně podle mých představ. Nechtěla jsem, aby to vyznělo, že brečím nad malou návštěvností, spíš to bylo takové zamyšlení a snaha o diskuzi, jak to vidí ostatní. A taky věřím, že se to ještě obratí, hlavně lidé, jako jsi Ty, mi neskutečným způsobem dodávají chuť a motivaci udělat příští článek ještě o chlup lepší :)). A za pochvalu účesu moc děkuju!

   Delete
 9. Ahoj, Markét.
  Musím říct, že když jsem viděla tvůj outfit na lookboku, tak jsi mi zrovna padla do rány. Jednak kvůli perfektním bílým culottes, sandálky nevyjímaje a za druhé kvůli tvému sestřihu. Mám vlasy po zadek - krásné husté - a jsem na ně hrdá. Aspoň jsem bývala. Teď jich mám po krk. Nosím je každý den stažené do drdolu a když ten nepořádek rozpustím a měla ho zkusit rozmotat... No, znáš to. Manžel moje vlasy miluje a já se ho vždycky ptávala - co bys dělal, kdybych se ostříhala? A on - brečel bych. A já - co potom? A on, že by pořád brečel. Takhle to bylo několik let, já přijímala komplimenty z každý strany a byla spokojená. Letos přišla sezóna bob hair cut atd. a já se zlomila. Nejvíc mi vadí to, že vypadám pořád stejně. Dlouhý vlasy - nic víc. Všichni si myslí, že s nima můžeš dělat cokoliv. Ale vzhledem k tomu, že se ti odkrví ruce dřív - ve snaze si tam udělat nějaký dílo - než stačíš říct švec, zas tak jednoduchý to neni. Navíc, když jsem si řekla - ne, já ty vlasy zachránim, začnu je nějak "stajlovat" skončilo to hned první den, kdy mi pot pramenící z mý snahy začal smejvat muj make-up od MUFE. :D Myslim, že jsem rozhodnutá. Zvlášť, když i nejpřísnější strážce mejch vlasů schválil, že je čas na změnu. Vlasy dorostou. Mně velice rychle, taky za to platim každodenní holící daň. Jak rostou rychle na hlavě, je to tak všude. :D
  A ke culottes... Před tejdnem... týdnem, nerada píšu spisovně, vždycky se od toho odtrhnu. Takže před tejdem jsem si koupila svoje první v Topshopu a jsem unešená. Je to tak chic kousek. Manžel se taky bránil, ale zvýrazňuje to pas, tak sklopil uši a zaplatil. :D Byla jsem typická džínová holka, teď jsem na sobě neměla džíny už několik měsíců a vlastně si to ani nedovedu představit. A všechny kalhoty mám nad kotníky. Kdyby před pár lety někdo řekl, že bude děsně módní, že všichni budeme čekat velkou vodu - nevěřila bych.
  Markét, píšu ti poprvé. Sleduju tě na lookbooku, miluju tvuj styl a tvuj blog jsem našla právě kvůli těm vlasum. Řikala jsem si, že bys mohla někde psát o tom jak se teď cejtíš, když si "přišla" o svojí chloubu. A jen si mě popostrčila.
  S respektem a obdivem, Dominica. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahooj Dominico! Co se vlasů týče, tak to chápu, že manžel v tvém rozhodování hraje velkou roli. Mě naštěstí přítel plně podpořil a řekl mi, že mi to bude slušet s krátkými i dlouhými vlasy. Tedy spíše řekl něco takového jako "Tobě bude slušet všechno" :D, tak moc nevím, nakolik je to výhra. Však to znáš. Ve všem jsem to měla uplně stejně. Říkala jsem si, když jsem se obravila na světlo, že mě to donutí s vlasy si více hrát, tvořit růrzné účesy, ale vydrželo mi to jen pár dní a pak jsem zase nosila drdol. Taky na nějaké kouzlení na hlavě moc nejsem. Jen když jsem se snažila udělat nějaký pěkný cop, zapotila jsem se více než ve fitku. Teda to jen hádám, protože do fitka nechodím.
   Strašně moc děkuju za krásný komentář, dost jsem se při jeho čtení usmívala. Budu věřit, že si i v budoucnu najdeš chvilku a něco pěkného mi napíšeš, budu se těšit!

   Měj se moc krásně! M.

   Delete
 10. Amazing shoot looking great
  Regards .

  Shopafford.com

  ReplyDelete
 11. Anonymous16/6/17 19:20

  Menej komentárov neznamená menej čitateľov, nemaj obavy. Blog je stále výborný. A ty si stále taký sladký blázon, ako keď si začínala. Blogy stíham menej ako predtým, ale pozerám a čítam ťa stále.
  Takéto nové vlasy si asi kúpim aj ja, doteraz som nemala odvahu, ale keď vidím teba a ako ti to sekne, pomáha mi to v rozhodovaní. Tiež si neviem dať rady so spodnou polovicou.
  A si úplná kostrička, a povieš o sebe relatívne hubená?? Nehnevaj nás ženské s krivkami. Hubeňoure. :DDDD
  Eva

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evičkooo ahoooj! Ty jsi ta nejvěrnější z nejvěrnějších! Jsem strašně ráda, že Ty jsi furt "se mnou" :). To mě těší, že jsem Ti dodala odvahu, určitě mi pak pošli fotku před a po, jsem zvědavá a těším se na změnu! :)
   Měj se krásně, Evi!

   Delete
 12. Ja rozhodně nestiham clanky cist, prtz je takových lidí uz moc. A ja jich moc sleduju :-D Moje priorita je isntagram a ani ten nekdy nestihnu. Kdyz uz mam volny den, tak sjedu blogy a yt videa :-) Urcite na tobe ale není nic špatně :-*

  ReplyDelete
 13. Ty si neskutočne krásna! Nádherná, elegantná kombinácia :) A tie vlasy .. :) Nádhera!! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 14. That looks incredible! Great job!:)
  Regards.
  Walkindiscount.com

  ReplyDelete
 15. Ahoj Maku,
  ze všeho nejdřív musím pochválit. Zase krásný outfit a krásné fotky. Ty prostě nešlápneš nikdy vedle.
  Bohužel s blogy to jde vážně z kopce. Nevím, jestli je to tím, že prostě nemám mainstreamový styl, nebo tím, že nepíšu dost zajímavě, ale kliků na můj blog taktéž ubývá. Holt všemocný youtube, jak jsi to správně nazvala, válcuje blogosféru na celé čáře. Pak už je to na nás bloggerkách, jestli chceme své blogy psát jen tak pro radost a nebo jestli se taky pokusíme proniknout do tajů a radostí natáčení videí. Já se zatím téhle možnosti vyhýbám obloukem.

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Už jsem se nemohla dočkat tohoto příspěvku!!!! Krásné fotky jako vždy. A tolik barev

  ReplyDelete
 17. Skvělý příspěvek, určitě mne mnoho inspiroval. :-)

  ReplyDelete