Metallic Vibes


I know, I know. These culottes.. It probably bores you to see me in culottes again. But I just can't help myself even though I know my boyfriend every straight guy hates them. I have never heard about one men who likes culottes. Like seriously - have you ever met one? I think these pants are simply unattractive to any men. They are really high fashion and such a big trend piece, but at the same time not really flattering. And it's probably not just about men, which is even worse. Everytime I see my ouftits with culottes on Czech and Slovakian facebook sites that share outfits of fashion bloggers and other devoted followers of fashion, I recieve a couple of hatefull comments and pretty much no likes :D.

Actually... When I think about it, it's not just about me and about culottes. It seems like every outfit that is somehow outstanding and different is considered as bad. Everytime I browse through these fashion-related facebook sites, I'm so disappointed because the most popular outfits - based on the number of likes and flatter comments - are usually boring combinations such as skinny jeans with bomber jackets or off-shoulder blouses. Ugh! And really creative and original outfits of girls that are not affraid to be different usually remain unnoticed or - in a worst-case scenario - get a couple of dissing comments.

Why is it like that? Why Czechs and Slovakians have to diss everything that's not ordinary? Or even offend everyone who doesn't want to swim with the stream as to the way he or she dresses?

Já vím, já vím. Další outfit s těmi šílenými postavu deformujícími culottes. Už jimi musíte být otrávené. Slibuji, že příště se vynasnažím vymyslet oufit bez nich. Ačkoliv to bude dost těžké, jelikož je poslední dobou - k veliké nelibosti mého přítele mužské části populace - nosím skoro pořád.

Ačkoliv...Když nad tím tak přemýšlím, tak mám pocit, že spíše k nelibosti většiny lidí nehledě na pohlaví. Čím dál tím více mi připadá, že outfity s culottes zůstávají valnou většinou lidí v našich končinách nepochopeny. A - co je nejhorší - není to jen otázka mě a toliko omílaných culottes, nýbrž otázka všech slečen, které svým stylem a originalitou vybočují z mas.

Nejvíce znatelné je to na různých facebookových stránkách, jež sdílejí outfity fashion bloggerek a dalších - pro módu zapálených - nadšenců. Připadá mi, že nejvíce bych se tamějším lidem zavděčila, kdybych nosila skinny džíny, espadrilky a nějakou "hezkou halenku". Případně skinny džíny, bílé tenisky a bomber. Nebo něco podobně originálního a nápaditého. Je mi z toho občas trochu smutno, abych byla upřímná. Denně scrolluji desítkami outfitů - ať už na instagramu nebo na facebookových stránkách - a pokaždé jen kroutím hlavou, kolik úžasných kreativních kombinací od různých českých a slovenských blogerek zůstává takřka bez povšimnutí, zatímco takové ty typicky líbivé outfity bez špetky nápadu sklízejí slávu a tisíce lajků. Čím to je? Copak lidi nedokáží ocenit, když někdo nechce být ovce, když se někdo snaží skrze módu vyjádřit své já?

Back to my outfit though. This time I combined my gorgeous navy striped culottes with a white high collar top and my favourite faux leather corset belt. I added new court shoes I picked last weekend during an opening event of a Tezyo, a brand new store with shoes and bags in Olympia Shopping Center and at the same time the very first branch store of this Romanian company in the Czech Republic. I love its metallic finish and an asymmetrical design of the heels. But, to be honest, they're not as comfy as they seemed to be when I tried them on for the very firt time during the event haha. Anyway, I'm sure once I break them in they'll be a perfect pair of shoes for being on feet all day long. They're definitely worth trying!

„Anyway, I'm sure once I break them in they'll be a perfect pair of shoes for being on feet all day long.“


Another newcomer in my closet is this lovely quilted nude crossbody with a silver chain. I got it from DOCA, Greek company offering collections of bags, clothes, shoes and accessories. I wasn't sure whether take it in this cute nude color or better in black because they both look beautiful, but - because I wanted to wear it together with a combination of a rose-toned and silver jewellery - I went for a nude one. Do you guys agree it matches perfectly? :)

As to the jewellery itself, I would like to tell you more about rings and bracelet I'm wearing in the pictures. It's a beautiful collection of rings, charms, and earrings called Pandora Rose, which is one of the six themes of Pandora DO campaign. You may remember I already talked about DO in my special post devoted to Mother's Day, so let me just briefly remind you what is DO campaign about. By this inspiring and complex campaign, which is based on three key pillars - high-quality, social and environmental responsibility, and craftmanship message - Pandora  to motivate women from all over the world to be true to themselves and to follow their dreams and passions. Danish company also wish to change the way most of the people perceive Pandora jewellery. Because it's not just a beautiful accessory, it's also ment to be an unique accessory to woman's personality and individuality

I must tell you one thing. Four or five years back, when Pandora jewellery became such a huge trend and all my girlfriends started saving every penny so they could afford another charm for they Pandora bracelets, I didn't get it. It just wasn't my thing and I didn't understand why every girl went crazy about it. Now - thanks to the collaboration with this inspiring Danish company, I finally understand what makes Pandora jewellery so unique and special. Everytime I pick Pandora rings and bracelet for my outfit shootings, I'm literally astounded by the perfection and carefulness each piece is assembled and hand-finished with. Some of them are true master-pieces made with an incredible precision. I would like to know, what do you guys think about Pandora jewellery? Please let me know in the comments :).

Zpátky však k mému outfitu. Tmavě modré pruhované culottes jsem tentokrát doplnila bílým topem se stojáčkem a mým milovaným korzetovým pásem. Jako botky jsem vyzkoušela nové lodičky značky Epica, které jsem si vybrala při příležitosti slavnostního otevření první české pobočky Tezyo, rumunského řetězce prodejen bot a kabelek, a to v brněnském Obchodním centru Olympia. Strašně se mi líbí jejich metalické provedení a zajímavě řešený podpatek. Je pravda, že bude potřeba je ještě trochu roztáhnout, jelikož jsem z focení odcházela obohacena o několik puchýřů, avšak věřím, že až je trošičku rozchodím, budou skvělé i na celodenní chození po městě.

Novým přírůstkem v mém šatníku je i tato krásná prošívaná kabelka řecké značky s oblečením a doplňky DOCA. Konkrétně tento model jste už nejspíše viděli u několika dalších blogerek, a to buď v elegantním pudrovém, které můžete vidět na fotkách, nebo v o něco univerzálnějším černém provedení, o němž jsem původně také přemýšlela. Ač je kabelka v obou variantách překrásná, já nakonec sáhla po pudrové, jelikož jsem si na focení plánovala vzít do růžova tónované prstýnky a náramky v kombinaci se stříbrnými a tato barevná kombinace šperků úžasně ladí s pudrovou kabelkou se stříbrným řetízkem. Kdo mě zná, moc dobře ví, že tyhle malé detaily mě neuvěřitelně baví! <3

„Kdo mě zná, moc dobře ví, že tyhle malé detaily mě neuvěřitelně baví! <3“


A co se šperků samotných týče, jedná se drobnou ukázku nádherné kolekce přívěšků, náušnic a prstýnků Pandora Rose, která je jednou z šesti kolekcí jedinečné a inspirativní kampaně Pandora DO. Možná si vzpomínáte, že kampaň DO, která je postavena na třech hlavních pilířích, a tedy vysoké kvalitě, sociální zodpovědnosti a ekologické udržitelnosti, jsem Vám již představila v článku věnovaném dni maminek.  Dnes jen ve zkratce připomenu, že se jedná o celosvětovou kampaň, jež se snaží motivovat ženy, aby byly samy sebou, šly za svými sny a aby každý svůj den prožily naplno. Dánská firma chce kampaní zároveň změnit způsob, jakým jsou šperky většinou lidí vnímány - tedy jako pouhý okrasný doplněk. Pandora by ráda, aby její šperky byly považovány i jako unikátní doplněk, který podtrhuje ženskou osobnost a kterým se může žena hrdě prezentovat v každodenním životě.

Já se musím přiznat, že pár let zpátky, kdy Pandora v Česku zažila asi největší boom a každá má spolužačka začala šetřit na jednotlivé Pandora přívěsky, které by zdobily náramek na jejich zápěstí, jsem stála zcela stranou a dlouho jsem nechápala, "Co na té Pandoře všichni mají?" Dnes, především díky této spolupráci, která se mi naskytla, vnímám šperky Pandora zcela jinak. Jelikož jsem si už prstýnky, náramky a náušnice této dánské firmy několikrát vyzkoušela v rámci focení na blog, měla možnost si je detailně prohlédnout a věnovat pozornost dokonalé ruční práci a důslednosti, se kterou je každý jednotlivý šperk zkompletován. Některé přívěšky jsou opravu mistrovská díla zdobená s neuvěřitelnou trpělivostí a přesností. Jak šperky Pandora vnímáte Vy? Upřímně by mě zajímal Váš názor :).
Last but not least let me invite you to the 17th annual AVON Walk Against Breast Cancer on the 10th of June in Prague. This unique pink Walk is held every year to support breast cancer survivors and research and at the same time to draw attention of girls and women from the Czech Republic to a danger of this terrible disease.

For participation on the walk you have to buy a special Avon T‐shirt this year designed by Lukáš Macháček. Click HERE to find out where to buy it :). All proceeds goes to Avon breast cancer research and prevention fund. I would like to thank Cosmopolitan for inviting me, because it would probably never cross my mind to participate without their invitation. And that's also why I decided to invite you guys to support this beutiful event.

Walk starts at noon at the Old Town Square Prague and ends in Štvanice, where will be an afternoon and evening program with music and stands to buy food and drinks. I hope I'll meet some of you guys there! :)

Have a wonderful week!

Yours,
Maku

Na závěr bych Vás ráda pozvala 17. ročník AVON pochodu za zdravá prsa, jež se uskuteční v Praze v sobotu 10. června. Pochod si klade za cíl ženy upozornit na problematiku rakoviny prsou, která v dnešní době byla diagnostikována každé osmé ženě na této planetě (!!!), a zároveň je pobídnout, aby nezanedbávaly pravidelnou prevenci a návštěvy screeningových center.

Vstupenkou na pochod je speciální Tričko, které letos navrhl sám Lukáš Macháček. Kde dámské, pánské i­ dětské tričko můžete zakoupit, máte-li zájem se pochodu zúčastnit nebo koupí alespoň celou akci podpořit, se dozvíte ZDE. Já moc děkuji Cosmopolitanu, že mě na akci pozval, jelikož by mě to samotnou asi nikdy nenapadlo. A proto bych chtěla pozvat i Vás, mé drahé čtenářky, abyste spolu se mnou a tisíci dalších podpořily dobrou věc! Výtěžek z koupí triček a dalších symbolických předmětů totiž poputuje na veřejnou sbírku Avon konto proti rakovině prsu.

Vyrážíme v sobotu ve 12:00 ze Staroměstského náměstí a jdeme směr Štvanice, kde bude pobíhat odpolední a večerní program včetně koncertu několika českých kapel :). Doufám, že se tam s některými z Vás potkám!

Mějte se moc krásně a užijte si prvních červnových dní!

Vaše Maku


photos by: Zdeněk Svoboda

GET THE LOOK!
   
white high collar top: Camaieü
striped culottes: H&M
black PU leather belt: Zara
nude crossbody bag: Doca
silver metallic court shoes: Tezyo


#DOPANDORA
#DOPANDORARose
#DOPANDORAStyle
#AVONPOCHOD
#AVONPOCHOD2017

18 comments

 1. Ja osobne nemám veľmi rada tento typ nohavíc, ale na vysokých babách a s opätkami sa mi to páči! A musím povedať, že súhlasím s tým, čo si napísala..že niektoré kreatívne outfity slov. a českých blogeriek sú nepovšimnuté...a niektoré nezmyselné sú vyzdvihnuté..plus ja tiež milujem, keď je niekto originálny a nenosí len rifle, tričko, botasky...si naozaj kráááásna a milujem tvoj blog :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. S tím souhlasím, bez podpatků se mi v 90% případů culottes nebo palazo kalhoty také nelíbí.

   Je to strašně smutné, že originalita u nás lidé většinou neumí docenit a vidí v ní něco špatného. Snad se to jednou změní.
   A děkuji moc, Simonko, Tvé komentáře mi vždy zvednou náladu! :)

   Delete
 2. A mě se to líbí, skvělý outfit!
  Pandora, osobně proti této značce nic nemám, šperky má krásné a věřím, že jsou i kvalitní a s láskou vyrobený, všudypřítomný marketing, kdy na mě z nespočet blogů vyskakuje do očí křičící reklama na Pandoru, mi tuhle značku ale trochu znechutila. Nemám proti spolupracím nic, ale alespoň trochu snahy a PP třeba použít do zajímavýho příběhu, by jistě neuškodil a výsledek by byl stokrát lepší :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc!
   Tomu rozumím, že je ti to protivné. Co se mě týče, většinou se snažím ty prezentované kolekce zaobalit do nějakého příběhu, ať už je to téma Vánoc a obdarovávání svých blízkých, nebo téma Den Matek a vztah dcery a maminky. Dnes jsem to pojala hodně po fashion stránce, jelikož mně ta rose gold kolekce opravdu učarovala, a tudíž jsem neměla potřebu do toho mermomocí rvát nějaké hlubší poselství. Do příště se ale pokusím to zase pojmout skrze nějaký příběh, slibuji :). Díky za názor!

   Delete
 3. Skvelý outfit, aj kabelka je ge-ni-ál-na! <3

  www.nasklee.com

  ReplyDelete
 4. Naprosto uchvatná jako vždy <3

  ReplyDelete
 5. Totally loving your outfit:)
  Regards.
  Walkindiscount.com

  ReplyDelete
 6. totally loving your outfit
  Regards
  Shopafford.com


  ReplyDelete
 7. Wow! I am totally in love with your style, photos and blog! so chic!
  xo from Poland , Ewelina

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oooh thank you, Ewelina! Just checked your blog and love your style!!

   Delete
 8. Já mám takový pocit, že originální outfit nikdo nepochopí, ale kombinaci džíny/bílé adidasky/bomber zase považují za příliš mainstream :D nikdy se nezavděčíš :D

  ReplyDelete
 9. Maku, jsi prostě skvělá a těším se na první outfit s krátkými vlasy ;)

  ReplyDelete
 10. Na ty culottes určitě mrknu, jsou nádherný! Taky jsem si je velice oblíbila :)
  BLOG EVERYTHIN KATE

  ReplyDelete
 11. Jako vždy skvělé vypadáte. Můžu vědět odkud máte ty šaty?

  ReplyDelete