Faux leather skirt


I don't know where to start. At the beginning of this year I finally became reconciled to the tremendous loss of my dear friend Justin, who passed away one year and two months ago. I've been struggling with depressions the whole past year and wasn't able to accept what happened. Last week I lost another extremely close person, my amazing grandma, the kindest, funniest person you can imagine. I don't know how to deal with it, still don't even realize that it's really happening, still seems like a bad dream.

She was one of my dearest, and closest friends and also one of the main reasons why I decided to go back to the Czech Republic and to stay here. I'm out of words, I've been sitting in my bed with tears in my eyes for past few days trying to finish this article, so please forgive me that it took me so long to finish it.

Please guys, I don't want you to pity me, I wasn't even sure whether to talk about her or not, but I assumed you would notice that something's going on by the way this article is written, that's why I decided to be honest and share with you what happened.

I also want to apologize that I haven't been active much on the blog and social medias in February, it's been a very busy month for me, I was sick for almost two weeks and I also had to rearrange the outfit shooting with Zdeněk (www.zdeneksvoboda.com) three times because of the terrible weather. And at the end of the month I started helping my mom with all the errands around a funeral. I promise I'll try to do my best to be active twice as much next month to make it up to you guys.

Moc nevím, co napsat. Po novém roce jsem se konečně začala v rámci možností smiřovat se smrtí mého hodně blízkého kamaráda Justina, který se před rokem a dvěma měsíci předávkoval. Skoro celý rok jsem s tím dost bojovala a nedokázala to vstřebat. A minulý týden mi naprosto nečekaně zemřela babička, nejveselejší a nejhodnější člověk na světě. Stále si moc nepřiznávám, že se to vůbec stalo, je to šílený šok. Neumím si moc představit, jak se s takovou ztrátou dokážu vypořádat, babička byla jedním z nejbližších lidí v mém životě, byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se vrátila zpět do Česka. Nějak mi došla slova... Takže asi chápete, že se cítím naprosto prázdná a nemám absolutně tušení, co do dnešního článku napsat. Ještě nikdy se mi nevymýšlel text tak těžko jako dnes. No vlastně už nad ním se slzami v očích sedím několik dní a řádky ne a ne přibývat.

Ani fotky se mi neupravovaly snadno, jelikož jsem se asi hodinu po tom, co jsme se Zdendou (www.zdeneksvoboda.com) - kterému opět neskutečně děkuji za boží fotky!!! - nafotili tento outfit, dozvěděla o babičce. Nechci, aby to vyznělo, že mám potřebu se nějak veřejně litovat, naopak jsem dlouho váhala, jestli se Vám touto cestou vůbec svěřovat. Ale usoudila jsem, že byste beztak ze stylu psaní vytušili, že něco není v pořádku, a proto mi přišlo lepší Vám říct, jak se věci mají.

Takže dnes asi jen ve stručnosti a hodně povrchně, což mi snad prominete. Také se musím moc omluvit za to, že měsíc únor byl - co se mé aktivity na blogu a sociálních sítích - hodně slabý. Spíš absolutně tragický, fakt se stydím. Jednak jsem byla střídavě nemocná a jednak jsem musela několikrát rušit focení kvůli nepřízni počasí, takže to vyústilo v zanedbávání povinností okolo blogu. Příští měsíc se vynasnažím Vám to vynahradit, slibuji!„I hopped on the bandana trend a little later than everyone but I'm so glad I did. It adds a posh-ish vibe to every outfit, don't you think?“The whole outfit is based on my favourite color cobination of grey, burgundy and black. I'm pretty sure I will never get bored of this combo, these three color are pretty much my essential colors and everytime I'm too lazy to think of something new (which is pretty much always) I go for these colors.

When I think about it, colors are definitely my biggest weakness as to fashion, I don't like wearing too bright and loud colors and - next to black, grey and white - there are like three or four colors I like to wear and my whole closet is basicly based on them. Sometimes I feel bad for you guys because you may expect from me more experimenting and playing with colors, but that's probably never gonna happen :-/.

On the other hand, I always try to balance my color insipidity with ceative combinatons of different materials and fresh cuts. For instance this outfit is based on a midi length faux leather skirt from Bershka and a burgundy oversized coat. Same as the smaragd green one I showed you in a previous outfit post, I got this coat years ago in a second-hand store and it's one of my most favourite pieces from my whole closet, I love wearing it!

I completed the look with my lovely mesh see-through booties and a loose knitted sweater in the same shade of grey. I also added my new black quilted crossbody bag with a chain strap and bandana detail. I hopped on the bandana trend a little later than everyone but I'm so glad I did. It adds a posh-ish vibe to every outfit, don't you think?

The last piece I would like to mention are my new silver mirrored sunglasses from baybay, a Slovakian eyewear brand. I was super happy when these sunglasses arrived and I put them on for the very fist time because A - they look super stylish and B - they're not as wide as most of the sunglasses I already own and therefore I don't need to worry that I look like horse with goggles while wearing them. Yup, I've always been super self-conscious because of my oblong face and finding the fitting sunglasses has been a big struggle for me my whole life, therefore I'm trully happy that I found these :).

Outfit jsem ladila do mých nejoblíbenějších barev. Myslím, že kombinace šedé, vínové a černé mě nikdy neomrzí. Je to taková má zaručená klasika, na kterou sázím pokaždé, když se mi nechce moc barevně experimentovat, takže vlastně skoro neustále. Barvy jsou má velká slabina, kromě černé, šedé a bílé mám několik (čti asi tři) oblíbených barev, na nichž je v podstatě postavený celý můj šatník. Tak nějak si s tím vystačím, jen občas mě přepadnou výčitky, že byste na blogu možná čekali nějaký větší "odvaz", co se kombinování barev týče. Ale to se nejspíš nikdy konat nebude, jsem opravdu dost bez fantazie v tomto ohledu.

Svou barevnou fádnost se však vždy snažím vyvážit nápaditými kombinacemi střihů a materiálů. Tento look jsem například stavěla na kombinaci koženkové midi sukně z Bershky, kterou mám půjčenou od Zuzanky - DĚKUJU!! - a vínovém oversized kabátu, který jsem stejně jako ten smaragdový z minulého outfitového příspěvku ulovila za hubičku v sekáči. Na tomhle vínovém se už však čas trochu podepsal, takže ho musím docela často (a pracně) "odžmolkovávat". Což mi při jeho nemalé ploše pokaždé zabere dobrou hodinku, no radost sama. Ale on za to stojí, nosím ho strašně ráda.

„Barvy jsou má velká slabina, kromě černé, šedé a bílé mám několik (čti asi tři) oblíbených barev, na nichž je v podstatě postavený celý můj šatník.“Outfit jsem doplnila šedivou dvojicí transparentních kotníkových kozaček a volným pleteným svetrem, který jsem si tentokrát vzala obráceně, jelikož mi k sukni moc neseděl jeho véčkový výstřih. Černou crossbody kabelku mám novou, je v aktuální kolekci v Zaře a můžu ji jen doporučit. Je z opravdu kvalitní imitace kůže, navíc zajímavě prošívaná a její řetízek zdobí vzorovaný šátek, který celkově kabelce dodává takový francouzský šmrnc. Musím se přiznat, že mi je aktuální šátkový trend dost po chuti, tak docela zvažuji, že vyrazím omrknout nějaké brněnské second handy a zkusím tam nějaké pěkné čtvercové šátky - bandany, ať jsme módně korektní - ulovit.

Stříbrné zrcadlové sluneční brýle jsem dostala v rámci spolupráce se slovenským e-shopem baybay. Musím říct, že většina brýlí je na můj protáhlý obličej příliš široká, takže skoro pokaždé, když si nějaké objednám a celá nadšená poprvé zkusím, se zklamáním zjistím, že v nich vypadám jako afgánský chrt v plaveckých brýlích. No a tyhle jsou relativně úzké, takže z nich mám opravdu radost :).

During the next week I would like to make a post about an eyelash and eyebrow care, hopefully it will go well, I haven't written a beauty post in years and don't really know how to do it haha. I'm also planning to organize a quick instagram giveaway in which you can win a permanent eyelash color, which will make your eyeslashes look stunning without putting any mascara on, doesn't it sound amazing? So stay tuned!

Well, that's all for today, I gotta go. There's a huge mound of clothes right next to my bed which I must go through. I took out of all the black clothes I found in my closet and I have to think of that to wear on the funeral... Hope you're having a better time, guys, see you soon!

Během příštího týdne se mi snad povede nafotit a sepsat článek věnující se péči o řasy a obočí, v rámci nějž chci vyhlásit i docela zajímavou instagramovou giveaway, tak se máte na co těšit. Bude to konečně takové zpestření té série outfitových příspěvků, které jsem na Vás teď chrlila. A zároveň docela výzva pro mě, jelikož už je to šíleně dlouho, co jsem naposledy psala nějaký beauty článek. Uvidíme, jak mi to půjde.

Z mé strany je to vše. Přede mnou teď leží prázdný kufr a vedle něj hromada snad všeho černého oblečení, co jsem našla, tak snad dokážu něco kloudného vybrat na pátek, na poslední rozloučení s babičkou... Tak na mě myslete. Ahoj!


GET THE LOOK!

burgundy oversize coat: second-hand
grey knitted sweater: GearBest
black crossbody bag with \ scarf: Zara
black faux leather skirt: Bershka
grey mesh see-through booties: Botovo
faux leather strap watch: Daniel Wellington
silver mirror sunglasses: baybay

22 comments

 1. Outfit se mi opravdu líbí, hlavně to jak dokážeš takové věci zkombinovat :)
  Soutěž o pečující produkty

  ReplyDelete
 2. Maku, ze všeho nejdřív, drž se. Mně odešla babička před dvěma lety a myslím, že z toho pořád nejsem venku... :/ Jinak to, že tvůj styl obdivuju není žádné tajemství!

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je mi moc líto, Evi :(. Děkuju za podporu, jsi zlatá!

   Delete
 3. Wow! This is Wounderful style. lulus coupon

  ReplyDelete
 4. Si naozaj nádherná a máš krásnu postavu a fantastický štýl. Milujem, ak vieš kombinovať veci a šperky, ja keď si dám jeden prsteň, tak sa mi niekedy nehodí k outfitu, že je to too much, lebo mám dajme tomu aj hodinky :D Asi je to o zvyku.. a na tebe to vyzerá vždy super...no a sukňa je top. No a prajem ti úprimnú sustrast, ja som svojho dedka stratila minulý apríl a to bývam v zahraničí a je mi to tak luto, že som s nim v poslednom case nebola a bol to pre mna sok.. A teraz každý den na neho pomyslím.. Takže drž sa! život ide dalej a treba si ho užívať, kym tu sme, lebo ani my nevieme, kedy nás to čaká...

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Simonkooo, mockrát děkuju za krásný komentář, taky se drž!! <3

   Delete
 5. Ahoj Markét, vím, jak Ti teď musí být. Mně babička umřela před dvěma lety, týden po tom, co jsem musela odejít ze školy a řešit stěhování, a nějakou dobu mi trvalo, než jsem si uvědomila, že už jí nezavolám o radu, jak udělat těsto na buchty, nebo jí nebudu moct obejmout. Bylo mi z toho takové divné smutno, které se těžko popisuje. Ale jednou prostě přišel moment, kdy se to přelomilo, a já na ni dnes s láskou vzpomínám a ten smutek už necítím. Chce to čas. Drž se. :*
  A ten kabát má nááádhernou barvu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zuzanko, moc mě to mrzí, asi prožívám to samé... Taky byla Tvá babička nejlepší kuchařka na světě? :) Děkuju moc za komentář <3.

   Delete
 6. Ty seš prostě neskutečná, už fakt nevím, jak bych to okomentovala! <3 Moc mě mrzí, co teď prožíváš, sama vím, jak je to těžké :( Drž se!

  ReplyDelete
 7. krásna, u mňa jedna z najinšpiratívnejších blogeriek :)

  Desire fashion blog

  ReplyDelete
 8. Marki, je mi to hrozně líto :( Drž se!!
  Jsem zvedavá na beauty článek :)
  Blog Everythin Kate

  ReplyDelete
 9. Marky, ještě jednou - drž se! Mně babička odešla, když mi ani nebylo 18, bylo to hrozné období...
  Outfit je jako vždy perfektní, ty vždycky něčím překvapíš - vzít si svetr obráceně, pecka :) A taky se těším na beauty článek o obočí.

  ReplyDelete
 10. Po troch rokoch (alebo viac) som s potešením zistila, že si stále skvelá.
  Hlavu hore, Maku. Bolesť neprejde, len sa obrúsi, s tým rátaj. :(
  Eva

  ReplyDelete
 11. Nice Coat is this that she had wear in it.eduqaan.com

  ReplyDelete
 12. What a nice sunglasses Images are there in itSpanx Coupon

  ReplyDelete
 13. FourballApps.
  Join hands with, FourballApps a resource augmentation entity, and have the top 2 percent of talent work for you for business analysis, software engineering, and digital media design. Visit our website for more information.
  fourballapp

  ReplyDelete