Spring cruelty-free wishlist


Spirng is around the corner and with warmer temperatures always comes the want for some new clothes and accessories. It's definitely my favourite season of the year and I'm super excited about it. As I promised in my last outfit post, I created a looooong spring wishlist in which I want to show you what I'm thinking of buying for the next season and at the same time to tell you more about several truly inspiring vegan and sustainable fashion brands, designers and e-shops you maybe haven't heard of yet. So let's start!

Polovina zimy už je za námi a čeká nás jaro, moje nejoblíbenější roční období. A jak jsem slíbila ve svém předchozím článku, připravila jsem si pro Vás opravdu obsáhlý jarní wishlist ve kterém se s Vámi chci podělit o kousky, které mám na jaro vyhlídnuté a o jejichž koupi uvažuji. Nebo které mi prostě za několik uplynulých týdnů padly do oka ^^. Zároveň jsem tento wishlist využila k tomu, abych Vám představila několik opravdu inspirativních eco-friendly modních značek, o kterých jste možná doposud neslyšeli a které si určitě zaslouží Vaši pozornost.


1 - It's been at least three years since I started looking for a perfect black crossbody bag with silver details. Three years, pretty crazy huh? Everytime I found one, there was something I didn't like about its design, like an ungly buckle or a too wide strap hah. Couple days ago I came across on online store of Denise Roobol, a Rotterdam based vegan bag and accessory brand combining animal-free materials with fashionable and functional design. Denise offers a wide range of vegan bags of all sizes and styles. There I finally found the perfect black crossbody bag I'd been looking for for such a long time. It's this adorable Mini cruise bag and it's just a perfect go-with-everything crossbody bag!

2 - Do you remember that I was struggling trying to find a stylish high-quality watch with a fake leather strap? Well, not anymore! Thanks to Votch Watches, a quite new vegan watch company launched in UK last year offering fashionable watches with vegan leather straps. I'm loving the minimalist design of Votch watches and I definitely need at least one!

3 - I believe there's no need to introduce Stella McCartney, a British fashion designer and an animal activist. Honestly, I guess I will never make enough to afford her clother or accessories haha. Even so I wanted to put this gorgeous terracotta trenchcoat into my wishlist, after all wishlists are supposed to be lists of things we dream of so why not? And maybe I'll be lucky and I'll find a similar one for a better price ^^.

4 - As you might know I'm a big succer for graphic T-shirts. I think they're incredibly versatile, can go from day to evening and work with pretty much everything. And what I love about them the most? With an original and smart print on your Tee you can even express yourself! That's why I'm thinking of buying this T-shirt from BEETxBEET, a lifestyle brand comitted to spreading awareness and raising consciousness around the choices we make everyday. Like choosing not to eat meat.

5 - When I became a vegan and stopped wearing leather, I realized how difficult it could be to get a pair of high-quality sneakers made of animal-free matrials. I've always been obsessed with all-white sneakers but most of the models (like Superstars, Stan Smiths, Air Forces) are made of leather. So you can imagine how happy I was when I found out that my favourite vegan footwear brand Wills has these cute white sneakers in their upcoming collection. They look super comfy while still being chic and seem like they'd be great pick for spring!

6 - In my previous wishlist I mentioned that I wanted to buy a brown bucket bag because the one from Bershka I bought in summer I don't have any more. Somebody stole it from me while I was hanging out with my boyfriend in the park :-/. Anyway, even though it's almost a half a year I still haven't bought a new one so this adorable buckle bag from a Canadian vegan brand Matt & Nat is now at the top of my spring must-haves.

1 - Už to jsou asi tři roky, co se poohlížím po menší černé crossbody kabelce se stříbrnými detaily. Pokaždé, když na nějakou narazím, je na ní něco, co se mi nepozdává. Jako nehezká přezka nebo nekvalitní provedení. Před pár týdny jsem brouzdala stránkami Denise Roobol, Rotterdamské veganské značky stylových kabelek vyrobených z ekologických animal-free materiálů, a padla mi do oka tato černá kabelka se stříbrným řetízkem, které já osobně nedokážu nic vytknout, takže mé srdce zaplesalo a já snad konečně našla vysněnou černou ke-všemu-se-hodící crossbody <3.

2 - Vzpomínáte, jak jsem se natrápila s hledáním stylových kvalitních hodinek s páskem z umělé kůže? Udělala jsem malý průzkum a našla jsem tři značky specializující se na veganské hodinky, takže problém vyřešen! První z nich je Votch Watches, docela nová společnost založená loni ve Velké Británii nabízející širokou škálu moderních hodinek s pásky z kvalitní umělé kůže. Mně naprosto učaroval jejich minimalistický design a ráda bych si minimálně jedny pořídila.

3 - Věřím, že není třeba Vám blíže představovat Stellu McCartney, britskou módní návrhářku a bojovnici za zvířecí práva. Upřímně, její oblečení a doplňky pro mě asi vždy budou cenově nedostupné, i tak jsem chtěla tento překrásný cihlový trečkot zařadit do svého wishlistu. Přeci jen je to wishlist, seznam věcí, které bychom si přáli, takže realita šla trochu stranou :D. Stellu navíc neuvěřitelně obdivuji a chtěla jsem se s Vámi podělit o tento kouzelný kousek z její nové kolekce.

4 - Trička s nápisy mám čím dál tím radši. Jsou neskutečně univerzální a dají se zkombinovat snad s čímkoliv. Navíc s originálním a trefným potiskem můžete nenuceně prezentovat své názory nebo přesvědčení. Proto přemýšlím o koupi tohoto jednoduchého trička z BEETxBEET, lifestylové značky usilující o rozšíření veganské filozofie a celkově zodpovědného přístupu k životnímu prostředí.

5 - Když jsem se stala vegankou a přestala nosit kožené věci, uvědomila jsem si, jak těžké může být sehnat kvalitní stylové a nekožené tenisky. Což pro mě byl celkem game-changer. Vždy jsem milovala celobílé tenisky, ale všechny modely, které se mi líbí - ať už Superstary, Stan Smithy nebo Air Forcy -, jsou nejen celobílé, ale i celokožené. Před nedávnem jsem naštěstí začala spolupracovat s veganskou značkou Wills a ta má ve své jarní kolekci tyto parádní bílé tenisky, které mi snad to nevidět přibudou do mé sbírky bot <3.

6 - Ve svém předchozím wishlistu jsem zmínila, že bych si ráda koupila hnědou kabelku ve tvaru vaku, jelikož tu mnou z Bershky, kterou jsem si kupovala v létě, mi ukradli. Nooo a ač od té doby uplynulo více než půl roku, pořád jsem si novou nepořídila. Tahle kráska od kanadské eco-friendly značky Matt & Nat je proto pochopitelně na první příčce mého must-have listu ^^.


7 - Same as Votch Watches, Olivia Burton is another watch brand offering fashionable watches with vegan leather straps. Couple days I saw this super stylish gold watch with a nude strap and I loved it immediately!

8 - Ok, I did it again. Put another Stella McCartney piece into my wishlist even though I know I'll never buy it. But... Just look at them! Perfection itself. These gorgeous light grey ankle booties have been one of my dream shoes for a long long time. And they'll probably always stay just in my dreams haha... Sigh.

9 - Together with long floaty trenchcoats, biker jackets are what spring is about for me as to fashion. But - in contrast to trenchcoats - for vegetarians and vegans it might be quite difficult to find a stylish high-quality biker jacket that is not made of leather. Couple weeks ago I randomly bumbed into this adorable lilac moto jacket by Dauntless, a NYC based cruelty-free, sustainable and fair-trade brand specializing in high-fashion fake leather jackets, and I instantly fell in love with it!

10 - The second handbag from Denise Roobol I have on my spring wishlist is this lovely nude crossbody bag with a silver chain and buckle. I have a similar one from Mango but it already has several scratches all over it and you can tell by looking at it that it's been worn a looooot. So I decided to buy a new one in the same color and size :).

11 - Insecta Shoes is one the most inspiring fashion brand I have come across in past few months. It's a Brazilian vegan and ecological footwear brand offering shoes made of used clothing and recycled plastic bottles. Isn't it amazing? And all their shoes have the cutest design I have ever seen, it was so difficult to pick just one pair into my collage. Even though it's not really my style, I would love to buy these cute floral cutout oxfords. I think I just need to do a little experimenting with how to style them.

12 - Another bag I put into my wishlist is this elegant bucket bag with gold details in my favourite burgundy color from Gunas, an independent high-fashion vegan brand based in NYC. Same as Insecta Shoes is Gunas one of these vegan brands I admire the most. It was founded in 2008 by Sugandh G. Agrawal, a designer and animal lover who wanted to prove that people can look fashionable without harming other living beings and that animals are not fashion items or commodities. The company uses only eco-friendly materials and its bags are 100% animal-free and 100% beautiful! I'm sure that you guys will love these fashionable sustainable bags as much as I do!

7 - Stejně jako Votch Watches, Olivia Burton je značkou nabízející módní hodinky s koženkovými pásky prvotřídní kvality. Objevila jsem ji docela nedávno a vyhlídla jsem si u ní tyto romantické zlaté hodinky s růžovým páskem, jelikož žádné podobné ještě nemám.

8 - Ok, nemohla jsem si pomoct a zařadila jsem ještě jeden kousek od Stelly do svého wishlistu. Ale věřím, že při pohledu na tyhle dokonalé světle šedé vysoké kotníkové kozačky mi to odpustíte. Snad se mi povede sehnat podobné botky v cenově dostupnější kategorii!

9 - Společně se vzdušnými dlouhými trenčkoty se pro mě osobně nese jaro ve jménu křiváků. U těch však, na rozdíl od trenčů, pro nás vegany občas nastává problém, jelikož většina z nich je ušita z kůže, a je proto celkem oříšek sehnat kvalitní a stylovou bundu z kůže umělé. Minulý týden jsem docela náhodou na lookbooku narazila na tento skvělý křivák v lila barvě a skrze něj objevila Dauntless, new yorské eco-friendly designerské studio specializující se na výrobu fair-trade veganských bund šitých z umělé kůže nejvyšší kvality a já bych ráda některý z jejich nádherných křiváků vyzkoušela.

10 - Druhou kabelku od Denise Roobol, kterou jsem zařadila do svého wishlistu, je tato nude crossbody. Před několika lety jsem si kupovala podobnou v Mangu, bohužel už je ale na ní znát, že jsem ji nosila opravdu často (a ráda!), takže se poohlížím po nové ve stejné barvě a velikosti.

11 - Brazilská značka Insecta Shoes je jednou z nejvíce inspirativních značek, které jsem za poslední dobu objevila. Jejich boty jsou vyrobeny z recyklovaného oblečení a plastových lahví, což mi přijde naprosto úžasné. Nemluvě o nejvíce roztomilých vzorech, kterými se Insecta Shoes pyšní. Bylo opravdu těžké vybrat do wishlistu jen jeden pár! Ráda bych si na jaro nebo léto pořídila nejspíše tyto květované otevřené oxfordky, ač to není tak úplně můj styl, věřím ale, že se mi povede je nějak zajímavě nakombinovat do mých outfitů :).

12 - Olala, další kabelka. Další vak. Tentokrát v mé milované bordové barvě se zlatými detaily od Gunas, high-fashion veganské značky z NYC. Po boku výše zmíněných Insecta Shoes je Gunas další značkou, kterou neuvěřitelně obdivuju. Založila ji v roce 2008 Sugandh G. Agrawal, návrhářka a milovnice zvířat, která chtěla módnímu průmyslu dokázat, že lze vypadat stylově, aniž by trpěli jiní živí tvorové, a že zvířata nesmí být vnímaná jako pouhá věc nebo módní komodita. Gunas nabízí veliký výběr kabelek nejrůznějších střihů a provedení, všechny však 100% animal-free a 100% krásné!


13 & 14 - I told you in one of my previous posts how obsessed I got with high waisted loose jeans. I already have at least five pairs in my closet but I'm still missing a stone blue one. I would love to buy lease these boyfriend jeans from MUD Jeans, a Dutch sustainable and fair-trade certified denim brand. This ethical brand has quite unique philosophy based on a so called "Lease a Jeans" concept. And how does it work? The company simply leases its clothing to customers for a monthly fee and after a period of one year you can swich your jeans for another pair and continue "leasing" or you can return them for recycling or - of course - you can keep them. Pretty cool, huh? And if you don't want to lease them you can just buy them, and not only jeans, MUD Jeans also offers recycled shirts and sweaters like this lovely grey chunky knit one I'm also thinking of. All MUD apparel is made of either recycled old jeans mixed with a 100% fair-trade cotton and by buying it you're saving the environment!

15 - The third and last watch brand I want to tell you about today is TIVC, standing for Time IV Change. TIVC is an Australian vegan brand that donates 20% of its profits from every single watch to animal charity. TIVC watches are 100% cruelty-free, eco-friendly and suuuuper fashionable and I definitely need at least one! I'm thinking of buying this all-black Kaizen model that will go with so many minimalist outfits! <3

16 - During past few months I have discovered tens of truly inspiring sustainable and ecological fashion brands but from all these there is only one vegan footwear brand creating 100% cruelty-free and functional shoes. It's Native Shoes, Canadian PETA-approved brand offering a wide selection of vegan sports shoes combining an iconic style and the best of evolving technology. I've been thinking of buying a pair of comfy grey sports shoes that would go with basic jeans and a grey t-shirt for a looong time so I would like to try there pigeon grey trainers.

17 - I'm sorry guys, couldn't help myself. Even thoguh I've already put four handbags into this wishlist, I had to add one more. And unlike the previous four, I'm not even considering buying this one because of its super high price, but it's soooo pretty and I wanted to share my enthusiasm aout it with you folks. It's called NAMI and made of luxurious faux fur a leather same as all handbag from FruitenVeg. This NYC based studio is specializing in extravagant high-fahsion handbags using only a luxury handmade animal-free materials. If you like NAMI crossbody as much as I do you should definitely take a look at FruitenVeg e-shop!

18 - Triple Threads is the last brand I want to tell you about today. It's a line of sustainable apparel designed to represent positive and compassionate lifestyle. Their clothing is sweatshop-free, enviromently-friendly, animal-free and at an affordable price! I would love to buy this "Never Give up on Freedom" tank top which is inspired by the emotional rescue of a senior goat and it's supposed to remind us to never give up on fighting for freedom of enslaved animals <3 <3 <3.

Sooo there you have it. Quite longer than you expected I guess. Spring always get me way too excited and I can't help myself but have a very long list of things I love and would love to buy right now. And I also wanted to inspire you guys with all these amazing vegan sustainable brands so you maybe start thinking and caring more about the origin of your clothes and about the way it's made :).

And how about you guys? What are you considering buying? Please share with me what's on your Spring wishlists!

13 & 14 - Asi si pamatujete, že jsem v poslední době trochu ulítla na volnějších džínách s vysokým pasem. Už mám v šatníku minimálně pět párů, stále mi ale chybí nějaké tmavší modré. Přemýšlím, že si koupím pronajmu tyto boyfriend jeany z MUD Jeans, holandské ekologické a fair-trade denimové značky. Ano, čtete dobře, pronajmu. Značka MUD Jeans je totiž postavená na docela unikátním konceptu zvaném "Lease a Jeans", česky "Pronajmi si džíny". Džíny, které si od MUD vyberete, si jednoduše pronajmete za měsíční poplatek a po délce jednoho roku si buď pronájem můžete prodloužit, nebo je můžete vyměnit za džíny jiné. Anebo je vrátit a poslat na recyklaci. Všechny MUD džíny jsou totiž vyrobeny ze starých zrecyklovaných riflí s příměsí 100% fair-trade bavlny. A z recyklované džínoviny značka MUD Jeans dokonce před nedávnem začala vyrábět i trička a svetry, takže si dělám zálusk i na tento božský huňatý šedivý svetr <3.

15 - Třetí, poslední a mně osobně nejsympatičtější značka hodinek, o které Vám chci dnes říct, je TIVC, Time IV Change, Australská veganská značka, která již několik let věnuje 20% ze svých výdělků na různé zvířecí charity. Mně se šíleně líbí tyto minimalistické celočerné hodinky Kaizen a přemýšlím, že si je v nejbližší době objednám.

16 - Během několika uplynulých měsíců jsem objevila spoustu opravdu inspirativních veganských a ekologických módních značek, jen jedna jediná se však specializuje na sportovní a funkční obuv. Jedná se Native Shoes, kanadskou značku, jež se mimo jiné může pochválit certifikátem organizace PETA. Native Shoes nabízí širokou škálu sportovní a trekové obuvi, ale i tenisky pro každodenní nošení. Jedny takové, konkrétně tyto šedivé tenisky, bych ráda vyzkoušela.

17 - Pardon, ale já si nemohla pomoct, tuhle kabelku jsem sem prostě dát musela, ač už tu čtyři jsou :D. A na rozdíl od těch čtyř předchozích, v případě této kvůli vysokánské ceně ani nepřemýšlím o její koupi. Jen jsem byla natolik unesená jejím designem a provedením, že jsem se o ni chtěla s Vámi podělit. Jedná se o kabelku jménem NAMI vyrobenou z luxusní umělé kožešiny. NAMI pochází z dílny FruitenVeg, new yorského studia, kde jsou ručně šity extravagantní veganské kabelky nejvyšší kvality. Pokud se Vám líbí tak jako mě, určitě alespoň omrkněte jejich e-shop www.fruitenveg.com, rozhodně je na co se dívat!

18 - Triple Threads je úplně poslední značkou, o které Vám chci dnes říct něco více. Jedná se o sweatshop-free, animal-free and enviromently-friendly (pardon, ale tyhle výrazy zkrátka počešťovat nebudu, znělo by to hrozně krkolomně :D) e-shop nabízející trička, tílka a mikiny s osobitým designem nabádajícím k zodpovědnému životnímu stylu v souladu s přírodou a zvířaty. Každý potisk se pojí k nějakému zajímavému příběhu nebo myšlence, například potisk tohoto tílka "Never Give up on Freedom", které jsem si před pár dny objednala, odkazuje na krásný příběh o záchraně týrané kozy jménem Girlfriend na jedné americké farmě <3.

Noooo tak to by bylo. Asi delší, než jste čekali, že? :D Říkala jsem si ale, že Vás třeba inspiruji všemi těmi úžasnými značkami, které v mých očích povyšují módu na něco víc. Na něco, co není povrchní a sobecké jako většina velkých řetězců. Doufám, že Vás tento wishlist alespoň trošku motivoval k tomu se třeba více zajímat o původ Vašeho oblečení nebo o materiály, ze kterých je vyrobeno.

Jak jste na tom Vy? Máte už vytvořený jarní wishlist nebo je na Vás ještě brzy? :) Pokud ano, budu moc ráda, když se se mnou podělíte o kousky, jež byste si rádi pro jarní měsíce pořídili. Mějte se super!

GET THE LOOK!

3 comments

 1. Krásný a dlouhý wishlist, jsem zvědavá co z toho se ti podaří získat do šatníku ;)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. To jsme dvě, Evi! Děkuji moc za komentář :)).

   Delete
 2. Anonymous2/2/17 21:26

  Moc krasne hodinky ;) Ja jsem od pritele dostala k petiletemu vyroci tyto - https://www.goldeligius.cz/omega-ladymatic-425-20-34-20-63-001.html a doslova jsem se do nich zamilovala.

  ReplyDelete