Silver oxfords


How have you been past few days? Did everything go as you planned or did you freak out because of all the rush around Christmas and New Year's Eve? I had an amazing time at my parents house, visited my closest family members and rested a lot. And ate a lot haha. But that's part of it, isn't it? I'm quite sad that I don't visit my family more often, I truly enjoy hanging out with them, especially with my grandma from mom's side whom I love to death.

One week ago I returned back to Brno and celebrated New Year's Eve together with my birthday (oh yeah, I was born on the 31st of December :D) big time and started a new year with a terrible headache :-D. But now I'm super concentrated and excited about a new year. Who knows what will 2017 be like. I have many truly interesting plans and ideas how to improve the blog and also got few great projects on my mind I want to start working on in the next few months, hopefully they will all pan out!

Jak jste oslavili Silvestra a vkročili do nového roku? A jak u Vás doma probíhaly svátky vánoční? Běželo vše podle Vašich představ nebo jste podlehli vánočnímu shonu nedokázali jste si ani během svátečních dnů odpočinout? Já jsem strávila pár krásných dnů se svou rodinou, navštívila své nejbližší příbuzné a musím říct, že to bylo opravdu moc fajn. Mrzí mě, že se s nimi nevídám častěji, bohužel je to časově dost náročné za nimi dojíždět. Snad se však tento rok budeme vídat častěji.

Teď už jsem zase zpět v Brně, mám za sebou parádně oslavený Silvestr a zároveň narozeniny (ó ano, jsem narozena poslední den v roce a není to žádný med, věřte mi! :D) a momentálně se snažím koncentrovat na nadcházející rok, který snad bude plný pozitivních změn. V hlavě mám spoustu plánů a nápadů na články a různé projekty, na kterých bych chtěla v prvních měsících nového roku pracovat. Jen si musím začít vést diář, jelikož jaksi už vše nezvládám organizovat jen pomocí na ploše mého notebooku random rozházených sticky notes, kterých už mám asi padesát a pomalu, ale jistě se v nich přestávám orientovat :D.I must tell you guys shooting outside when it's like minus three hundred degrees and you can feel your face turning into an ice cube instantly afrer you leave your house is quite undoable even for me and that's indeed something to say because - as you have probably noticed - I'm super hardened as to low temperatures. But this is really unbearable. Luckilly my photographer Zdeněk Svoboda (www.zdeneksvoboda.com) and I we managed to shoot one outfit before Christmas when it was waaay warmer outside and today I want to tell you more about what I was wearing that day.

For some reason I felt like wearing these adorable silver oxfrod shoes with platforms I ordered from Zaful.com somewhen last summer. As you probably know very well I prefer wearing high heels in almost every situation and rarely go out without them but when it happens haha and I decide to give my feet a deserved vacation and wear flat shoes, I usually go for shoes which are somehow unique and eye-catching. It's kind of my own silly rule I stick to while buying flat shoes. And these lovely oxfords definitely are unique in their own way, I love them so much! Can't wait to spring to wear them with my two new lovely bombers I recently bought.

To match silver and white combination which is on the shoes, I wore them together with a pair of white skinny jeans from Camaieü and a basic grey T-shirt from Esprit. On the top of that I layered a black faux leather biker jacket from Mango and my favourite burgundy oversized coat from a thrift shop. Which reminds me of - I'm planning to visit a couple of thift stores in Brno to try to find a long oversized coat or a faux fur jacket, do you have any tips which thift shos should I go to? Please let me know in the comments at the end of this article!!

Fotit outfitové články v momentálních mrazech je docela nemožné. Pózovat v těchto extrémních teplotách na ulici jsem po dlouhém zvažování odpískala i já, a to je co říct, protože - troufám si tvrdit - jsem pro dobré fotky ochotna přetrpět mnohé. Naštěstí jsme jeden outfit stihli se skvělým Zdeňkem Svobodou (www.zdeneksvoboda.com), kterému tímto mockrát děkuji za opět parádní fotky, nafotit ještě před Vánoci. Takže nebojte, ani já nejsem takový blázen, abych holé kotníky nosila v mínus deseti. Kolem nuly je to ještě jakš takš (i tak si ale asi klepete na čelo :D), toto je však moc i na mě haha.

V den focení jsem měla chuť vytáhnout po celkem dlouhé době mé milované stříbrné polobotky na platformě, které jsem si v létě objednávala na Zaful.com. Jak jistě moc dobře víte, mé srdce z mnoha důvodů patří podpatkům a jen zřídkakdy dopřeji nožkám odpočinek a zvolím plochou obuv, když už si ale od podpatků tu pauzu dám, většinou volím obuv něčím zajímavou a neobvyklou, což tyto stříbrné stříbrné oxfordky určitě jsou. Nosím je dost ráda, těším se na jaro, kdy je budu kombinovat se vzorovanými bombery, kterých se mi za zimu v šatníku nashromáždilo hned několik <3.

Jelikož jsou botky stříbrno-bílé, doplnila jsem je bílými skinny džínami z Camaieü a basic šedivým tričkem z Espritu. Jako svršek jsem zvolila navrstvenou dvojici černého koženkového křiváku z Manga spolu s mým nejmilovanějším oversized vínovým kabátem ze second handu, který nosím už několikátou zimu. Což mi připomíná - plánuji udělat takovou menší tour po brněnských sekáčích, jelikož bych ráda zkusila najít podobný kabát v šedivé barvě. A ještě chci zkusit štěstí a ulovit z druhé ruky i nějaký pěkný umělý kožich. Máte tipy, do kterých second handů v Brně se vyplatí zajít? :)
Till the end of this month I would like to publish a big summer wishlist focusing on vegan and eco-friendly clothing and accessories. Within this wishlist I want to introduce to you a couple of European vegan fashion brands that definitely deserve your attention. Aaaaand, what might be exciting for you, during January and February I want to organize at least two big giveaways in which you can win really interesting prices! For instance a pair of shoes of your choice from a British vegan brand Wills, sounds awesome, doesn't it? So stay tuned, I'll be back soon!!

Do konce tohoto měsíce plánuji napsat veliký jarní wishlist zaměřený na veganskou a eco-friendly módu a doplňky. V rámci wishlistu Vám chci zároveň říct pár slov o několika zajímavých evropských módních značkách, na které jsem před nedávnem narazila a které si nepochybně zaslouží Vaší pozornost. A do konce zimy bych chtěla zorganizovat minimálně dvě velké giveaway soutěže o opravdu zajímavé ceny, například o pár bot dle Vaší volby od veganské značky Wills nebo o trička s originálním potiskem, takže se máte na to těšit! Zatím se mějte super a neumrzněte!


SOURCES:

burgundy duster coat: second hand
black faux leather biker jacket: Mango
black bucket bag: Mohito
white skinny jeans: Camaieü
silver platform oxfords: Zaful.com
silver watch: Festina

11 comments

 1. Maku, vypadáš úžasně! A klobouk dolů, protože v teplotách, kdy ty ještě vydržíš takhle, já už mrznu na kost :D

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Krásné botky! Po takových prahnu už měsíce, moje vysněné Wojas už jsou bohužel vyprodané :-(. Zaful mě nenapadl. Chtěla bych se zeptat, jak sedí velikosti z tohoto shopu. Děkuji za odpověď.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mám velikost 38 a objednala jsem si normálně 38 :). Sedí mi fajn, jen ze začátku lehce tlačily na patě, ale po čase jsem je rozchodila a teď už bez problémů.

   Delete
 3. Taková barvička kabátu ti moc sluší :)
  Giveaway Saloos

  ReplyDelete
 4. Super styl! a sekáče taky miluju :)

  http://myriammxiv.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 5. Máš prostě perfektní styl! Jednou jsem tě potkala v Brně a mohla jsem na tobě oči nechat :)

  ReplyDelete
 6. Opět boží a taky máš můj obdiv, já můžu mít holé kotníky tak v 15 stupních max :D Jak to jde pod 10, tak začínám vypadat jako brambora a celou zimu nevylezu z vyteplených bot a kabátu, rukavice nesundávám. Jsem hrozná zmrzlina, takže fotit outfity přes zimu je pro mě skoro nemyslitelné. Moc ti to sluší a na tour po sekáčích bych se klidně přidala, já mám obešlé jen ty v centru a tam je ten výběr nic moc. Asi to chce lovit v odlehlejších vodách :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jakože není to žádný med, ale s fotografem to většinou stihneme za 20-25 minutek, takže se to nějak dá přežít. Jééj, budu moc ráda, když se přidáš, naplánujeme nějakou tour po Brně a snad se nám povede najít nějaké dobré :))

   Delete
 7. Já jsem prostě unešená z té tašky! :)
  http://listiration.com

  ReplyDelete