2016


Rok 2016 pro mě byl plný těžkých životních rozhodnutí. Nevěděla jsem, zda zůstat v Americe, zda pokračovat v cestování nebo zda se vrátit do Česka. Zda začít nový život v kanadském Torontu nebo se usadit v Brně. Zda se přihlásit zpátky na vysokou a dodělat si magistra nebo se naplno věnovat blogování. Některé volby byly snadné, jiné zas nesmírně obtížné. Uplynulých 365 dní mi přineslo mnohé. Navštívila jsem překrásná místa, poznala úžasné lidi. Uvědomila si, jak důležitá pro mě je má rodina a kamarádi. Utužila jsem některá dlouholetá přátelství a vybudovala několikero nových.

Celý uplynulý rok jsem se pokusila shrnout koláží fotek, které se nikdy neobjevily na blogu ani na instagramu. Koláží fotek s těmi, kteří můj rok 2016 utvářeli. Některé z nich nejspíše už nikdy v životě neuvidím, jiní - věřím - budou součástí mého života ještě spoustu let, ne-li navždy. Ať tak či onak, jsem neskutečně vděčná, že tu pro mě tito lidé v uplynulém roce byli.

Novoroční předsevzetí si nikdy nedávám, letos mě snad jen napadá, že bych se v novém roce, v roce 2017, chtěla blogu věnovat ještě více než doposud a pokusím se ho povýšit na opravdu profesionální úroveň. Je to spíše takový vytyčený cíl, kterého se mi snad během příštích dvanácti měsíců povede dosáhnout. Vám chci moc poděkovat za to, že jste mi zůstali věrní i přes to, že jsem blog několik měsíců zanedbávala, a věřím, že budete nadále a rádi tuto mou online fashion zpovědnici navštěvovat i v roce 2017. Zároveň mám na Vás prosbu. Máte-li nějaké postřehy a výtky k tomu, jak blog vedu, napadá-li Vás, co by se dalo zlepšit a na čem můžu zapracovat, napište mi to, prosím, do komentářů :). Nebojte se na mě vychrlit upřímnou kritiku, uvítám všechny názory a poznámky. Děkuju!!!

A abych nezapomněla... Vám do nového roku přeji, aby byl plný úspěchů a správných rozhodnutí, aby se Vám dařilo a vše Vám vycházelo podle Vašich představ. A abyste byli obklopení lidmi, kteří jsou Vám nejbližší a kteří Vás milují <3.


Děkuju za to, že jste, vy moji prdloušové!!

Vaše Maku <3

8 comments

 1. Jsem vážně ráda, že ses rozhodla k blogu vrátit a opravdu mi tvé posty chyběly. Snad budeš v tomto roce přispívat ještě častěji a inspirovat nás všechny :). Já bych třeba uvítala post o kosmetice, ale nevím, jetsli to je něco, o čem bys chtěla psát.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, Sasho, za krásný komentář :). Zkusím něco sepsat o veganské kosmetice, kterou nejvíce používám, děkuju moc za tip!

   Delete
 2. Taky jsem ráda, že jsi zpět :) Všechno nejlepší do roku 2017.

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Hezký článek! Ráda se na tvůj blog vracím, takže mám radost, že plánuješ v blogování pokračovat i v tomto roce. Přeji ti jen to nejkrásnější do roku 2017! :)

  Petra Bartáková

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, Péťo, Tobě také přeji krásný nový rok!

   Delete
 4. Me se tvuj blog strasne libi. Nemuzu sipopravde zvyknout na tu blond, ale tvoje outfity a fotky jsou porad stejne super!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hah, to jsme dvě! Taky jsem si na to ještě nezvykla :D.

   Delete