Mom jeans


While I was sipping my first coffee this morning I noticed this frightening number shining in the right bottom corner of my monitor. Fifteen. Damn, it's already the fifteenth of December, I was thinking. Only nine days to Christmas. Not good. I feel like most of my friends have already bought all the presents and even some extra for the next five Christmas or for random people they haven't even met yet and I am the only one who's still trying to figure out what to buy for some of my closest ones. It's not that I am lazy to think of the right presents for them, mostly it's only because I don't spend enough time with some of my family members (to be accurate, I barely see them) and I just don't know what would make them happy at this moment, what are they passionate about. And I hate buying presents just to keep goodwill, presents without a meaning.

This stresses me out. I actually love Christmas, I love giving present and making my beloved ones happy, that's probably why it's killing me that I don't know what to buy for some of them. And you may be argueing that Christmas is not about the present, but really guys... We all know it doesn't work like that in the real world.

Koukajíc při vychutnávání si prvního ranního kafe na dnešní datum svítící v pravém dolním rohu mého notebooku začínám lehce panikařit. Patnáctého prosince. Ugh. Devět dní do Vánoc. Připadá mi, že všichni mí přátelé mají nakoupené dárky ještě na troje další Vánoce dopředu, jen já pořád tápu, co některým mým nejbližším koupit. A není to tím, že se mi nad vymýšlením dárků nechce příliš dumat. To spíš s některými členy mé rodiny zkrátka netrávím dostatek času (čti vidím je jednou za půl roku) na to, abych věděla, co by momentálně potřebovali nebo co by jim udělalo největší radost. Abych věděla, co jim schází a sami si to nekoupí, nebo pro co jsou momentálně nejvíce zapálení. A nenávidím věnování dárků, které se dávají, jen aby se něco dalo.

To mě stresuje. Ve své podstatě Vánoce zbožňuji, ač mi to po té každoroční předvánoční vlně negativismu, kterou na Vás tradičně v tomto období rok co rok valím, asi těžko věříte. Hrozně ráda lidem okolo sebe dělám radost, jen mě ničí, že u někoho zkrátka nevím čím. A můžete namítat, že Vánoce nejsou o dárcích bla bla a že máme být hlavně se svými blízkými, ale no tak... Všichni dobře víme, že to se jen tak říká.
Mom jeans. Straight out of the 90s. I'm sure you have noticed this huge trend which started somewhen in spring and is pretty much everywhere now. Honestly, how are you guys feeling about them? I think you can either love them or hate them, there's nothing in between. I'm not usually one to follow actual trends and I hate wasting money on fast fashion. That's why I personally didn't care much until the last week when I bumped into this pair of mom jeans in light blue vintage denim in Bershka and decided to give it a try.„To hell with overly-sexy clothes, right?“And I must tell you guys I instantly fell in love with them. Not as loose as boyfriends jeans, not as tight as skinnies. Just perfect. I know that this style is not on everyone's taste (talking mainly about men), but honestly, fit and hotness is not what I'm after while thinking about what to wear. I just don't care anymore, to hell with overly-sexy clothes, right?

I completed the outfit with my favourite grey faux fur jacket from a thrift shop which goes perfectly with the mom jeans and complements the 90s vibe of the look. Same as a messy bun, my definetely most common and favourite hairstyle which now looks super stylish with my new grey-ish hair color, don't you think? :)

Mom jeans. Navrátivší se trend devadesátek. Objevovat se začaly někdy na přelomu jara a léta a v současné době jsou snad úplně všude. Já je po dlouhou dobu ignorovala a byla věrná skinny džínám, před nedávnem jsem ale docela náhodou narazila na tyto retro džíny s vysokánským pasem, když jsem byla pozdravit kamarádku Zuzku v Bershce. Z čisté zvědavosti jsem si je zkusila a okamžitě si je zamilovala. Až teď mi došlo, proč jim za poslední půlrok podlehla polovina blogerského světa.

Mom džíny ani v nejmenším nelichotí našim postavám, spíš naopak. Máme v nich divný zadek, větší stehna a většinou i kratší nohy. Skoro každá v nich vypadáme zhruba o dvanáct kilo těžší. Ale co už. Já jsem už asi definitivně rezignovala na veškeré pokusy oblékat se atraktivně, jelikož jsem stejně většinou vypadala spíše směšně než sexy. Minimálně jsem si tak připadala. Takže vedle bezkosticových a bezvycpávkových trojúhelníkových podprsenek a XXL pletených svetrů řadím mom džíny ke svým chlapecký-výzor-podporujícím oblíbencům v šatníku. A hned po Vánocích si ve výprodejích plánuji pořídit další.

Džíny jsem vytáhla na nejbližší domluvené focení a doplnila je šedivým kožichem ze sekáče, který ještě podtrhuje devadesátkový nádech celého looku. A jelikož jsem před focením nestíhala vymyslet na hlavě nic moc okrasného, vlasy jsem jen zamotala do mého milovaného messy drdolu a nakonec jsem byla celkem překvapená, jak skvěle vlasy na fotkách vypadají. Protože.. Není drdol jako drdol, v tom mi určitě dáte za pravdu.Another part of this outfit I want to mention is my new beaded bracelet made of the blue-ish lava stones. I got it within a cooperation with Czech e-shop Esperalo where you can find a wide selection of the lava stones bracelets. Thanks to my special promo code MARKETA25 you can get 25% discount on a bracelet of your choice, pretty cool right? It might be a nice Christmas present for friend or girlfriend, so take a look at the e-shop if you've run out of ideas what to buy :).

Last but no least I would like to thank to my new photographer Zdeněk Svoboda for these wondeful pictures we made together last week. Tomorrow we are going to shoot again and I'm super excited for it! I'll be back soon!

Na závěr bych ještě vyzdvihla můj nový korálkový náramek z lávových kamenů, který jsem dostala v rámci spolupráce s českým e-shopem Esperalo. Pokud byste si i Vy vybrali některý z širokého výběru náramků různých barev a provedení, které e-shop nabízí, můžete na jeho nákup uplatnit můj promo kód MARKETA25, díky němuž získáte slevu 25%.

A abych nezapomněla - obrovské poděkování patří fotografovi Zdeňkovi Svobodovi, který se mnou minulý týden nafotil tyhle nádherné fotky. Mám z nich ohromnou radost! Zítra jdeme fotit znovu, tak už se moc těším :). Vy se zatím mějte krásně a přeji pevné nervy při shánění posledních (nebo prvních? :D) vánočních dárků, ahoj!


GET THE LOOK!

grey faux fur jacket: second hand (similar)
black crossbody bag: Omgnb.com
printed Tee: Cheap Monday via Brands24
vintage denim mom jeans: Bershka
black ankle boots: Pull & Bear
gold watch: JVD
lava stone bracelet: Esperalo

11 comments

 1. Ty jeany jsou úplně super, dodávají tomu outfitu takový retro nádech. Moc se mi na tobě líbí! :)

  Petra Bartáková

  ReplyDelete
  Replies
  1. Díky moc!! Jsou parádní, to je pravda, taky se jich nemůžu vynosit ^^

   Delete
 2. Ten kožich je úžasný, sháním podobný. V jakém second handu nakupuješ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tenhle mám přes ještě přes starý votoč vohoz, sama se ale teď poohlížím po dobrých brněnských sekáčích :/. Pokud najdu nějaké dobré, zkusím o nich sepsat článek :).

   Delete
 3. Dokonalý outfit, ty prostě nikdy nezklameš, jsi fakt TOP česká fashion blogerka :)

  ReplyDelete