Faux fur


When I found out three years ago, somewhen in Fall 2013, that I was in the top ten bloggers in a Blogger of the year competition, I was so happy. I was nominated in a category for beginning bloggers and I was so proud of myself that I managed to get into the top ten beginning bloggers of that year.

Few days ago a close friend of mine messaged me that I am in the top ten fashion bloggers of this year. You wouldn't believe how shocked I was, I didn't believe it and to be honest I still don't understand how did I get there haha. I already told you that I'm not a big fan of competitions where you have to beg your friends or followers for their votes. That's why I didn't even mention the whole thing here on my blog. Another reason was that I didn't believe I could succeed because I stopped blogging for such a long time while I was in USA. So the fact that I got into the final ten really surprised me, I didn't expect it at all. That's why I appreciate even more that you guys voted for me and for my blog, thank you so much!!

Even though I'm being a realist and I know that it's not possible to compete with such big names as Pavlína Jágrová or Barbora Vondráčková, I feel like I should at least try it since I got so far, so I would be grateful for your votes also in a final round - link. Love you, guys!!

Když jsem se před třemi lety, někdy na podzim roku 2013, dozvěděla, že jsem se v soutěži Blogerka roku dostala do top desítky v kategorii objev roku, tedy kategorii blogů fungujících kratší dobu než jeden rok, byla jsem štěstím bez sebe. V blogerském světě jsem v té době - logicky - byla docela nováček a umístění v top 10 jsem považovala za veliký úspěch

Před pár dny mi k večeru kamarádka Zuzka psala, že jsem v top desítce znovu, v top desítce českých fashion blogů. Svou bezprostřední reakci na její zprávu Vám tu raději interpretovat nebudu :D, ve zkratce - nemohla jsem tomu uvěřit. Vlastně ještě stále tomu tak úplně nevěřím. Vzhledem k obrovské konkurenci na české blogové scéně a vzhledem ke skutečnosti, že jsem skoro na rok přestala blogovat a znovu přispívat jsem začala relativně nedávno, když jsem se vrátila z USA, jsem nepočítala, že mám šanci se mezi ostatními blogerkami prosadit.

No, je to černé na bílém, jsem v top 10 a já Vám všem opravdu moc děkuji. Svého umístění si vážím o to víc, jelikož jsem nikde neprosila o hlasy, soutěž nikde nesdílela a neobvolávala své známé, aby mi hlas dali. Proto to pro mě moc znamená, to vědomí, že pro mě lidé hlasovali "sami od sebe". Moc děkuji všem za podporu a za hlasy. Jsem realista a vím, že po boku holek z A Cup of Style nebo blogerek velikosti Pavlíny Jágrové nemám šanci obsadit horní příčku naší kategorie, každopádně podpoříte-li mě zde i ve finálovém hlasování, budu Vám moc vděčná :).
Now let me tell you few words about this outfit I was wearing last Thursday. I was kind of improvizing because I recieved a package with these ankle boots and camel pants few hours before the shooting. And I'm sure you know pretty well this evil voice inside your head telling you that you just HAVE TO wear the new pieces right away no matter what. So I tried to think up an outfit combining both new pieces together and this is what I came up with.

I felt like wearing this lovely faux fur jacket I bought few years ago in a thrift shop so I went for a grey-camel color combination which is in the long term one of my favourites. I paired my new boyish camel pants from Mango with this cute saddle bag which I got within a collaboration from Wilby. Wilby is an unique brand respecting the animal rights and environment. All bags and accessories offered by this U.K. fashion brand are made of organic and eco-friendly materials such as organic cotton and lining, recyclable cloth or cork leather.

My new booties are from Wills, another vegan brand I want to tell you more about today. Couple weeks ago I started working with this cruelty-free brand and I recieved these beautiful vegan ankle heeled boots as a sponsor gift. Wills offers animal-friendly shoes and its workers are paid in accordance with European guidelines which makes this vegan footwear brand another unique animal and human friendly company.

Products of both these ethical and fashionable brands are 100% vegan and approved by PETA and by buying them you're pretty much saving the environment in some way. So you should deinitely check out their online stores :)!

Pár slov k outfitu, který jsem na sobě měla minulý čtvrtek. Celý look je tak trochu výsledkem improvizace, jelikož mi pár hodin před tím, než jsem měla focení, přišly dva balíčky - jeden s novými kotníkovými botkami a druhý s béžovými kalhotami. Takže ač jsem se původně plánovala fotit v něčem úplně jiném, přemohlo mě takové to nezkrotné nutkání vzít si na sebe nové věci a narychlo jsem ještě vymýšlela outfit, ve kterém bych zkombinovala mé dva nové přírůstky do šatníku.

A jelikož jsem měla chuť po dlouhatánské době vyrazit v tomto šedém žíhaném kožíšku (jak jinak než umělém), ladila jsem celý outfit do mé oblíbené šedo-béžové barevné kombinace. Nové béžové kalhoty v lehce klučičím střihu jsem doplnila veganskou kabelkou v takřka stejném odstínu, kterou jsem v rámci spolupráce dostala od Wilby. Wilby je unikátní módní značka zastávající striktní veganskou filozofii. Všechny produkty této britské společnosti jsou vyrobené z organických a eko-friendly materiálů, jakými jsou například takzvaná korková kůže nebo organická bavlna.

Nové černé kotníkové botky jsem stejně jako kabelku dostala jako dar v rámci sponzoringu od Wills, další veganské značky, kterou bych Vám dnes chtěla ve zkratce představit. Wills se specializuje na veganskou obuv vyrobenou z vysoce kvalitní imitace kůže a šetrným výrobním procesem se snaží nezatěžovat životní prostředí.

Obě výše zmíněné značky se navíc pyšní certifikátem Peta, americkou neziskovou organizací bojující za práva zvířat. Nutno podotknout, že jsou jejich ceny poměrně vysoké, věřím však, že se jedná o opravdu kvalitní výrobky, do kterých se - s přihlédnutím k animal-friendly filozofii obou módních značek - vyplatí investovat.As to the accessories I went for last week, there are two worth mentioning. You've already seen my DIY choker made of a faux leather belt, but what you haven't seen yet is my new gold watch JVD. I had been looking for a new gold watch with a big face (hope I used the right word for it :D) for a damn long time and few weeks ago I finally picked this one from www.vlahova.cz, an original Czech watch brand with a long tradition.

Aaaaand the second thing I wanted to tell you about is that I got my upper ear pierced. Twice :-D. Couple weeks ago I saw a picture of one girl wearing two simple rings in her upper ear and since then I was determined to have it too. So I did it and honestly it wasn't even that painful as I tought it would be, the only thing that bothers me is that I have to wear these girly ear-drops and have to wait few weeks until my cartilage heal over so I can start wearing my dreamed-of rings. Whatever... it's worth waiting, right?

And as always a big thank belongs to George Dostál, my amazing photographer, who is still willing to go shooting with no matter if it's raining or freezing outside. Thank you so much for your time and willingnesss, I appreciate it a lot!

Na závěr pár slov k doplňkům. DIY choker z koženkového pásku už jste na mě viděli v minulém outfit postu, novinkou jsou však zlaté hodinky JVD, které mi spolu ještě s jedněmi hodinkami věnovala firma Jasněna Vláhová s.r.o. Za zmínku stojí, že tato česká firma s dlouholetou tradicí nabízí originální hodinky kompletně navrhované v České republice, což mně osobně je velice sympatické. Vždy ráda podpořím domácí výrobu.

A když už mluvím o špercích, všimnout jste si také mohli čerstvě propíchnuté pravé chrupavky. Dlouho jsem o tom přemýšlela a minulý týden jsem se konečně dokopala zajet do salónu a nechat si nastřelit náušnice. Až se mi ranky zahojí, plánuji místo kamínků nosit v horní chrupavce dvojici jednoduchých nezdobených kroužků, už se nemůžu dočkat. Teď ale musím ještě nějaký čas vydržet s těmito nastřelenými, které jsou na můj vkus takové moc holčičkovské, ale co už. Těch pár dní to ještě přežiji :).

Nakonec chci už tradičně poděkovat Georgovi Dostálovi, že se mnou i nadále chodí fotit i přes zhoršující se počasí. Občas jsou to opravdu muka pořídit alespoň pár fotek na blog a já si fakt moc vážím toho, že to podstupuješ se mnou. Díky, Georgi!!!


GET THE LOOK!

grey faux fur jacket: second hand (similar)
grey basic tee: Calliope
camel pants: Mango (link)
beige saddle bag: Wilby
black ankle boots: Wills
gold watch: JVD

18 comments

 1. Moc krásně sladěné! Jinak si troufám říci, že mezi zmíněnými blogerkami určitě šanci máš, přijdeš mi mnohem zajímavější, než holky z ACOS, vůbec nic proti nim samozřejmě :D :))

  BLOG EVERYTHIN KATE

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji moc!! Toho si opravdu vážím :).

   Delete
  2. Nemáš zač, držím ti palce! ;)

   Delete
 2. Congratulations! you totally deserve the winning. And i love the look, especially this fur jacket - I'm also looking for one :)

  xx
  http://paulines.pl/

  ReplyDelete
 3. Bože vypadáš dokonale! :)
  Miska blog

  ReplyDelete
 4. Si jednoducho TOP! <3 Dievča ty stále niečím prekvapíš!!! <3
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
 5. Markétko jsi skvělá, v TOP 10 jsi naprosto zaslouženě!!!:)

  ReplyDelete
 6. Bundička ti moc sluší! Doplňky máš taky velice hezkè :)

  MagicBeautyLife

  ReplyDelete
 7. Maku, moc tě obdivuju. Moc se mi líbí tvůj minimalistický a šik styl a souhlasím s Kačkou Sýkorovou, že holky z ACOS už jsou trochu nudné proti tobě. Pro mě jsi jednička i bez anket!

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Evičko, ty jsi nejhodnější, moc Ti děkuju za podporu a kompliment <3

   Delete
 8. Thanks for share nice blog. I like this post because we can get some useful information from your blog. feliz año nuevo 2020

  ReplyDelete
 9. Thanks for share nice blog. I like this post because we can get some useful information from your blog. feliz año nuevo 2020

  ReplyDelete