NEW IN: CHELSEA BOOTS & CORK HANDBAG


Hey guys! For today I prepared a new-in article as I promised. I want to show my new chelsea boots and handbag and at the same time tell you more about two eco-friendly fashion brands you might haven't heard of yet. First I want to indroduce you an Italian brand NOAH, which offers high-quality vegan handcrafted footwear. As a vegan and a big animal lover I am fascinated by the eco-friendly and cruelty-free NOAH philosophy and that's I want to tell you more about this unique brand and its policy.

NOAH shoes represent a traditional Italian style together with high standards of quality and environmental sustainability. This rare Italian brand was founded in 2009 and since then it offers handcrafted vegan shoes combining high quality and style while, which is the best part, respecting the animal rights and the environment. Due to their eco-friendly philosophy, NOAH shoes are non-toxic, partly recycled and recyclable and made of 100% vegan materials.

I got the chance to try out a pair of NOAH shoes of my choice. I picked a pair of black ankle chelsea boots, a beautiful ans stylish model called Valeria. It arrived couple of days ago and I have to say I have never seen a better imitation of leather before. You wouldn't differentiate the material they're made of from a real leather. The way they're made, their stitches, sole, sock lining, everything is just perfect. Plus they're super comfy, I love wearing them.

I am so glad that I discovered this brand. I know how difficult it could be to find high-quality vegan shoes and that's why I am really happy that there exits brands like NOAH.

Zdravím! S několikadenním zpožděním mám pro Vás slibovaný "NEW-IN" článek, ve kterém bych Vám ráda ukázala mé dva nové přírůstky do šatníku a zároveň Vám představila dvě eco-friendly značky, které možná ještě neznáte. Začala bych italskou značkou NOAH, která nabízí ručně šitou veganskou obuv vysoké kvality. Jakožto veganovi je mi neskutečně sympatická NOAH filozofie respektující životní prostředí a práva zvířat, a proto bych Vám ráda o značce a o jejích zásadách řekla trochu více.

Značka NOAH reprezentující tradiční italský styl a vysokou kvalitu má velice kladný vztah v přírodě a svou šetrnou výrobou dbá na nezatěžování životního prostředí. Tato jedinečná italská společnost byla založena roku 2009 a od té doby svým zákazníkům nabízí ručně šitou stylovou veganskou obuv prvotřídní kvality. Jak již bylo řečeno, mezi hlavní zásady značky patří respekt ke zvířatům a přírodě, botky značky NOAH jsou proto vyrobeny ze 100% veganských materiálů, a jsou navíc recyklovatelné a zcela netoxické.

Já dostala šanci vyzkoušet si kvalitu obuvi NOAH osobně a nechala jsem si poslat tyto krásné černé chelsea botky jménem Valeria. Musím se přiznat, že mě překvapila opravdu vysoká kvalita bot, především pak jejich materiál a celkové provedení - švy, podrážka, vnitřní stélka. Nikdy předtím jsem neviděla lepší imitaci kůže, materiál je totiž takřka nerozeznatelný od pravé kůže. Navíc jsou super pohodlné a na noze vypadají parádně.

Jsem moc ráda, že jsem na značku NOAH narazila, vím totiž z vlastní zkušenosti, jak těžké je sehnat opravdu kvalitní veganskou obuv, a jsem vděčná, že vůbec existují značky, jako je NOAH.


Another company I want to tell you about is a Czech brand called Korko. And what is so special about Korko?

Its apparels are made of cork, which is - as you might know - a 100% natural material harvested from the cork oak, concretely from its bark, that has to be manually removed off the tree. It's a very delicate process done by experienced individuals who need to take great care not to damage the tree so a new bark can grow in its place and the tree could be harvested again. This regeneration usually takes around 9 to 10 years.

This makes every tree a renewable source of a raw material and thanks to several strict forestry regulations the cork forests are carefully monitored and cultivated. We can say that cork harvesting itself is a very eco-friendly process and that's why I fully support using a cork as a material also in a fashion industry.

Korko.cz offers a wide collection of cork handbags in various sizes, styles and even colors. You can also find there style accessories such as belts, phone cases or wallets, all made of cork. Pretty cool huh? I got this lovely medium size tote bag called Emptio and I like it a lot. Even though its material is very thick and firm, the bag is super light so you can barely feel it while wearing it. And it looks really cute, I can't wait to show you Emptio in an outfit post!

That's all for today, soon I will tell you more about other European vegan and eco-friendly brands I have recently discovered, so stay tuned! Have a wonderful rest of the week!

Další značkou, kterou bych Vám dnes ráda představila, je Korko. Produkty této české značky jsou vyrobeny, jak již samotné jméno značky napovídá, z korku. A korek, jak možná někteří z Vás vědí, je materiál získaný z borky dubu korkového. Dubová borka je při sklizni korku opatrně ručně odřezávána ze stromu, aby nebyla narušena spodní vrstva kůry, a na místě odloupnuté borky tak může růst borka nová. Proces obnovení korkové borky trvá zpravidla okolo devíti až desíti let.

Každý dub je proto ve své podstatě obnovitelným zdrojem materiálu a díky mnoha striktním regulacím o způsobu opečovávání dubových sadů jsou stromy pečlivě monitorovány a chráněny. Sběr korku je tedy ekologicky šetrný proces a mě velice zaujal nápad využít tohoto přírodního materiálu i v módním odvětví, jak činí tato česká značka.

Korko.cz nabízí širokou škálu kabelek mnoha velikostí, tvarů a dokonce i barev, dále pak na jejich e-shopu najdete výběr stylových doplňků, například pásků, obalů na telefon nebo peněženek, vše vyrobené z korku. Já si v rámci spolupráce vybrala tuto jednoduchou kabelku střední velikosti nesoucí jméno Emptio. Kabelka mě překvapila především svou lehkostí. Ač je korkový materiál dost pevný a tuhý, kabelka je lehoučká a při nošení ji skoro necítíte. Moc se těším, až Vám ji ukážu v některém ze svých podzimních outfitů. Plánuji ji nosit dohromady s některým z mých béžových trenčkotů a bílými skinny džínami :).

To je pro dnešek vše, brzy Vám však plánuji představit další evropské veganské a eco-friendly značky, které jsem v nedávné době objevila. Zatím se mějte krásně!

5 comments

 1. Super článek, Marky, ráda objevuji nové neotřelé značky a tyhle dvě tedy vypadají skvěle! Oba produkty se mi hrozně moc líbí a těším se na outfity s nimi :)

  ReplyDelete
 2. Kabelka je zaujímavá a svojim spôsobom ma tiež ohúrila! Článok je skvelý a outfity s týmito kráskami budú určite dokonalé! <3
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
 3. Boty jsou krásné, ještě ke všemu veganské, naprostá pecka! <3

  ReplyDelete
 4. Boty krasne, ale cena me zklamala 😞

  ReplyDelete