Burgundy Clutch


Hey guys! Today I have a new outfit post for you from the last Tuesday when I went shooting with my photographer George Dostál. I took out my new faux leather pleated skirt in a midi length which I just got few days ago. I was so excited to show you the skirt that I even changed my outfit at the the last minute right before our Tuesday shooting. It's another gorgeous faux leather piece I have in my closet.

On Tuesday, I went for a romantic (ish) look and wore it together with my new floral top with a lace hem and spaghetti straps from a new collection of Camaieü. I love these tops with various lace appliques or lace hems, I think they look super feminine and sexy but elegant at the same time. You can wear it together with a skirt like I did on Tuesday or just with a pair of basic skinny jeans and a biker jacket on top and it looks gorgeous either way. Few days ago I saw a beautiful one printed with grey and pink little flowers in an Esprit store in Vaňkovka so I'm thinking of buying it even though I already have like three of them haha.

Because there's never enough lace I wore my new lace triangle bra from Lindex under the top and let it a little bit exposed. As to triangle bras, what do you guys think about this massive trend? Or a trend of exposed lingerie in general? I must say that I kind of fell for this fashion trend, you gotta know how to rock it and not to look cheap at the same time though. Which could be pretty difficult especially for girls with bigger breasts But that's not my problem so I'm good haha. Now I am thinking of buying this bra, I think it will look gorgeous with a deep cut V-neck tops and sweaters.

Zdravím Vás! Po delší odmlce jsem si pro Vás připravila další outfitový článek, který jsme s Georgem nafotili na začátku tohoto týdne na brněnském maliňáku. Ač nejradši chodím fotit v okolí zahrádek brněnských restaurací a kaváren, tentokrát jsem zvolila prostředí trochu jiné, tak věřím, že se vám budou fotky líbit. Opět za ně musím moc poděkovat fotografovi Georgeovi Dostálovi, tentokrát jsme museli opravdu spěchat, jelikož už zapadalo slunce a já nechtěla, aby fotky chytly příliš oranžový nádech haha. Ale zvládli jsme to!

Na sobě jsem měla poprvé tuto černou koženkovou skládanou sukni v midi délce, která mi přišla minulý týden. Dost se těším, až se ochladí a já ji budu moct nosit například s rolákem a kotníkovými kozačkami. Tentokrát jsem však ještě musela sáhnout po letním svršku. Vzala jsem si květovaný top se špagetovými ramínky a krajkovým lemem z nové kolekce Camaieü. Vzorované topy s krajkovými aplikacemi mám moc ráda, vypadají skvěle jak v elegantních outfitech se sukněmi, tak i v ležérnějších kombinacích například se skinny džínami a křivákem. A ač je tohle už třetí, který jsem si za poslední dobu koupila, mám teď zálusk na další šedo-růžový, který jsem před pár dny viděla v prodejně Esprit v brněnské Vaňkovce.

Aby krajky nebylo málo, pod top jsem si vzala krajkovou trojúhelníkovou podprsenku z Lindexu bez kostic a nechala ji decentně odhalenou. Ráda bych si podobných podprsenek koupila více, mám už tři právě z Lindexu, kde mají asi největší výběr bezkosticových podprsenek obecně, a momentálně zvažuji koupi nějaké opravdu kvalitní a hodně zdobené právě pro tyto účely, do oka mi padla například tato, myslím, že bude vypadat úplně parádně pod oversized svetry s hlubokým výstřihem.
Maybe you remember that in my autumn wishlist I mentioned that I was thinking of buying a new open toe ankle boots because the ones I bought in Mohito two years ago are super uncomfortable and I stopped wearing them. Well, before throwing them out of my closet I decided to gave the Mohito ones the very last chance and somehow they just stopped being to extremely unfomfortable and I don't have any blisters nor chafings anymore. I have no idea how is it possible, it just happened haha. Now I wear them pretty much everyday, so I decided to take them also on Tuesday when I went shooting because I think they look great together with my new faux leather skirt.

As a bag I took my favourite burgundy clutch from Stradivaruis because I wanted to light up the whole look. And even thought it's not matching the rest of my outfit, I think it looks gorgeous together with the floral print on the top so for sure this isn't the last time you can see me wearing these two pieces together. I would like to buy more bags in other colors than black because I feel like most of my crossbody, clutch, tote and shopper bags are black and sometimes I need a bag in a different color to light up my outfits same as I did it on Tuesday. Right now I am looking for a grey or silver crossobody with a gold details and I would also like to find a medium size beige or nude shopper bag.

Možná si vzpomínáte, že ve svém podzimním wishlistu jsem se zmínila, že bych si ráda pořídila černé kotníkové boty na podpatku s otevřenou špičkou, jelikož ty z Mohita, které už mám asi dva roky, jsou šíleně nepohodlné a nedají se nosit. No, říkala jsem si, že těm z Mohita dám ještě jednu šanci, než je definitivně vyřadím ze šatníku, a světe div se, už z nich vůbec nemám ty šílené puchýře a oděrky, jako jsem měla kdysi. Nemám nejmenší tušení, čím to je, ale momentálně je nosím dennodenně a naprosto bez problémů haha. Takže jednu věc z wishlistu si můžu škrtnout!

A jelikož jsem outfit chtěla barevně trochu oživit, vzala jsem si mé oblíbené vínové psaníčko z umělé kůže, které jsem si před lety koupila ve Stradivarius. Takových doplňků bych potřebovala více. Většina kabelek, které v šatníku mám, je černá a já mám občas problém s tím, že mi mé outfity připadají moc černé. Černou zbožňuji, ale když si vezmu černé botky, černé skinny džíny a černý křivák, mám většinou nutkání outfit rozbít barevnou kabelkou a v takových chvílích jsem vděčná za takové kousky, jako je toto vínové psaníčko. Stejně tak tomu bylo, když jsem se v úterý rozhodovala, co si vzít k tomuto květovanému topu. A musím říct, že barevná kombinace tmavě modrozelených květů s vínovou mě upřímně naprosto učarovala, takže tuhle dvojici na mě určitě nevidíte naposledy ^^.
Aaaand what's new? At the beginning of this month I moved. Again. I gotta say I got quite used to it, I mean moving and looking for new places where to live. While those nine months I spent in the US, I had moved alltogether six times. Not that I had to, everytime it was caused by some circumstances, like I found a job in a different part of the city or I wanted to start living with my (ex)boyfriend. So I got pretty much used to it. And after maybe a third moving I kind of gave up and even stopped unpacking all my stuff from the suitcase I had there. And for the rest of my stay I lived like that, from the suitcase. I realized, that it's been a damn long time since I last felt that I have a home somewhere. Last time it was probably back on high school when I still lived with my parents in my hometown Broumov. After finishing my high school studies I moved to Brno and started living on my own and I kind of lost this feeling of being home somewhere. Quite weird. And sad. But whatever.

Back to my new place. I found a sweet appartment in the city centre and moved there together with my friend Mirka, who you might already know as my "court hair-dresser" haha. We lived together for two years before I flew to the USA. Right now we're working on making our new place cosy and nice, because at this point it looks kind of empty. I was thinking of making a room tour for you guys but it will take us a while to make it look how we would like it to look.

Have a great week, bye!!

Co jinak nového? Já se na začátku měsíce stěhovala. Opět. Tentokrát však snad budu mít od stěhování na delší dobu pokoj. Ačkoliv musím říct, že jsem si na "život v kufru", jak ráda a často to své přesouvání z místa na místo nazývám, poněkud zvykla. Za těch několik měsíců, co jsem žila ve Státech, jsem se stěhovala všehovšudy šestkrát, takže jsem asi po třetím stěhování absolutně rezignovala na nějaké vybalování a zabydlování a zvykla jsem si nechávat věci v kufru. Takže vybavování nového bytu je pro mě docela novinkou. Když se nad tím tak zamyslím, odvykla jsem si vnímat prostředí, kde aktuálně bydlím, za svůj domov. Myslím si, že naposledy, kdy jsem vnímala, že ten Domov v pravém slova smyslu mám, bylo ještě když jsem studovala na střední a bydlela jsem s rodiči. Je to zvláštní pocit, ale člověk si zvykne.

Zpátky ale k mému novému bydlení. S kamarádkou Mirkou (aka mou dvorní kadeřnicí :D), se kterou jsem v Brně bydlela celé dva roky před mým odletem do USA, jsme si našly byt v samotném centru Brna, takže se tu momemntálně tak nějak zabydlujeme. Mám tu už dokonce i šatní stojan, což je fakt změna, protože nemám všechno oblečení pomačkané z kufru a nemusím se trápit s žehlením pokaždé, když chci někam jít :-D. Říkala jsem si, že až si to tu trochu zútulníme, udělala bych článek ve style "My room tour" a ukázala Vám, jaké to tu máme. To ale hodně předbíhám, jelikož momentálně to tu stále vypadá dosti... provizorně? :-D

Mějte se super, čáu!


GET THE LOOK!

burgundy clutch: Stradivarius
floral lace hem top: Camaieü
black faux leather pleated skirt: WholeSale7
peep toe ankle boots: Mohito
silver watch: Festina
lace triangle bra: Lindex

2 comments