Christmas random

Přišlo mi zbytečné fotit cukroví, stromeček, dárky... Toho všeho teď určitě máte kolem sebe plno, tak jsem se snažila fotit trochu netradiční věci, které k "mým" Vánocům patří. Každý rok na Štědrý den chodíme s taťkou dát nějaké ovoce, zeleninu a obilí pro lesní zvěř do místního krmelce. Je to jedna z mála vánočních tradic, které se naše rodina drží, já ji mám určitě nejraději. Letos bylo opravdu krásně a slunečno, tak jsem s sebou vzala foťák a nafotila cestou pár fotek. Tyto svátky jsme si také zkusili doma udělat brněnský turbomošt, já teda téměř nealkoholický, jelikož jsem nechtěla přebít tu skvělou jablečnou chuť :-D. Veganské cukroví jsem si žádné nepekla, neměla jsem na to moc čas, tak jsem alespoň zkusila trochu pozměněný recept na fazolové brownies podle Dewii (recept zde) a musím přiznat, že byly tak výborné, že jsem za poslední dva týdny napekla tři plechy. Co se veganských pokusů v kuchyni týče, zkoušela jsem v posledním týdnu i linecký koláč s tofu tvarohem, borůvkami a želatinou z agaru, na který sem případně přidám recept. A ke štědrovečerní večeři jsem si udělala bramborový salát s tofu natural místo vajíček a se sojanézou, k tomu jsem si ogrilovala plátek marinovaného tofu. Čím jsou typické Vaše letošní vánoční svátky? Máte nějaké vlastní rodinné tradice? 

Také bych Vám chtěla popřát krásné svátky a především úspěšný vstup do nového roku!
12 comments

 1. Juu,ty si najkrajšia krmička lesnej zveri :)))) Nádherná <3 je krásne,že cez sviatky myslíte aj na zvieratá! <3

  ReplyDelete
 2. Nejkrásnější srnka jsi <3

  ReplyDelete
 3. To mě teda zajímá, jak jste napodobovali brněnskej turbomošt :D Mně nejvíc z toho stánku chutná spálená malina a pan limetka ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Není to jen název stánku, ale i konkrétního nápoje, ne? Nebo mě oprav, jak se jmenuje směsice moštu, jablkovice a koření? Třeba jsem to popletla :).

   Delete
 4. Krásné fotky, a ta vaše tradice je moc hezká:)
  vegan sice nejsem, ale takové jídlo bych si taky nechala líbit, tofu miluju!

  ReplyDelete
 5. Juuu nádherné fotky!! Víc takových postů prosím:))

  ReplyDelete
 6. nádherné fotky! moc hezká tradice:)

  ReplyDelete
 7. Ty jsi krásná :)
  A to, že myslíš na zvířata, tě dělá krásnou i uvnitř.
  Hezké svátky!

  ReplyDelete
 8. také jsem se pokoušela o veganský koláč :)

  http://sweetchillibyhana.blogspot.cz/


  http://sweetchillibyhana.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 9. Super fotky:) Zvieratá si určite pochutili :3 :D
  http://alexaburdej.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Pěkné fotky :)

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  ReplyDelete